Hravá černá komedie sleduje mladou ženu Lízu, která touží po lásce. Problém je ale v tom, že všichni její nápadníci nějakým způsobem zemřou. Líza dojde k přesvědčení, že je liščí vílou, zlým démonem, který vysává duše z mužů, jež potká... Líza je nesmělá zdravotní sestra, která se už dvanáct let stará o Martu, vdovu po japonském velvyslanci v Maďarsku. Na své třicáté narozeniny zavítá Líza do McDonald's, aby tam našla lásku. Marta je však během Líziny krátké nepřítomnosti zavražděna jejím imaginárním kamarádem Tonim Tanim, japonským popovým zpěvákem ze sedmdesátých let minulého století, který už je po smrti. Příbuzní oběti nahlásí na policii, že Martu zavraždila Líza, aby zdědila její byt. Vyšetřením případu je pověřen podporučík Zoltan. Policista se vydává za nájemníka a nastěhuje se do Lízina bytu, aby měl podezřelou pod dohledem. Když se Zoltan rozhodne tajně opravit všechny nefunkční přístroje v domácnosti, přihodí se mu několik vážných nehod, neboť je zamilovaný do Lízy. Přestože se z Lízy díky časopisům pro ženy stane sebevědomější a mimořádně přitažlivá kráska, veškeré její úsilí najít si partnera ztroskotá kvůli smrtelným neštěstím, jež má na svědomí Toni Tani. Líza dojde k přesvědčení, že se proměnila v liščí vílu, vražedného démona z japonských pohádek. Rozpoutá se bitva o Lízin život, v níž proti sobě stanou záhadný popový zpěvák a podporučík Zoltan. (HBO Europe)

andrii

... čili živá, žákyňka "Madam Butterfly," fantazie Amorova. Probuzená panenskostí lásky, "pusinka - absolventka," ze žárlivých čar a már. ()

Kurikmoon

Tak toto bol riadny úlet. Ale čím dlhšie film plynul, tým viac som sa bavil. A ako sa mi soundtrack na začiatku zdal divný, na konci by som nemenil. Zaujímavé.*** S odstupom času, uvažujem, že si ten film ešte pozriem a zdá sa mi ešte lepší. Takže upravujem na 4* ()

Fox85

Dobrá práce, kluci maďarský. Bavil jsem se moc dobře. Člověk má pocit, že se dívá na neuvěřitelnou hloupost, ale je to vtipný a udrží to pozornost až do úplného konce. ()

Madluska

Konečně zase důvod zajít do kina. Ten soundtrack! Ta stylizace! Ty detaily (pohled na prostříhané záclony)! A hlavně sdělení, že bez Cosmopolitanu nemůže žádná žena přežít, ani když chodí k Mekkovi. :-) Báječné, hravé, uvolněné a ztřeštěné tím nejnenucenějším způsobem. ()

EKLEKTIK

"Krabí burgr vychladl". Mek mek, tak je mi líto, ale už po prvních pěti minutách děje tohoto jinak hravého a výtvarně vytříbeného fantasy snímku, umístěného zřejmě do nějaké kapitalistické alternativy maďarské metropole sedmdesátých let dvacátého století, mě přemohl pocit zklamání a neochabl ani po první třetině filmu, ve které došlo ke zkrášlení jeho hlavní hrdinky. Nicméně musím uznat, že jsem se při sledování tohoto díla ani trochu nenudil, ale na druhou stranu mě na něm zaujal jen ten zcela nový způsob, jakým lze také vnímat symbol červeného kruhu na japonské vlajce. No a co se týká lišek, tak mě napadlo, jak je Japonci i Maďaři vnímají stejně "pozitivně" jako dánský "Antikrist", Lars von Trier a že není nad naší Bystroušku, které se bát zatím nemusíme, mek mek. ()

Renfield

Jednoduchý, patřičně šílený příběh, plný kýčů a japonského popu. Ano, asi takto by se to dalo ve zkratce napsat, sám se proto divím, že to jde všechno tak dobře dohromady a že je to navíc tak zábavné. Prostředí, v němž se děj odehrává je vůbec dotaženo (možná až přetaženo) k dokonalosti. A nejen prostředí, i ty televizní reklamy (film občas i jako reklama vypadá), dokonale vybraní herci a samozřejmě Toni Tani! Herci hrají velice dobře, občas možná úmyslně přehrávají, což se sem vlastně také hodí. Několikrát jsem si vzpomněl na Grandhotel Budapešť, i když je to zcela jiný film, ale přeci jen. Ke konci mi přišlo, že je to už dost šílené, ale vše zachránil Zoltán a jeho výborné skoro westernové finále, paráda a ta hudba... 80% ()

IsaacNewton

obávám se, že mám jiný smysl pro humor než zbytek národa(ů). Takovou blbost jsem nikdy neviděla. Ano, nebylo to myšleno (doufám) vážně, ale komu se toto může líbit? Hloupé, debilní, kýčovité, nahrané, falešné, 3 hudební motivy dokola opakující se a vtipy, do úmoru opakující se! ()

Brejlil

Naprosto fascinující výprava, herecké výkony přesně odpovídající zvolené formě, romance, říznutá krví a brutalitou, japonská vsuvka i esteticky nasnímaná nahota. Spousta vtipu, trocha dojetí, nádhera. ()

Kamas

Na film jsem dostala tip, bála jsem se trochu, že to bude ztřeštěná komedie, ale po pár minutách se mé obavy rozplynuly. Každý milovník Amelie z Morntmartu radostně  zaplesá. Všechny podobné mimozemšťany tento film potěší.. ()

Danqo

V tomto filme je všetko. Je to romantický film, komédia, artový film, scifi o smrti, poézia. Je v tom poetika japonského popu, fínskeho country a občas aj nejaká filmová hudba. Umenie sa snúbi s vkusným gýčom a oči tešiacim nevkusom. Rád Lizu porovnávam k už kultovému filmu Amelie. Hej, Maďari to s kamerou vedia. ()

brumbrum

Celkom blazniva, ale neskodna romanticka komedia :-D. Ok, trocha ujete, treba sa na to spravne naladit, ale potom je to podarene. Liza je sympatacka, clovek s nou musi spolucitit. Tie mrtvoly na kazdom kroku nemaju chybu - he hej, je to divne, ale vyborne natocene, by som nemyslel, ze sa budeme pucit na kibloch krvi, no ale fakt je to vtipne a lahko spravene ;o). A vesely happy end je len bodka za tym. Hodinka a pol utiekla ja nic, takze 4*! ()

animario

Černohumorná pohádková retro lovestory,situovaná do komunistickýho Magyarország, říznutá japonskou mytologií,s roztomile naivní Mónikou Balsai, ďábelským j-popovým mordpěvcem Toni Tanim, kouzelným vizuálem a hravou hudbou.Příjemný překvapení ze země vycházejícího salámu. Kurva práce. 4,5*. ()

BOURQUE

Pomerne riskantný film na režisérsky debut. Pán Károly Ujj Mészáros vo svojom romantickom jednohubke čerpá z mnohých (dnes už klasických) filmov – stačí si pozrieť na tie obrazy, sprostredkovanie myšlienok hlavnej postavy, filmové charaktery, vizuál, atď. Každý prvok tohto filmu sa dá bez väčšieho problému pripojiť k nejakému zahraničnému snímku (napr. Amélie z Montmartru). Ako celok, na Maďarské pomery určite patriaci do kategórie „pozoruhodné“, z hľadiska originality a výsledku však nie je presvedčivý. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()