Hravá černá komedie sleduje mladou ženu Lízu, která touží po lásce. Problém je ale v tom, že všichni její nápadníci nějakým způsobem zemřou. Líza dojde k přesvědčení, že je liščí vílou, zlým démonem, který vysává duše z mužů, jež potká... Líza je nesmělá zdravotní sestra, která se už dvanáct let stará o Martu, vdovu po japonském velvyslanci v Maďarsku. Na své třicáté narozeniny zavítá Líza do McDonald's, aby tam našla lásku. Marta je však během Líziny krátké nepřítomnosti zavražděna jejím imaginárním kamarádem Tonim Tanim, japonským popovým zpěvákem ze sedmdesátých let minulého století, který už je po smrti. Příbuzní oběti nahlásí na policii, že Martu zavraždila Líza, aby zdědila její byt. Vyšetřením případu je pověřen podporučík Zoltan. Policista se vydává za nájemníka a nastěhuje se do Lízina bytu, aby měl podezřelou pod dohledem. Když se Zoltan rozhodne tajně opravit všechny nefunkční přístroje v domácnosti, přihodí se mu několik vážných nehod, neboť je zamilovaný do Lízy. Přestože se z Lízy díky časopisům pro ženy stane sebevědomější a mimořádně přitažlivá kráska, veškeré její úsilí najít si partnera ztroskotá kvůli smrtelným neštěstím, jež má na svědomí Toni Tani. Líza dojde k přesvědčení, že se proměnila v liščí vílu, vražedného démona z japonských pohádek. Rozpoutá se bitva o Lízin život, v níž proti sobě stanou záhadný popový zpěvák a podporučík Zoltan. (HBO Europe)

Georginek

Teda, to byla ale neskutečná sračka. Ištváni se zase předvedli. Jedna hvězda je pro mě, za to, že jsem to vůbec dokoukal. ()

knoxwile100 odpad!

Vidím, že liščí víla může mít jen dva druhy fanoušků. Buď film milujete nebo nesnášíte. Já se bohužel zařazuji do té drůhé skupiny. I když jsem se dost snažil, nekodázal jsem u této za mě absurdní blbosti vydržet až do konce. Snažím se hledat jakékoliv mále pozitivum, abych nemusel dávat odpad, ale prostě to nejde... ()

the_weaver

Čistá esencia romantickej komédie.↵  Áno, komédia - vo význame: zabavíte sa, aj bez premýšľania. A áno, ozaj romantická, teda nie prihlúplo nasladnutá, ale naopak, výborne sa podarilo zobraziť aj ozaj nezištnú lásku, z plátna na vás priam dýchne.↵  Osobne si pochvaľujem i pozoruhodnú koexistenciu skutočného a imaginárneho sveta. Líza síce má imaginárneho kamaráta, ale on do diania v skutočnom svete priamo nezasahuje, všetky udalosti sú uveriteľné len na základe kauzality.↵  Navyše film na konci výborne graduje, a to aj napriek tomu, že na začiatku filmu je úryvok z konca!↵  Keď to zhrniem - je to vydarený, zábavný a širokému publiku zrozumiteľný film, ktorý odľahčenou formou prezentuje i trochu hlbšieho citu. Napriek tomu sa v ČR nepremieta v multiplexoch, aj keď sa tam vyslovene pýta. To majú všetci väčší distribútori klapky na očiach? Alebo to snáď producenti nechcú dopriať masám? A Slovákom už vôbec nie? ()

robbez

Roztomile ujetý a opravdu svérázně romantický film. Bohatá fantazie tak trochu ve stylu Amélie z Montmartru nebo filmů M. Gondryho. ()

Gabis

Tenhle druh humoru mi moc nesedí. Nebyla jsem ani schopná dokoukat to do konce, bylo to nad moje síly... Pár momentů tam bylo dobrých, ale opravdu jenom pár. ()

Alvin

Po francouzském divnofilmu jsem si dal ještě jeden maďarský. Tento vyloženě balancuje na hranici mezi genialitou a blbostí. Je to velmi barevné a maďarština je libozvučná. Toni Tani je bestiální a přiznávám, že při některých jeho vypalovačkách mi taky cukaly střevíce. Líza je všechno jen ne krásná, ale co už, do divného filmu patří divná holka. Repertoár nápadníků obsahuje taky bizarní kousky a oceňuji svižnost s jakou se s nimi scénárista potažmo režisér vypořádali. No zkrátka takhle nějak si představuji ideální romantický film na první rande s tajemnou dívkou, v jehož závěru se k ní nakloníte, ucítíte její parfém, ona v očekávání polibku přivře oči a za zvuku závěrečných titulků vám zčistajasna vybuchne hlava. ()

amanda7

Toto ma fakt dostalo a naozaj sa mi to páči. Od bláznivej zápletky, šialených postáv až po štylizáciu je to super. Už to pozerám asi tretí krát a stále sa dobre bavím. Nebudem to prirovnávať k Amélii, ale je to typ filmu, ktoré mám rada. Vybočenie z nudnej reality. Neviem prečo toľko ľudí odsudzuje takéto pokusy, ale realitu žijem každý deň. Toto sa mi bežne neprihodí, a to je na tom to čo ma baví. Vymyslieť niečo bláznivé a zábavné je fajn. Palec hore. ()

Naby

Neuvěřitelně vtipnej kousek. Zprvu minto přišlo jako taková megablbost, že jsem byl zvědavej co z toho bude. Nakonec mě to svou atmosférou a originalitou úplně odrovnalo. Pro milovníky neotřelých komedií a originálních nápadů určitě k doporučení. Celkem 4,1* ()

Spike86

Snad nejdivnější film, co jsem viděl. Cringe kombinující Maďarsko, Japonsko a Finsko tvářící se, jako by byl tak 50 let starý. Kupodivu to ale docela dohromady funguje, je vtipné a člověka zajímá, jak to dopadne. ()

sh4ris

Moc milý, nápaditý, lehce retro a  úplně prdlý maďarský film o Líze, která hledá lásku. Kvůli kletbě ale každý, koho by mohla milovat, musí zemřít. Že najde skutečnou lásku jinde, než by čekala, je nasnadě. Jak to bude s tou smrtí už se mrkněte sami..:) ()

Gmisiycs

Včera jsem se díval na film http://www.csfd.cz/film/386969-domaci-pece . Dnes jsem se dokopal k Líze. Včera jsem dal jednu hvězdu (za to, že jsem to dokoukal a nevypnul), dnes dávám 4* a uvažuji, jestli se nekouknu znovu. Co se to stalo, že maďarský film je i bez dotací státních shnilých fondů lepší, nežli český? Tenhle film nebude pro každého. Je dost složitý a ve verzi, ve které jsem jej viděl i částečně nepochopitelný, neboť obsahuje pasáže mluvené Japonsky - říznuté maďarskými titulky. Ten Japonec, co mi běhá po domě a vraždí lidi, mě tam taky pěkně štval. Ne, že by do filmu nepatřil. Bez něj by to prostě nešlo. Přesto mě štval a za japonštinu a související pasáže dávám o hvězdu méně. Jinak by to bylo za5. V komentářích někdo psal, že film se bude líbit hlavně podle toho, jak se komu trefí do nálady. Já měl dnes náladu opravdu blbou a mám ji stále. Přesto mne tento film chytil a nepustil. Nevím čím to. Něco na té Líze bude... Schválně to zkuste skouknout a uvidíme, co Vy na to. Líbit by se mohl snad dokonce všem. Pro milovníky detektivek je v něm několik zajímavých úmrtí (muhehe), pro milovníky nahoty je zde několik krásných a odhalených žen, pro zastánce černého humoru se najde nejedno sousto, pro lidi požadující inteligenci (i v komedii) je to film dokonce 'jak vyšitý'. Začal jsem tím, že včera mne velmi neuspokojil jistý český film. Zakončím to tedy tak, že brnknu českým "komikům", ať se mrknou na to, jak se dělá komedie. I BEZ DOTACÍ !!! ()

EagleSK

Tak toto bol velmi pekny film. Absolutne tam sedel aj ten japonsky pop, aj finske country :-) No a ze to vzniklo tuto u madarskych susedov, je tiez mile prekvapko. Monike to fakt sekne. A tie jej tanecky... ()

Takaru

To si takto jednou kdesi v Maďarsku někdo po vydařeném tripu s pornoheračkami, k němuž se jakousi podivnou náhodou připletla zcela nesourodá trojice - japonský turista se zálibou v karaoke a finský hokejista, toho času na dovolené v Budapešti se svojí americkou manželkou holdujíci country musice, usmyslel, že by nebylo úplně od věci, pokusit se zprostředkovat tento vskutku osobní zážitek někomu dalšímu, tentokráte ovšem bez nutnosti užití jakékoliv látky rozšiřující obzory všední realitou omezené fantazie střízlivého diváka, a tak zcela nezištně napsal scénář, našel mladého penězi a slávou nezkaženého režiséra a společně za slušný peníz dali vziknout hravé, svěží, lehounce bizarní pohádce pro dospělé, při jejímž sledování jsem se na chvíli vrátil do dětských let a doufal, že zlo bude poraženo a láska zvítězí. Nevím sice proč, ale několikrát jsem si ve scénách s lisčí vílou vzpomněl snad na tu nejstrašidelnějsí pohádku z dětství s paní Adamovou v roli Jamamby. A na své si přišlo i mé dospělé mužské Já, Maďarky jsou opravdu nádherné ženy. Takže si tenhle filmík zařadím do vánočního programu minimálně na tento rok. Palec nahoru a jasných 75%. ()

Opeth odpad!

Naprosto špatně. Komedie, která mě nedonutí ani se pousmát? Trápení, nic než trápení, naprosto nerozumím místním červeným, tudíž tleskajícím procentuálním číslům. Palec směrem k peklu! ()