Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

AdaMM

no... spíš dva a půl hvězdičky. tři bych dal za to, kdyby vypadaly naše političky jako chýlková a ne jako součková a kdybych znal osobně krause, kterého sice nemám rád, ale tohle se mu docela zadařilo. dvě hvězdičky za pokažený námět a pitomý konec... možná že vás ten film zaujme a budete se napjatě dívat ... ale pak si řeknete: proč jsem tím proplýtval drahocenných 88 minut svého života? sám nevím... lákávý námět, ale jinak... nic moc. ()

otík

Klasická novodobá česká komedie, která nemá šťávu, zato má výtečné obsazení a velké ambice. Jedna trapná scénka za druhou. ()

Radiq

Hereckej koncert v úsměvné komedii, která je ale úsměvná jenom do určité chvíle, pak už to jde docela aji do černa. Dobrej scénář je podpořen nenucenou režií a uvěřitelnejma hereckejma výkonama a děj přirozeně plyne, až se aninevimjak dostanete ke konci a zjistite, že to celkem bavilo... Krausovy hlášky, jak kdyby je měl vzity z jeho show. Narážky na strašnou českou politickou scénu atd. ()

OHI

Dobrý, ale spíše televizní film, který stojí hlavně na hereckém projevu Ivany Chýlkové, které zdatně sekunduje Ivan Trojan. Krausův výkon občas pobaví, ale nijak neoslní. ()

mandlova

Souhlas s movie - jedině v TV! Takhle jsem tento film shlédla já a byla ráda, že jsem počkala a nechvátala do kina. Mí oblíbení herci tu předvedli ne nepřesvědčivé, ale ani uvěřitelné výkony. Taky jsem z toho rozpačitá asi i z důvodu, že musím pořád myslet, že jsou Ivana a Jan životní partneři, takže ty pokusy o znásilnění byly pro mne více než úsměvné... Každopádně originální námět to aspoň trochu zachraňuje. ()

Autogram

Veľmi zvláštna trojica akoby vystrihnutá z iného vesmíru, a nebude to len tým, že film už má svoj vek. Postavy sú jednoducho čudné bez ohľadu na obdobie a tým aj celý film. Výborné obsadenie tak zostalo bez efektu, ale aspoň je film pozerateľný, hoci bez dlhodobejšieho zážitku. No a Ivana Chýlková, tá sa asi môže odhaľovať v akomkoľvek veku bez straty umeleckého dojmu. ()

P1tr

Další z čekých filmů, který mě nijak neoslovil a který na mě působil tak nevýrazně, že o něm nemám co říci. ()

Madlene

Poněkud sporné... prozatím za 3 - tedy za dobře. Konec naneštěstí vybublal kamsi do ztracena a to mi asi v celém příběhu vadilo nejvíce. ()

Philoun1

Chvílema trošku nudné, ale sem tam jsem se zasmál a jako celek mi film přišel jako celkem dobrý nápad, bohužel jsem nepochopil co ti lidé opravdu chtěli nebo jestli to bylo vážně jen zahrané. ()

sedm.1

Po hooodně dlouhé době český film,kterému nemám chuť dát rovnou odpad.A může za to jediné slovo:kultivovanost.Skutečně,žádné nutně šokující scény,záběry,žádné zbytečné vulgarismy,žádné samoúčelné vtipy,žádné rádobyoriginální prostředky,žádná trapná akce,žádná touha být 100%cool a nebo alespoň tak nějak být za každou cenu "hollywoodský".Nic takového.Prostě jen obyčejný film,s obyčejným příběhem,obyčejnými starostmi,obyčejnými postavami.Za onu kultivovanost pak lze také hlavně poděkovat všem třem hereckým představitelům,kteří nijak nepřehrávají a jsou vesměs lidští,chcete-li normální a uvěřitelní se vším všudy.Ano,příběh samotný je dost slabý a chatrný zároveň,ale jeho plynulost je příjemná a nechal jsem se celou jeho stopáž na něm pomalu vést.Dost mě naštval až samotný závěr,neboť že bych zrovna u tohoto typu filmu potřeboval nedorčenost,to tedy sakra ne a vůbec se to sem nehodilo!Každopádně,ikdyž nejde o bůhví jak skvělý film,pro mě je to na tu českou bídu lehoučký nadprůměr a myslím,že takovýchto jednoduchých a odlehčených českých příběhů by naše kinematografie potřebovala daleko víc. ()