Rudá mašina

Dokumentární

USA / Rusko, 2014, 85 min

Gabe Polsky

Gabe Polsky

Co k tomuto dokumentu dodat? Je to dokonalá ukázka alespoň něčeho v čem byl tehdejší Sovětský svaz neporazitelný. Ruská sborná neměla řadu let konkurenci nikde na světě a jejich slavná pětka byla postrachem všech soupeřů. V dokumentu jde ale krásně vidět, čím bylo tohle vše vykoupeno. Po neuvěřitelný peripetiích se ke mne dokument konečně dostal a já nemohu ohodnotit jinak, než 5 hvězdami.(16.1.2016)

V příhodném čase hokejového ms jsem si místo reálného zápasu dopřál dokument v kině, který brousí poněkud do minulosti. A byla to velmi dobrá volba! Slavu, Sergeje, Igora a spol znám právě až z působení v NHL ( vzhledem k věku ). A tak bylo velmi zajímavé sledovat, co té americké kapitole předcházelo. A že to nebyla zrovna selanka... Scotty Bowman rulez! A DRW s tou ruskou squadrou, to bylo něco. No čas letí. Smutný pohled byl na Krutova ( zlomenej člověk ). K maximální spokojenosti mi chyběl hlubší rozbor vztahu Kasatonov - Fetisov, ikdyž je mi jasný, že to asi nešlo. A pak jsem hodně chtěl vidět Sergeje, pana Hráče a Igora jak ted vypadaj. To mě mrzelo...(4.5.2015)

Síce sa to malo volať skôr Slava, ale ukážkový príklad toho ako ma vyzerať športový dokument. Navyše sa veľmi dobre dopĺňa s výbornym švédskym CCCP Hockey. Pozdravujem unylého Messiho. 90%(9.5.2015)

V porovnání s Miracle on Ice míň hokejové, víc dokumentární, ale nevadilo. Líbil se mi střet americké filmografie s ruským příběhem a kupodivu to fungovalo a nepůsobilo to západně, bylo to úžasně autentické, bylo tam víc pohledů a všemu ještě nahrávala atmosféra nejmenšího kina v ČR, kam jsme na to zašli :).(9.5.2015)

Dozvíte se, proč byl Anatolij Tarasov mistr Yoda sovětského hokeje, a proč se Vjačeslav Fetisov pod křídly Putina nyní mění v obdobu nenáviděného Tichonova. Vřele doporučuju.(14.6.2015)