V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

mire.k

Tak si někdo v Hollywoodu vzpoměl na starší seriál V jako victory. Pokusil se o něco podobného, ale dosáhl s bídou tak naivity druhé série V-čka. Od začátku má film klesající úroveň. Přitom potenciál filmu byl slušný. Začátek nadějný, trochu předvídatelný, ale rozjíždělo se slušné drama pro mládež. Pak se začínají objevovat logické nedostatky, romantika a klišé. Až se mění v nechtěnou komedii. Musel by to vzít do ruky kvalitní scénárista a režisér a naivitu pro náctileté překopat. Podle toho nedotaženého konce to vypadá jako pilot seriálu. Takže kdoví čeho se ještě dočkáme. ()

Henk

Jelikož jsem tenhle film viděl až po přečtení zdejších recenzí,očekával jsem nepříliš zajímavý apokalyptický thriller,kterých bylo v poslední době natočeno mnoho. Ale tenhle film měl poměrně zajímavý námět,který by se ovšem jen těžko dal nacpat do 111 minut. A tak režisér musel proběhnuvší čtyři vlny emzácké invaze trochu oškubat,aby se do stopáže s hlavním příběhem vešel. Pátá a finální vlna měla také poměrně zajímavý námět i když se divák vlastně moc nedozvěděl,proč by nástrojem vyhlazení lidstva měly být zrovna děti. Přesto mne ani tahle část filmu nenudila. Navíc si myslím,že Chlöe odvedla velmi dobrý výkon,když celý film odtáhla v podstatě sama. Spíš bych dal asi 3 a půl. ()

Smashed

Nejlepší záběry z filmu se dají za 2min shlédnout v upoutávce a zbytek je nudaaaaaaaaaaa. Škoda, potenciál to mělo ohromnej ()

dawe254

začátek úžasný, velkolepá a v necelé polovině jako by jim došly peníze nebo to převzal jiný režisér, hunger games na jiný způsob, tak zkazit film co měl tak dobře našlápnuto :( ()

zurivymlok

Asi každému, kdo viděl více filmů, dojde prakticky okamžitě, že armádu ovládají "cizáci" i to, že se další "cizák" vyklube z Evana. Čili o nějakých překvapivých zvratech nemůže být řeč. Naopak by bylo překvapení, kdyby tomu tak nebylo. Mudrování o lásce bylo neúmyslně vtipné, nicméně věřím, že cílové publikum, které vidím tak na -náctky do věku patnácti let bude asi spokojené. ()

Pargin

Ten film si nezaslouží takové hodnocení, určitě by to chtělo pokračování a méně nabručených fandů filmů. ()

WikingVik

Film o vetřelcích bez vetřelců s bárbínou co vypadá pořád super, i když se svět hroutí, prostě samej zmar. To se na sebe autoři nikdy nepodívali do zrcadla po třídenní pařbě, aby si dokázali představit stav lidstva bez vody, elektřiny atd? ()

Pythonator

Chloe tomu dává něco navíc. Bez ní by to bylo jen tupé sci-fi pro děcka. Myšlenka je to ovšem dobrá a z toho kolonizačního postupu emzáků by se dalo vytlačit mnohem víc než takovou nezáživnou pubertální romanci. ()

KuceraJohny

Asi jsem tu dal tomuto filmu nejvyšší hodnocení, ale vím proč. Moc dobře si uvědomuji že film měl spousty hluchých míst, které nedávali moc smysl. Vím že nijak převratné dílo to není a že i myšlenka filmu je poněkud děravá. Ale když jsem si film pouštěl, potřeboval jsem nějakou dobrou oddechovku u které si v klidu sednu a odpočinu a to přesně jsem dostal. Nesnáším filmy typu hunger games atd. i přesto že to lidé s tím občas srovnávají, pro mě je pátá vlna mnohem příjemnější. Začátek je poměrně zajímavý a určitě nedělá žádný problém vtáhnout vás do děje. Postupem času kouzlo zápletky upadá a objevují se chyby. Co naopak postupem filmu stoupá je herecký výkon Chloe která předvádí herecký výkon, jemuž se nevyrovná nikdo z dalších herců v páté vlně. Nick Robinson zde hraje ohromné klišé. Celkově ten film je poměrně klišé, ale jak jsem již řekl mě to teď zkrátka stačilo, je možné že kdybych se podíval na film jindy měl bych jiný názor, ale teď musím říct že já jsem spokojen. Když v tom nebudete hledat žádný hlubší význam jen se necháte vtáhnout do děje a sledujete, tak si myslím že si film i užijete. Bohužel závěr filmu, není úplně tak závěr a spíš to končí jakoby by byl snímek rozdělen na dvě části. ()

Bosh1207 odpad!

Za život jsem už shlédl něco špatných filmů ale tohle považuji za "plnotučnou sračku". A ať se na mě nikdo nezlobí, ta holka v hlavní roli je strašná! Protrpěl jsem to až do chvíle "...Na kolena, Evane..." a pak už jsem to prostě vypnul... ()

MoziMedve

Film dávali v telce a musím přiznat, že začátek nás zaujal. Prvních pár vln je dobře přemyšlených a relativně realistických. Problém nastáva při titulní páté vlně.  Při sledování filmu a vývoje děje jsem postřehl hromadu cliché, a nabyl jsem dojmu, že se dívám na film podle YA novely a nemýlil jsem se. Pátá vlna je zcela nelogická až pytomá. Proč je tomu tak? Proč by inteligentní rasa co nás chce vyhladit po vysoce efektivních prostředcích zrazu rozhodli, že sesbírají všechny děti a budou z nich vojáci? Není to protože by to dávalo jakýkoliv smysl, ale proto aby se cílová skupina (kolem 14 let asi) dokázala ztotožnit s postavami. Jde to na úkor rozumu, což je škoda protože ten začátek se mi zdál relativně dobrý. Bohužel tvůrce na začátku věděl, že chce psát o dětech v emzáckém výcvikovém táboru (což je možná spoiler, ale na to přijdete sami skoro hned) a bohužel vymyslel až moc inteligentní emzáky který by po počáteční exterminaci tento postup nezvolili... Zapomenutelná nedomyšlená trapárna... ()

Sa.sa

Kvalitně natočené, super efekty i zajímavý děj, po této stránce tomu není co vytknout... Docela mě mrzí ten konec čekal jsem více... ()

babuška

opět nepovedená adaptace knihy, začíná to bejt nechutný pravidlo,  mladí ale zase hrajou dobře, což nám dává naději do budoucna ovšem za předpokladu, že je před kameru postaví někdo kdo umí a né nějakej marxisticky genderově vyváženej idiot. ()

pekos

Hollywood chŕli postapokalyptické filmy jeden po druhom. V tomto príbehu nám ľudstvu už odzvonilo, pretože "tých druhých" nevieme rozoznať od ľudí, a tak nám hrozí vyhubenie. Škoda, filmy s mimozemšťanmi vedia byť zábavné, ale tento film, ktorý vsadil na malého a trochu staršieho diváka, mnoho akcie nepriniesol. Niekoľko digitálnych scén je síce pôsobivých, no sú krátke, odohrajú sa na začiatku filmu, a potom je to už len "prechádzka tmavým lesom". Pozitívom filmu je však dobrý herecký výkon dospievajúcej Chloe Grace Moretz, ktorá sa pre divákov do veku 10 rokov môže stať veľkým hrdinom. Filmu by možno prospelo, ak by ho natočil Quentin Tarantino. ()

goauld

Je to ještě horší než jsem doufal.... Opravdu by mne zajímal jediný důvod PROČ v dnešní době chodit do kina.... Na TOHLE??? a PROČ?? V posledních cca 3dnech je to už druhý film, kdy se chodilo z větší části filmu po lese... Kecalo se o romantice a občas tu a tam trochu to "vzrůšo"... V této patlanině navíc ještě "kralují" prostoduché dialogy, ideálně šité na míru emerické mládeži... jinak řečeno - nic složitého na myšlení :-) .....Bohužel - přecejen od scifi už za ty leta "vyžaduji" něco více, takže pro mě - dvě mínus,,,, ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě