V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

Bruce0659

Katastrofické filmy si vždy rád pozriem. Piata vlna lákala do kín pekným trailerom... Hlavnou hrdinkou je mladá slečna Cassie bojujúca o prežitie a o záchranu mladšieho brata, z čoho usudzujem, že film bol určený skôr pre násťročných. Na staršie generácie toto béčko až tak nezapôsobí. Chloe to hrá obstojne, hudba, zvuk je na úrovni, ale to je všetko, zvyšok je len nazáživné klišé, akcia a napätie tu chýba, vizuál priemerný. Keby som film videl v kine a mal 15rokov váhal by som medzi 3-4* ()

finest

Kde se na to hrabe Brexit.... vystoupení Británie v celé planety v tomto filmu bylo jednou z lepších pasáží... Už to tu padlo mnohokrát! Skvělý námět, potenciál tak skutečně byl... cokoliv co vypadalo že se rozjede, tak okamžitě zadupali a na konci se z toho stal jen další Twilight... omg... jiný scénář, jiná řežie a mohl z toho být 85% film... škoda škoda škoda ()

Sedida

Začátek super docela to navnadilo, mám rád scifi s příběhem o invazi mimoušů. Ovšem nic tam nepřekvapilo, od té doby co hlavní hrdinové dorazí do uprchlického tábora je jasný kdo tam přijel a co má v plánu. Naprostá katastrofa není ani tak samotná invaze jako love story a pokud bude nějaké pokračování tak tu bude další Twilight sága... a další připomínky by se mohli jen hromadit. Za mě 2* první je za "Carrie". Příběh jako takový nemusel být úplně marný, ta myšlenka že při invazi nepoužívají žádné technologie jen naší planetu se mi líbí. Jen to trochu jinak podat a víc rozebrat, možná by to pak bylo i zajímavější tolik k druhé * ()

entokr

Super postapokalyptický námět a koukatelní herci, co umí hrát. Chloe naprosto skvělá zase, krásná, milá, okouzlující, roztomilá a hrozně sympatická (hlavně pro ni dávám hvězd 5). Ne nadarmo je mou nej herečkou. Nechápu, kdo se tomu filmu opovažuje dávat tak šíleně málo. Jako jo, našlo by se pár věcí, co mi vadilo. Ta nejvýraznější byl otevřený nedotažený konec, ale pokud plánují třeba pokračování, nevidím na tom nic špatného a budu se těšit na dvojku. Vadilo by to jen v případě, že by pokračování nebylo, protože pak je to prostě nedodělané a moc nedořešených věcí, na to aby to působilo, jako záměr, či úmysl, nechat konec otevřený. No každopádně hodnocení na csfd de postupně do kytek, protože jak už jsem zjistila, když to má nad 80% je to brak a když pod 50% naopak je to super film, takže podle lidí tady, se už nikdy nebudu rozhodovat, na co koukat a na co ne. ()

io.

Dvě hodiny další války světů, jen tentokrát mnohem nudnější. Technicky celkem slušné, ale žádný zajímavý nápad. Tohle už ani žádná pěkná holka nemohla zachránit. Raději si najděte na koukání něco jiného, nebo běžte spát ;-) ()

jiri88

Jako fakt? Četl někdo scénář předtím, než na to dal peníze? Zápletka jak z pomocný školy a herecký výkony tak špatný, že to nezachrání ani Chloe... S hodně přimhouřenýma očima dávám 1* a prosím - hlavně ať není dvojka... ()

Jimclark

No, žádná sláva. Nebýt krásné Chloë, o tenhle film bych nejspíš ani nezavadil (bože holka, do čeho ses to upsala?) i přesto že nese označení sci-fi a navíc ještě "thriller", kteréžto spojení mám tak rád. Scénář je naivní jak z osmdesátek, a provedení zase jako z televizního filmu pro děti na odpoledne. Ani ty dvě hvězdy si to nezaslouží, ve skutečnosti je to jen jedna a půl, a z toho ta jedna je za ústřední postavu. P.S. samozřejmě mě potěšilo, že i po bůhví kolika týdnech, kdy jim údajně netekla voda, měla pořád čisté oblečení, perfektní vlasy a dokonce nalakované nehty! Alespoň jsem se měl na co dívat. Tak, a teď už jen rychle zapomenout... ()

megacik

Čakal som niečo v kombinácii Úsvit mŕtvych a Vojna svetov. V tomto filme sa však deti hrajú na vojakov, popri tom sa ešte unudíte k smrti a zistíte, že aj mimozemšťania chcú sexovať a milovať. Nechápem však prečo to chcú práve od Chloë, ktorá sa síce veľmi snaží, škoda len, že nemá charizma, dokonca mi je až nesympatická. Keď mi je už 19-ročná herečka nesympatická, budem sa snažiť jej ďalším filmom vyhnúť. Pripomína mi Sandru Bullock, čím viac filmov natočila, tým viac som ju nemal rád. Ďalší ťahák filmu by asi mala byť tá čiernooká namyslená príšera, ktorú mali skôr obsadiť do filmu Votrelec namiesto Ripleyovej. Záver ala telenovela, pokračovanie nabudúce. Jednu hviezdu dávam za potenciál filmu, inak je to odpad. Hudba na konci to doťala, príšerné niečo. Herecká škôlka asi vyberala aj hudbu alebo nejaký Justin Bieber fanúšik. ()

malahradna

teenage sci-fi, ktoré po čase upadne do hlbokého zabudnutia...možno sa sem tam objaví cez víkend v telke, ale veľa vody to teda nenamúti... ()

Pettr450

Nudná, spousty clishé naplněná, puberťácká první část filmu, které nemá žádný nádech ale i přesto se přes to dokážete přenést. Druhá polovina filmu už nějaký ten nádech má, ale ubohou první hodinku to nezachrání. Film pro teen děcka, kterým je děj u prdele, ale hlavně že tam je nějakej ten sexy borec bez trička, spousta citových momentů a trocha toho breku. Za roztomilou Chloë a rozuzlení v 80. minutě dávám 40%. ()

Kwyty

Jedním slovem zklamání. V prvních dvou minutách filmu tsunami. V posledních dvou minutách zemětřesení. Zbytek nemastné, neslané s otřesným hraním a nekonečnými dialogy o ničem. Nuda. ()

Evanlyn

Mám ráda katastrofické filmy a doufala jsem, že v podání mladých nebo dětí by to mohlo být zajímavé. Myslím, že herci byli v celku dobře obsazení až na tu nejdůležitěší postavu a to hlavní hrdinku příběhu. Nic osobního proti Chloe Moretz nemám, ale mám pocit, že ve svém životě si vystřihla tak tři role, které jí seděly a tahle mezi ně rozhodně nepatří. Měla jsem z ní pocit, jako by neustále přehrávala, ale to je jen můj názor. Ostatní herci byli spíše béčkové složení, což mi ani nevadilo. Námět se mi celkem líbil, ale něco bylo nedotažené do konce. Je to velká škoda, protože film měl potenciál. Hezké, že nechaly otevřený konec pro případ pokračování, které následovat pravděpodobně nebude. ()

Ikiskoll

Mám rád filmy, ktoré ma môžu niečim prekvapiť, ale tento tam nepatrí. Už na začiatku som presne vedel odhadnúť, čo sa stane. Potom to už bola nuda. ()

Verdolin

Nevšední zpracování útoku mimozemšťanů. Nic přehnanýho, většina věcí mi přišla uvěřitelná a film mě upoutal od začátku až do konce a pak mi i vadilo, že už je konec a příběh nepokračuje, klidně by z toho mohla koukat i dobrá dvojka. Vážně pěkný zpracování, nic přehnanýho, i solidní herecký výkony. ()

HSGID

Úprimne bol som z toho filmu sklamaný. Podla ukážky to malo riadny potenciál, ktorý nebol vôbec využitý a zo scifi sa to zvrhlo na romanticky film. Prišlo mi to strašne komické. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě