V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

VanTom

Zoufal jsem si u tohoto pokusu nastartovat další filmovou "young adult ságu", který byl natočen jakoby pro pubertální dívčiny, jež vidí svůj první "post-apo" (resp. invazní sci-fi) biják v životě. Zvláště dětskému armádnímu výcvikovému středisku jsem se nemohl nesmát (viz asi sedmiletá holčička v kompletní výstroji se samopalem, či drsná emo rebelka kopající kolem sebe), stejně tak vynucenému zaláskování hlavní hrdinky - ještěže milostný trojúhelník zůstal jen tušen. Už při letmém zamyšlení nedávalo konání zúčastněných zbla smyslu, naštěstí pak došlo k dějovému twistu měnícímu rozestavení figurek (ovšem stejně mimozemskou 5. vlnu raději nerozebírejme) a akční finále už vlastně šlapalo. ()

lykan9

Klon Hladových her a Divergence, přesto mi to vůbec nevadí. Oba zmíněné filmy mám rád a líbí se mi a stejně je to i s Pátou vlnou. Postavy jsou fajn a herci se těchto rolí zhostili skvěle. Napětí je postupně gradované a co se týče zmíněných filmů, tak první polovinu měla Pátá vlna nejlepší. Netuším, proč se tento film setkal s takovou nevolí. Za mě se jedná o skvělé sci-fi. ()

Autogram

Sci-fi film pre tínedžerky je zvláštny žáner, ktorý málokto dokáže stráviť. Namiesto rozumnej sci-fi zápletky a aspoň nejakého náznaku tých druhých je tu romantická zápletka a láska, ktorá všetko napraví. Ústrednou témou sa stali zapaľujúce sa lýtka, alebo aj stehno, hlavnej hrdinky v podaní sladkej Chloë a jediné, čo prislúcha žánru, sú slaboduché akčné scény. ()

KeithMaxwell

I přes nízká hodnocení jsem se na tenhle film hodně těšil a čekal jsem pořádné scifi pro mladší ve stylu Super 8, tohle je ale nudná a nesmyslná blbost která má místo boje s mimozemšťany pochodování lesíkem a křáčím, výcvik vojáku z druhého stupně, řeči o tom že nás láska zachrání a spoustu otevřené pusy Grace Moretz, 1* za pár scén destrukce. ()

kenkaku

Upoutávka vypadala sakra slibně a navnadila na úplně něco jiného. Celý film působí jako kdyby začali točit a pak došli peníze (tak to nějak zalátali aby z toho byl film). Začátek totiž působí slibně. Celková myšlenka i pojetí. Vše ok. No a pak to začne drhnout. Jedna hloupost střídá druhou. Laciné berličky nahrazují našlápnuté tempo a to co se děje v druhé polovině filmu už jen vše viděné pohřbívá. Skutečně toto je jeden z těch filmů kdy s každou minutou klesá vaše hodnocení a než se stihnete rozhodnout jestli stojí za to vydržet do konce nebo ne je najednou konec. Aniž by se cokoliv vyřešilo. ()

herr_carter odpad!

CO TO DOPRDELE BYLO??!!!??? Tohle snad ani ostatní nemůžou myslet vážně, že je to další zbytečný film s příznakem "adult movie", tohle totiž nemá žádnej příznak ! Film naprosto stupidní...na začátku je během 5 minut ukázáno (naprosto mizerný efekty), jak je kus lidstva smeteno vlnou a vidíme též mimozemskou loď - pro jistotu z hodně velké dálky. Pak už nám režisér (mimochodem asi slušnej feťák) servíruje tuny dementních keců ve stylu: " vy děti, jste naše jediná spása...teď s těmi Druhými budete bojovat"...člověk furt čeká, kdy tam nějací mimozemší hajzli začnou vylézat, ale nic se nestane !!! Žádnej další trik,nebo efekt, apokalyptické představení - nic takového ! Všichni pořád jenom žvatlaj a žvatlaj...jo ještě bych zapomněl na skvělý představení velitelky dětskýho komanda - arogatní a debilní emařky, co ovládá bojová umění !!! a to jsem od cca 20.minuty jenom do konce proklikal víceméně myší, fuj !! Jak takováhle idiocie může jít do kina??? Jdu blejt.....................moje hodnocení = 0 z 10. ()

sedm.1

Já jsem tedy vůbec netušil, že se na konci snímku dozvím, že Pátá vlna měla být zřejmě prvním dílem nové série s dívčí hrdinkou v hlavní roli, tedy jako například Katniss Everdeen z trapných Hunger Games, nebo Tris z perfektní Divergence. Nebo ne? No nevím, konec mi přišel ale každopádně tak otevřený, že předpokládám, že tomu tak mělo skutečně být, ovšem komerční neúspěch asi o dalším osudu Páté vlny rozhodl za tvůrce. A je pravda, že já sám ani nevím, jestli bych měl vůbec o třeba Šestou vlnu zájem. Což o to, kdyby to celé mělo kvalitu úvodní zhruba půlhodinky, jo, to bych si pak nechal líbit, zběsilé tempo, nastavený zajímavý dějový nápad, velice slušné efekty, ovšem postupem času to vše začalo upadat do nezáživné, romanticko/dramatické podívané, s trestuhodně nefungujícími emocemi, což bohužel vydrželo až do samotného finále, které mi pak přišlo až moc uspěchané a především upřímně naivní. Jinak atmosféru se tvůrcům též dařilo držet pouze na začátku, napětí nefungovalo vůbec a akce bylo minimum a navíc patřila opravdu spíš k té nezáživnější. Herecky filmu pak určitě vévodí Chloë Grace Moretz, spolu s výrazným Liev Schreiberem, zbytek obsazení je ovšem mdlý a nikterak zajímavý. Pátá vlna má zkrátka slušnou a originální myšlenku, ovšem celkové zpracování dopadlo dost chabě, nezábavně a víc Vln už asi nemá cenu skutečně zvedat. Průměr s hodně odřenýma ušima. ()

Melios odpad!

Keď je Forrest Gump najlepším príkladom ako sa má film podľa knihy točiť ,toto by som použil ako odstrašujúci príklad toho "Ako sa točiť nemá". ()

Indy

Úvod slušný, záver tiež ... to medzitým totálna vata. Chloe Grace Moretz má talent, ale výberom takýchto rolí sa svojmu top filmu, ktorým je Kick.Ass, ani len nepriblíži. Na poli adaptácií teen sci-fi románov je to slabšie ako séria Labyrint aj Divergencia, čo tiež nie sú žiadne veľdiela. Určitý malý potenciál to ale má a tržby v kinách ukážu, či sa vôbec urobí pokračovanie, keďže koniec je otvorený ... 5/10 ()

Wotan

Film je prostě divnej a ještě víc umělej než knížka. Ta dávala jakž takž nejaký smysl i když to taky nebyl žádný zázrak - trailer navnadil tak jsem to zkusil ¯\_(ツ)_/¯ . No a co udělali z už tak chabé předlohy je docela k pláči. Aspoň ta Chloe se podařila. ()

Fordzy

Chloe je asi to jediné dobré v tomhle filmu. Začátek (ve kterém se v rychlosti ukáží předcházející čtyři vlny) je ještě dobrá podívaná ale od té části už jde kvalita strmě dolů. Jakmile se děj zaměří na "dětské vojáky" a začne se rozjíždět romantická podzápletka, tak je to vyloženě k nepřežití a dále chování postav a situace ve kterých se nacházejí jsou neskutečně stupidní a předvídatelné. Potenciál totálně ubitý. 20% ()

luksatka

Hned v úvodu filmu jsem si říkal, další středoškolačka a fotbalista, to bude asi další „Cancer“. Později jsem trochu změnil názor a říkal si, že by to mohl být vskutku kvalitní sci-fi/katastrofický film, zajímavě zpracována loď vetřelců a i katastrofy byly pojaty personalisticky. Jenže další průběh mě jen přesvědčil, že to bude pěkná volovina, která se dá při troše snaze lehce předpovídat. Máme tu klasický zamilovaný trojúhelník, holku která se v některých záběrech tváří jako by se ji tenhle film vůbec netýkal a nepřátele, kteří místo toho, aby lidi jednoduše vymýtili z povrchu zemského, tak si s nimi hrají. Prostě další se sérií, Divergencí, Hunger Games, Labyrintu a jim podobným. Za mě 45 %. ()

Lukoboss

Tenhle film je asi tak dobrej jako scéna, kdy hlavní hrdinka (což je mladá náctiletá blondýna, to jen pro upřesnění), běží lesem se školním batohem na zádech, v jedné ruce má samopal a v druhé drží plyšovýho medvídka. Ne, nekecám, toto se tam fakt objeví a já jsem nestačil zírat. Celkově pak nechápu ten dnešní trend cpát do akčních, katastrofických, postapokalyptických a tomu podobných filmů mladý holky, potažmo děti. Jako jestli tam má jít o ten kontrast, tak můžu rovnou říct, že to nefunguje. Zápletka v Páté vlně je fakt jak pro školáky, navíc když si přečtete, že se jedná o "dobrodružný sci-fi thriller", vážně nečekáte romantický cancy jak v nějakým Muzikálu ze střední. A pak se na scéně objeví týpek sladkej jak kýbl medu, kterej teda jako Ch. G. Moretz pomůže najít bráchu, a to jsem si hned říkal "hlavně, ať se nezačnou líbat"!! Hm, tak sorry za tenhle mini (nedůležitej) spoiler, ale tím jde ten film okamžitě do věčných lovišť a ještě dál. Jsou to dvě hvězdy s hodně odřenýma ušima. Ale hodně! ()

Han22

SPOILERY. Zase další teenagerovská ptákovina, začínám těch sci-fi s puberťačkou v hlavní roli mít plný zuby a to jsem ještě neviděl Hunger Games. Mimozemská invaze je téma, které se snad ani nedá zkazit, ale tvůrci to zvládli. Do děje nacpali tápající puberťačku, lesní romanci s mimozemšťanem, dětské vojáky bojující na špatné straně a jako bonus to nijak nekončí, zřejmě aby mohli tvůrci rejžovat na pokračování. Navíc to celé vypadá jako laciný pilot k TV seriálu a ne jako kino film. Jediným plusem tak jsou Chloe a pár pěkných scén na začátku. ()

KoRner

Keď Twilight meets Maze runner, avšak zobralo si snáď od nich to najhoršie, čo sa dalo. Začne sa to dobre, ale postupne ako získava divák viac informácií o mimozemšťanoch, tým viac ho to prestáva baviť. Postavy nesympatické a na záver tiež žiadne prekvapenie, len radosť, že sa to skončilo. ()

iXtr3m3

Slušný potenciál zabitý nedotiahnutým a pomaly slabnúcim scenárom. Škoda, lebo podľa trailerov to malo na viac. Píšem takto oneskorene recenziu, lebo mám v pláne si to v blízkej budúcnosti znovu pozrieť, lebo som to videl kedysi len v origináli a teraz by som si to pozrel s dabingom, takže uvidím, ako dopadne výsledné hodnotenie, či ho zmením, alebo nie. Zatiaľ škoda, že to najlepšie si vyplytvali hneď na samom začiatku. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě