poster

Rudá mašina

 • Red Army

 • Красная армия

 • slovenský

  Červená armáda

  (festivalový název)

Dokumentární

USA / Rusko, 2014, 85 min

Režie:

Gabe Polsky

Scénář:

Gabe Polsky
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FFilipCZ
  ****

  Zajímavý dokument, který se ale podle mého názoru více zajímá o poměrech v Sovětském svazu a tehdejšímu systému, něž hokejem a sportem samotným. Je však srozumitelné, že bez těchto informací by film o sovětském hokeji nemohl být, prostě to k tomu už tak nějak patří. Já jsem akorát bohužel čekal víc "hokejovosti", proto jedna hvězda dolů.(26.7.2015)

 • Le_Chuck
  *****

  Síce sa to malo volať skôr Slava, ale ukážkový príklad toho ako ma vyzerať športový dokument. Navyše sa veľmi dobre dopĺňa s výbornym švédskym CCCP Hockey. Pozdravujem unylého Messiho. 90%(9.5.2015)

 • Rakosnicek77
  *****

  Co k tomuto dokumentu dodat? Je to dokonalá ukázka alespoň něčeho v čem byl tehdejší Sovětský svaz neporazitelný. Ruská sborná neměla řadu let konkurenci nikde na světě a jejich slavná pětka byla postrachem všech soupeřů. V dokumentu jde ale krásně vidět, čím bylo tohle vše vykoupeno. Po neuvěřitelný peripetiích se ke mne dokument konečně dostal a já nemohu ohodnotit jinak, než 5 hvězdami.(16.1.2016)

 • Pajky3
  ****

  Zajímavý dokument z pozadí slavné ruské hokejové pětky. Škoda, že jediným, kdo nabízí trochu osobnější výpověď je Fetisov, který působí naprosto arogantně a nesympaticky. Krutov a Kasatonov se bavit odmítají, Larionov a Makarov vůbec nejsou pozváni, takže to ani jinak nešlo a dokument by se vážně mohl jmenovat spíš Sláva. Po shlédnutí mi to nedá a vážně nechápu, proč zrovna Fetisov usiluje o to, aby ruští hráči mohli odcházet hrát do ciziny až po dosažení určitého věku. Mohlo to být ještě zajímavější a komplexnější, ale i tak to určitě stojí za podívání. Nahlédnutí pod pokličku ruské sborné se často nevidí...(13.6.2015)

 • PetGriDus
  ****

  Nějak toho Fetisova nechápu ... MOSKVA Bývalý kapitán hokejistů SSSR Vjačeslav Fetisov chce zákonem znemožnit odchody mladých ruských hráčů do NHL. Dvojnásobný olympijský vítěz a současný senátor Fetisov by stanovil hranici pro odchod do zámoří na 28 let. Řekl to agentuře R-Sport. Po skončení mistrovství světa v Praze zamířili do NHL například členové stříbrného týmu Jevgenij Medveděv nebo Artěmij Panarin, jemuž je 23 let. Podle Fetisova hodlá KHL opustit až 40 ruských talentů. „A to právě těch, na které fanoušci chodí a těší se na ně. Podle tohoto zákona by mohli odejít až při dosažení statusu volného hráče, tedy v 28 letech,“ řekl Fetisov. Sám Fetisov směl odejít do zámoří až po uvolnění poměrů v Sovětském svazu v roce 1989, kdy mu bylo 31 let. V NHL hrál nejprve za New Jersey, s Detroitem pak dvakrát získal Stanley Cup.(22.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace