Vlna

Vlna

The Wave

Akční / Drama / Thriller

Norsko, 2015, 104 min

To by nebola Škandinávia, aby aj pri katastrofickom filme nezatlačila najmä na dramatickú stránku ľudského príbehu hlavných zúčastnených. To bolo na filme zároveň aj to najlepšie, pričom keď došlo konečne i ku katastrofe tak to samozrejme veľkou mierou pomohlo emotívnej stránke snímku. Samotná katastrofa a jej vizuálne prevedenie však za moc nestálo, tiež sa vo filme objavilo aj pomerne veľa príbehovo slabších pasáží, ktoré ma až tak nebavili. Za mňa len priemer. 60/100(12.2.2016)

Norové ve formě!! The Wave je velmi strhující katastrofický survival s parádními sekvencemi ( Až lituji, že jsem si nepočkal na kino v Lednu). Úvod je lehce pomalejší, klasické navázání kontaktu s postavami a blížící se hrozba, ale jakmile příjde na scénu lavina, která s sebou strhne 80 metrovou vlnu Tsunami v malém odlehlém Norském městě, tak je po srandě. Evakuace,chaos,panika toho největšího kalibru!! Roar Uthaug má talent na vytváření napětí i atmosféry a zaručuji vám, že 20 minut v středě filmu se nebudete moct ani nadechnout, vyslovíte 45 sprostých slov, zpotíte se a možná vám potečou i slzy jako mně. Po hodině The Wave promění subžánry v Postapo,což lehce začne připomínat Španělské Lo Impossible. Šlape to hezky, fungují emoce i empatizmus. Jsem překvapen jak slušné to bylo. 80%(10.12.2015)

Já byl spokojený. Severská milfka, vzhledem k rozpočtu povedené triky, velmi kvalitní budování atmosféry... Velká škoda závěrečně třetiny, která už je dost nudná a vlastně i zbytečná. Slabší 4 hvězdy.(14.3.2016)

• tahit

Mám dojem, že film bohužel působí stejně jako katastrofické filmy v hollywoodském stylu. Ve výsledku krom krásných přírodních scenérií postrádá jakoukoli překvapivou originalitu. Po příchozí devastující vlně se napětí naprosto vytratilo a bez ladu a skladu přišel lacinej konec.(16.12.2015)

Příjemná katastrofická výprava k záplavové vlně v norském fjordu. To, že to vychází ze skutečných obdobných událostí je spíše jen takové těžítko, ale stejně si film jede po svém. Nedá se brát vážně, ale jako zábava na katastrofické téma se mi to líbilo. Nebylo to ani příliš vážné, nebylo vyloženě tlačeno na emoce, až snad na ten závěr, což se dá pochopit. Nejsem zvyklý na tyhle herce, takže s tím jsem měl možná největší problém. Jinak příroda, záběry na krajinu to bylo prima. Následná devastace, já si nemůžu stěžovat mě se to prostředí, ta atmosféra líbily. Jen to, že hlavní postavy jsou trošku moc nedotknutelné a okolo nich se umírá i za jejich asistence, jak taty, tak mámy. K tomu nekolik wtf momentů, kdy postava cuci stojí, to bylo hodne na palici, zvlástě když v tech chvílích šlo o tisíciny vteřiny a ne tam takhle postavat a hrát melodrama. Samotná vlna, ucházející. Už jsem těch vln viděl vícero a takhle patřila k těm lepším i když oproti jiným zde se zcela vyhnuli jejímu dopadu a prolévání zástavbou. Asi si nechtěli hrát s maketama a nebo neměli na počítačovou animaci. Součástí předehry bylo lození do průrvy ve skále, což se mi taky líbilo i když to co nastane je prostě čekané a já jen čekal, kdy k tomu dojde a jak dopadnou postavy. Na jeden večer po čase zase slušný katastrofický film v takovém více TV podání, ale se zajímavým prostředím.(19.12.2015)

• - Kvôli scéne, v ktorej sa snaží zachrániť rodinu zo zatopeného hotela, trénoval hlavný predstaviteľ, Kristoffer Joner, s inštruktormi freedivingu zadržanie dychu pod vodou na tri minúty. (ambron)

• - Natáčelo se v Norsku a Rumunsku. (Cheeker)

• - Nyní je údajně v Norsku 300 nestabilních hor. (Stoka)