poster

Vlna

 • Norsko

  Bølgen

 • anglický

  The Wave

 • Slovensko

  Vlna

Akční / Drama / Thriller

Norsko, 2015, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  **

  Nebavilo mě to. Skoro půlku filmu musíte čekat, než se začne něco dít. Ano já chápu, že první polovina má sloužit na seznámení s postavami, ale po pravdě u podobnýho filmu mám rád pořádnej tah na branku a postavy jsou mi víceméně ukradený, když je stejně jasný už dopředu, že půlka jich chcípne. Když už katastrofa udeří, tak to nevypadá špatně, ale hádám, že na samotný sesuv půdy a následný úder vlny padla většina rozpočtu a ten konec ve stylu postapo dramatu mě taky nenadchnul. Jinak vidím, že se tu všichni předhání v tom jak pojebat San Andreas a já říkám díky bohu za něj! Tam se aspoň pořád něco dělo a nehrozilo, že při sledování zdechnu od nudy.1* za prostředí a 1* za vlnu. Víc si to nezaslouží ani náhodou.35%(28.12.2015)

 • DaViD´82
  ***

  Katastrofický film dvou kvalitativně rozdílných polovin. Ta první sice jede dle snad všech myslitelných žánrových pravidel i klišé, ale navzdory tomu (či právě proto?) funguje naprosto výtečně. Z velké části i díky tomu, že se sází na krásy Geirangeru, které se to rozhodně nebojí náležitě p(r)odat. Jenomže jakmile udeří tsunami, tak to krom malebné turistické vísky smete i dosavadní kvality a napětí. Místo na působivé přelety nad fjordy, atmosféru znepokojivého napětí či několik linií se zajímavými charaktery se to rázem omezí na jednu zatopenou místnost a jednu "jakože postapo" scenérii, čímž to tratí na uvěřitelnosti a vůbec je z toho takové nevinné hraní si na katastrofu ve studiu s papundeklem. Veškeré postavy krom ústřední rodiny se odepíší a působí to přepjatě, chtěně a tuctově. I tak to má pár (doslova; autobus a záchvat paniky) scén, které z letargie vytrhnou, ale jinak se až příliš často přistihnete, jak se zaobíráte logickými lapsy (a že jich je) a vůbec řešíte věci, které by ani nepřišly na mysl, pokud by to náležitě strhlo.(6.12.2015)

 • Rakosnicek77
  ****

  Tak letošní San Andreas bodří Norové zmuchlali a použili ho jako toaleťák. Tak bych asi viděl ten příměr a opravdu mám chuť, po zhlédnutí Vlny, americkej biják rozhodně degradovat o stupeň níže. Je to totiž dost znatelný rozdíl, kterým Norové Amíky zadupali do země. Pro mne je to navíc o to větší překvapení, že jde právě o Norsko. V Evropě se totiž na pole katastrofických filmů pouští hlavně Německo a to bývá skoro vždy hodně velká katastrofa. Takže severskému pojetí katastrofického filmu dávám jednoznačně palec nahoru.(18.12.2015)

 • eLeR
  ****

  To sú mi teda naozaj skvelé argumenty ... mne nórština vôbec nevadí, podľa mňa nie všetci Nóri sú škaredí (Kristian celkom sympaťák, jeho žena pekná, chlapec fešák a malá bola zlatá .. aj v geo-kancelárii by som minimálne jedného fešáka našla). Nevadil mi ani pozvoľný začiatok, pekne nás to v kľude pripravilo na nastávajúce veci. To, prečo to vzniklo je tu tiež logicky podložené, vlna a aj jej následky boli slušne spravené, a tie zábery na krajinu, to bol bonus ku tomu. Idem o hviezdu hore, lebo však to točilo malé Nórsko, nie veľká Amerika. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 3(3.3.2016)

 • lenuse
  **

  Norsko se posledních pár zaměřuje na velkorozpočtové filmy. To není ten důvod, proč mám severskou kinematografii ráda.(12.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace