Vlna

Vlna

Akční / Drama / Thriller

Norsko, 2015, 104 min

• tahit

Mám dojem, že film bohužel působí stejně jako katastrofické filmy v hollywoodském stylu. Ve výsledku krom krásných přírodních scenérií postrádá jakoukoli překvapivou originalitu. Po příchozí devastující vlně se napětí naprosto vytratilo a bez ladu a skladu přišel lacinej konec.(16.12.2015)

Takový kolem toho ti Noři dělali humbuk a nakonec jen do fjordu hapalo popkornové skalisko a zvednutá hladinka unyle vycachtala pár trollů z jejich brlohů. Naprosto taky spláchla obvyklou skandinávskou originalitu a zůstala jen prachsprostá, tisíckrát viděná holyúdská matrice, osazená Radkem Šmrhou, pár sterilními Heyerdaly a několika chladnými bezpoševními Norami, kolem kterých zamrzají i termály a gumovatí ocelové trubky. S těmi dvaceti minutami fjordího vlnění se sice poňuňali moc hezky, nicméně zbytek je otravně omletý syžet, plný teplých přátelství a rektoryvných rodinných hovnot.(6.1.2016)

Norové se plácli přes kapsu a natočili si katastrofický film, který je zajímavý zejména tím, že se jeho scénář, narozdíl od většiny amerických blockbusterů, může vyplnit. Jinak se ale jede podle zavedených schémat čili i tady je rodina v nesnázích, kterou katastrofa rozdělí a tudíž následuje trnitá cesta za znovushledáním. Ale i když je to klišé nad klišé, tady mi to nevadilo a to i díky civilněji pojatým hereckým výkonům. Co se trikové stránky týče, tak k dokonalosti něco chybělo a vlna samotná i sesuv působili hodně digitálně, ale ne tolik, aby mi to zkazilo celkový dojem. Navíc to vynahradil boj o život a postapokalyptická krajina, kterou za sebou vlna zanechala. Velká spokojenost. 80%(12.12.2015)

Sympatický pokus natočit katastrofický film jinde než v obřích Hollywoodských projektech.Kristoffer Joner je výtečný herec a sympaťák, doufám, že se začně objevovat víc třeba jako Mads Mikkelsen.Film mě paradoxně bavil mnohem víc, když se tam postavy jen spolu baví a hlavní hrdina tuší nějaký průser.Jakmile přijde na řadu vlna, bohužel se objeví spousta blbých klišé a nelogických kokotin.Nejvíc sem nepobral, jak mohli být ti zaměstnanci v centru úplně v pořádku, když měli stanoviště v tom samém místě, které monumentálně spláchla vlna.Byl sem na 4* ale otravný a ufňukaný syn a dementní scéna s oživovaním jako v San Andreas mě doslova hnuly žlučí.Škoda, že se Norové nesnažili být víc originální a v celku povedený film pohřbili kupou Hollywoodských klišé.Jednohubka.60%.(16.2.2016)

Kterak se jednou Noři vysrali na svou poetiku, charismatické filmy a originální scénáře, aneb zahrajeme si na Ameriku. Naprosto profesionálně natočený, zahraný, nasnímaný a ohudbený katastrofický film z krásné norské přírody, který se bohužel snaží ze všech sil porovnávat se s hollywoodskými vysokorozpočtovými trháky. Zabíjí tím veškeré šance na originální, mrazivé severské drama, které z toho mohlo být. Chyběly akorát americké vlajky, afroameričani, hrdinský prezident a zachráněný pes na závěr. Škoda jak prase!(8.2.2016)