poster

Vlna

 • Norsko

  Bølgen

 • anglický

  The Wave

 • Slovensko

  Vlna

Akční / Drama / Thriller

Norsko, 2015, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ***

  Podívat se někdy do země, kde jsou právě takové nádherné scenérie s fjordy jako v tomhle filmu, mě vždycky hrozně lákalo. Po dnešku to nechám asi přece jen uležet, ale faktem je, že jsem se dozvěděla zase spoustu informací, po kterých bych normálně nikdy nepátrala. Takže kdyby náhodou, tak se ubytuji u nějakých geologů, ne v žádném hotelu, pokud možno dál a tak +- 500 m nad mořem :-)(17.1.2016)

 • korbitch22
  ***

  Sympatický pokus natočit katastrofický film jinde než v obřích Hollywoodských projektech.Kristoffer Joner je výtečný herec a sympaťák, doufám, že se začně objevovat víc třeba jako Mads Mikkelsen.Film mě paradoxně bavil mnohem víc, když se tam postavy jen spolu baví a hlavní hrdina tuší nějaký průser.Jakmile přijde na řadu vlna, bohužel se objeví spousta blbých klišé a nelogických kokotin.Nejvíc sem nepobral, jak mohli být ti zaměstnanci v centru úplně v pořádku, když měli stanoviště v tom samém místě, které monumentálně spláchla vlna.Byl sem na 4* ale otravný a ufňukaný syn a dementní scéna s oživovaním jako v San Andreas mě doslova hnuly žlučí.Škoda, že se Norové nesnažili být víc originální a v celku povedený film pohřbili kupou Hollywoodských klišé.Jednohubka.60%.(16.2.2016)

 • lenuse
  **

  Norsko se posledních pár zaměřuje na velkorozpočtové filmy. To není ten důvod, proč mám severskou kinematografii ráda.(12.12.2015)

 • Othello
  ***

  Naděje, že by severský příspěvek do, již od svého počátku, vyčpělého žánru katastrofického filmu přinesl nějakou inovaci začíná a končí u Ane Dahl Trop Hlouposti, jejíž inteligentní, aktivní a milující postava matky nemá ve filmech tohoto typu obdoby. Zbytek je sice technicky vyzrálý, ale nijak zvlášť zajímavý. Posledních dvacet minut už čistej Emmerichovskej facepalm. Pokud si nemůžete dovolit lítat na svátky letadlem, potěší vás mladý Stropnický v hlavní mužské úloze.(11.5.2016)

 • Khumbac
  ***

  Škoda, že mě znechutil Kristianův ksicht a účes. Alespoň se člověk zrelaxuje fjordy.(12.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace