Kmeny

Hooligans (E02)

(epizoda)
TV spot

Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje druhý odvysílaný díl Hooligans. Kmen organizovaných radikálních fanoušků, který k fotbalu patří odjakživa. Jedni se bijí za svůj klub na hřišti, druzí pak v hledišti nebo na předem domluveném místě mimo stadion, kde si s chutí užívají svůj tzv. "třetí poločas". Spojuje je stejná vášeň: hrdost na klubové barvy, hájení tradice a kamarádství. Vazby na ostatní členy kmene bývají tak silné, že společně sdílejí jak radost z vítězství, tak i průšvihy. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Hooligans odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

L0ra

Prvních 90 procent filmu mě utvrdilo, že fotbal je opravdu sport pro Ynteligenty. Zbytek filmu, kde se dvě bandy opičáků řežou hlava nehlava, byl celkem sranda - za to bod nahoru. ()

6thSun

Mám z toho hnusnej pocit, takže dokument asi odvedl svoji práci. Na druhou stranu třeba těch popěvků v autobuse mohlo bejt k udělání obrázku míň (je jasný, že hooligans nejsou akademičtí vědci), kdo má poslouchat takovou dobu ty shity? A na konci "vypůjčené" obrázky z mobilu? To je málo. ()

Hismael

Vůbec nevím co to bylo. Dokument to nebyl a v podstatě to nebylo ani o hooligans. Je to vlastně jen takový pohled na to, jakým způsobem dokážou být lidi dementní. Není tam žádný rozhovor, o ničem a nikom se nic nedozvíte. Jde pouze o natočení pár primitivních opilců jak si udělali výlet na fotbalový stadion. Jedna hvězda za kameru, která neni tak tragická, jako zbytek. ()

TaxiDriver

Myslím si, že s tím není nic špatně, ale spíš naopak s českou diváckou obcí, která je naučená, že dokument, zvlášť ten co je ve večerních hodinách vysílaný na ČT2, jsou statické mluvící hlavy a z toho vychází mylný požadavek, že dobrý dokument je ten, po jehož zhlédnutí může divák říct: "Jsem se něco nového dozvěděl." Tedy dozvěděl jsem se hodně informací, tím pádem je to přínosný, rovná se dobrý. ___ Ten observační způsob je v tomhle případě naprosto pochopitelný. Zdejší nároky na osvětlující promluvy do kamery respondentů jsou mimo, celé zachycení téhle plzeňské epiky, je podle mě natolik vypovídající, že je jasný, že by ani nic kloudného z téhle svoloče ani nevzešlo. ___ Osobně nejlepší moment je, když dítě v autobuse tahají za vlasy. Velká pecka. Každopádně super Kmen a jako docela se těším na Třetí poločas. ()

DEXTER099 odpad!

Jsem opravdu rád,že se už radši vyhýbám lide(ale jestli se tomuhle dá vůbec říct lidi...) rád zkoumám lidské chování a tihle pralidi jsou dobrý objekt zkoumání.Za mě 1% a odpad. ()

SlecnaSmilly

Vážně podhodnocenej klenot televizní zábavy, já se teda takhle od srdce dlouho nezasmála, jako při závěrečným „fightu“ hooligans. Každopádně po tomhle díle Kmenů už vím, jak vypadá peklo na zemi, má podobu výjezdového autobusu Viktorie Plzeň, jako nečekala jsem, že si fotbaloví fans budou po cestě na zápas číst Ovidia v originále ale tohle? Proč ignorujou existenci triček? Kdo složil ten megahit „Suchej dovnitř, mokrej ven“? Řekl jim někdo, že se to natáčí? Kolik hooligans je potřeba k výměně žárovky? Otázky, samý otázky... ()

Kryton odpad!

I pro samotné hools je tohle (po)směšných 26 minut, protože ta parta lidí v buse HOOLS nejsou. Totálně bez debat nejhorší díl Kmenů. Zelená je tráva, fotbal to je hra.... ()

ledzepfan

V rámci zdravého rozumu jsem to ani nedokukal.. Volek si na začátku dal atmosférickyuměleckou chvilku aby předvedl, že umí zachytit hezký obraz a že není jeho vina, že se vám bude chtít z dalšího obsahu už jen a jen zvracet. Zatím (z toho co jsem viděl) první díl kmenů který opravdu vypovídá o dané subkultuře.. a výpověď je to vyčerpávající.. Osobně bych tady snad ani nic víc než tupost, mentální zaostalost, extrémní vulgárnost a nechutnost nečekal.. vejškrabek z absolutního dna žabích sraček..... Jako záznam je to dobrý a Volek zaslouží minimálně 4 stárs, že to ustál a hned první den s děsem v očích neutekl na psychiatrickou pohotovost.. Ten obsah je ale tak silná káva, že prostě reálně nemůžu hodnotit víc než jednou rudou... K tomu by mělo být varování ministerstva zdravotnictví jak na cigárkrabkách. ()

dyfur

......môže sa mi futbal páčiť, môže ma zabaviť , ale nejaké to extra fandovstvo - tomu ozaj nerozumiem a týmto ultra fans - už vôbec ....prečo to tak niekto prežíva je mi záhadou - po vysvetlení ktorej nepátram ani mňa nezaujíma.... ()

TheDon

"My jsme Plzeň, my máme všechno špatně". Naprosto výmluvná věta. Banda buranů se vožere autobuse a hulákají kraviny. Tohle nejsou Hooligans. To jste si pane Volek spletl město. ()

Lanark

Hooligans byla prostě vždy hodně uzavřená skupina, kdy natočit o ní nějakej smysluplnej dokument se podařilo myslím jen jednou. Chápu, že zde chybí jakýkoliv rozhovory (třeba s partičkou z autobusu si ani moc nedokážu představit, že by to vůbec šlo). Vlastně jsem čím dál tím víc přesvědčen, že za to, že tenhle dokument stojí za prd můžou víc lidi před kamerou, než za. Kde nic není, ani rozhodčí nebere... Na autora tak padá pouze vina za to, že si nedokázal vybrat nějakej zajímavější "materiál". ()

mr.kliky odpad!

zájezd jak ze slunce seno erotika plus pár mobilových rubaček na bonus. nejenže to není dokument, dokonce to ani není o hooligans, zrovna tak bych moh splácat dohromady pár videí z mýho telefonu a vydávat to za dokument o alkoholicích. ()

geklon

Hooligans je životní styl, má svoje pravidla a svoje zásady. Znám chulgány, kteří čtou Nietzsche i Bibli, znám fotbalový fanošky, kteří jsou vegani, kteří dobrovolničí v duchoďácích. Tohle je totální výsměch a pokud někdo odsoudí tuhle komunitu, jen na základě 26 minuté píčoviny, bez hloubky, je mi ho líto. Tohle nejsou žádný kmeny. Tohle je osobní vyřizování účtů. Ostuda. ()