Bílý Bůh

White God

Biely Boh

Drama / Thriller

Maďarsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min

s tou hudbou to miestami prehnali... a tiež niektoré dialógy (Lili s chlapcom pred barom) boli - neviem, či chybou prekladu (po maďarsky zatiaľ neviem) - zvláštne toporné... ale prikrášľujem a prilepšujem hodnotenie za odvahu, za drzosť, za nápad a za úžasné a veľkolepé psie kúsky(10.10.2014)

• kleopatra

Dech vyrážející zvěrstvo, na které, prosím vás, nenechte koukat děti, i když je mi jasné, že dnes jsou otrlé a lecčemus zvyklé, ale stejně ne. Holčička a pejsek, kterého její otec nechce přes práh, tak jednoduše sociálně to začíná ... a jako Noc oživlých mrtvol, totiž psů, to končí. Nesmyslné jednání všech postav i zvířat doprovázené samoúčelným sadismem a brutalitou. Metafora? Na to prdim. Psy miluju a právě proto tenhle paskvil odsuzuju k odpadu!(1.2.2016)

• hygienik

No to teda bola neskutočne otravná pseudoumelecká blbosť!(29.9.2015)

Ostrakizace menšin, možná, supertajná metafora pes-člověk funguje totiž jen tak trochu. Ať už bojujou sluníčkový lidi za jakýkoliv práva, prostě se psům musí občas vlepit a houknout na ně, žerou granule, a sex s nima mít nikdy nebudem. Takže jasně, ve filmu je trocha osvěty, především je to ale hodina a půl amores perros vystřídaný fakt zábavnym slasherem. Holčička je megaherečka, party scéna je super sondou do teen budapešti, závěr je působivý velmi. Na co se připravit: film je veskrze nadsázkovej a trochu zdlouhavej.(22.1.2015)

„NEJDĚSIVĚJŠÍ JE, ŽE TI PSI SE NECHOVALI JAKO ZVÍŘATA…“ /// O psech a lidech. Nic pro zvířecí humanitární pracovníky. Vlastně ani pro lidský milovníky zvířat. Spíš pro psy jako takový. Asi to není nejjednodušeji vodvyprávěný, ale já si to přebral, páč to každou minutou nabývalo na síle a vygradovalo to psí cestou za pomstou. Snímek vystřídal spoustu filmovejch nálad. A když přešel v horor, donutil k zamyšlení. Zřejmě se Maďaři chovaj k psům jako hovada. Naštěstí u nás je svět ještě v pořádku! Nebo ne? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nesnáším psy. 2.) Líbil se mi komentář uživatele Madsbender… 3.) Thx za titule „panacik80“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(10.10.2015)