poster

Rudá mašina

 • Red Army

 • Красная армия

 • slovenský

  Červená armáda

  (festivalový název)

Dokumentární

USA / Rusko, 2014, 85 min

Režie:

Gabe Polsky

Scénář:

Gabe Polsky
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • villon17
  ****

  V porovnání s Miracle on Ice míň hokejové, víc dokumentární, ale nevadilo. Líbil se mi střet americké filmografie s ruským příběhem a kupodivu to fungovalo a nepůsobilo to západně, bylo to úžasně autentické, bylo tam víc pohledů a všemu ještě nahrávala atmosféra nejmenšího kina v ČR, kam jsme na to zašli :).(9.5.2015)

 • *CARNIFEX*
  *****

  O športe, ale aj o politike Ruska za čias najväčšej slávy hokejovej Červenej Armády pod taktovkou krutého trénera Tichonova. Politika a hokej boli v CCCP natoľko úzko prepojené, že napriek dosahovaným úspechom, ani tie najväčšie hviezdy vtedajšieho výberu, nemali šancu na "súkromný" život. Citát:"Dávame Ti špeciálnu ponuku. Vzhľadom nato, že si urobil pre Ruský hokej tak veľa, bol si mnoho rokov kapitánom tohto mužstva, môžeš odísť hrať do NHL a môžeš si nechať 10% z platu. Ostatné peniaze odovzdáš štátu. Jedinou podmienkou je, aby si to nikomu nepovedal, lebo takúto vymoženosť ponúkame len tebe Fetisov".(29.11.2015)

 • dvopet
  ****

  Dozvíte se, proč byl Anatolij Tarasov mistr Yoda sovětského hokeje, a proč se Vjačeslav Fetisov pod křídly Putina nyní mění v obdobu nenáviděného Tichonova. Vřele doporučuju.(14.6.2015)

 • BoXBe
  *****

  Tušit se to dalo, dokument je záživný. Ruská pětka lítá po ledě i v životě jak neřízené střely a jeden nevychází z údivu.(28.12.2015)

 • FFilipCZ
  ****

  Zajímavý dokument, který se ale podle mého názoru více zajímá o poměrech v Sovětském svazu a tehdejšímu systému, něž hokejem a sportem samotným. Je však srozumitelné, že bez těchto informací by film o sovětském hokeji nemohl být, prostě to k tomu už tak nějak patří. Já jsem akorát bohužel čekal víc "hokejovosti", proto jedna hvězda dolů.(26.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace