V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

Raketka12

Zajímavý sci-fi thriller, který mě opravdu překvapil. Když jsem viděla hodnocení tak jsem si říkala že to bude nějaká hloupost, kterou někdo narychlo uplácal a doufal že se to uchytí, ale páni! Když jsem ten film viděla spadla mi čelist. Chloe mám velmi ráda a nedokážu si místo ní v tomto filmu představit nikoho jiného. ()

Šíma2

Taktak jsem to dokoukal. Trochu méně zajímavý Falling Skies. Princip páté vlny připomínal Men Against Fire z Černého zrcadla, ovšem méně promakaný, takže ho banda hloupých děcek při první misi prokoukne a dezertuje. Jsou mimozemšťani skutečně takoví tupci? Završené je to mimozemským spícím agentem, který nakonec pro lásku jde proti vlastnímu druhu. Otřesné. ()

quido.morava

Ano, mám rád post-apokalyptické sci-fi a hodně v tomto žánru toleruji, ale tohle bylo na mne už hodně přes čáru - nelogičnost mnoha souvislostí i chování postav a předvídatelnost zápletek byla tak koncentrovaná, že mi to zkazilo dojem už v 1/3 filmu a do konce jsem to téměř přetrpěl. Tohle se prostě dost nevydařilo, 2 hvězdy dávám vlastně hodně subjektivně a jen za oblíbený žánr. ()

Milsa

POZOR, prezrádzam podobnosť s iným filmom! Tento film mi veľmi pripomína film Nevedomí (Oblivion) 2003. Tento má na rozdiel od menovaného filmu aj nejaký úvod. Na druhej strane, film nie je až tak výrazný, aby som mu dal 5 hviezdičiek. ()

m62

Prvá polovica ako-tak, potom pribúdajú logické nezmysly a romantická línia totálne gýčovitá. ()

LarisaDavid

Najskôr som pozrela film a bola som spokojná. Potom som si prečítala knihu a znova pozrela film. No nič. Očividne vždy musia nejako pozmeniť aj ten najmenší detail. ()

Sneykinko

Veľmi dobrý film pre nie príliš náročného diváka, čo čaká senzáciu na každom rohu, ako dnes vačšina ľudí. 5* ()

cxxj

Dvě hvězdy za herecké nasazení a pár zajímavých momentů. Ještě nez začnu... To opravdu někdo se základoškolskou fyzikou dokáže sežrat něco jakože pomocí nějakého signálu dokážete vyřadit celé lidstvo a zrušit všechno od jaderných elektráren, přes komunikační síť až po spalovací motory? Co by to muselo být za signál, aby to dokázalo odstavit z provozu primitivní technologie potřebné pro běh spalovacího motoru? Filmu celkově strašně ublížilo to, že se dá dokonale popsat, jak která scéna dopadne. Něco drží pod bundou a hlavní hrdinka ho zastřelí? No jasné že to bude amulet nebo křížek. Hlavní hrdinku zachrání upravený mladík, který se očividně vyzná a uvědomuje si, jak je to nebezpečné, ale na druhou stranu se nebojí venku štípat dříví. Že by to byl emzák? A opravdu si někdo mohl myslet, že ti dva spolu neskončí v autě na zadní sedačce, nebude tam velkolepé odhalení pana humanoidního emzáka a poté nezachraní tato samotná osoba celou situaci? Chloe je sympatická a v tomto filmu až na trochu hystericky napsanou postavu ji není moc co vytknout. Dětští herci také nebyli špatní. Co se týče vedení ,armády, tak to jsou normální herci s ale tak naprosto plýtkou postavou, že toho emzáka cítíte během prvního snímku, co se objeví na obrazovce. Dobrý nápad, pár zajímavých momentů nicméně výsledný dojem je špatný. Škoda ()

Jirkacek

Snímek Pátá vlna mne lákal ke shlédnutí už několik měsíců, zřejmě protože jsem na tento titul z roku 2016 narážel v rámci nabídek prodeje blu-ray disku a pořád se rozhodoval, zda jej pořídit do své sbírky modrých krabiček. Nakonec jsem se rozhodl nekupovat zajíce v pytli a raději jsem se na něj doma podíval společně s CommanderCZ, který mu udělil tři hvězdy. Já během těch 111 minut přemýšlel, zda ještě nějakou cípatou nepřidám, ale raději nepředbíhejme. Film začal příletem kolosální mimozemské lodi, nicméně z ní nikdo nevystoupil a lidstvo vetřelcům začalo říkat Druzí. O deset dní později mimozemšťané zahájili likvidaci obyvatel modré planety první vlnou, kterou elektromagnetickým impulsem zničili veškerou techniku včetně satelitů, mobilních telefonů, elektrické sítě a podobně. Druhá vlna způsobila zemětřesení a obrovské vlny tsunami, které ničila pobřežní města a ostrovy. Vzápětí jsem pochopil, že hlavní hrdinkou bude sympatická blondýnka Cassie Sullivan (Chloë Grace Moretz), která tak tak stihla zachránit svého mladšího brášku Sama (Zackary Arthur) před jednou takovou vodní vlnou. Následovala třetí vlna, během níž se po planetě rozšířila ptačí chřipka a populace byla takřka zdecimována. Zemřela také maminka Lisa Sullivan (Maggie Siff) a pak se na planetě objevili tajemní momozemšťané, kteří začali přeživší lovit a zabíjet v rámci čtvrté vlny. Zbytek rodiny Sullivanových Cassie, Sam a jejich otec Oliver (Ron Livingston) opustili domov a odešli do letního tábora, kde hledali útočiště v lesích se zhruba 300 přeživšími. O několik dní později do tábora vtrhla armádní jednotka s pracovními vozidly a velitel jednotky, plukovník Vosch (Liev Schreiber) tvrdil, že bezprostředně hrozí 5. vlna. Odvezli děti do bezpečí na leteckou základnu Wright-Patterson a pak se měli vrátit pro dospělé. Cassie měla odjet s bratrem také, ale díky souhře okolností byli od sebe odděleni a tak se sympatická dívka stala svědkem toho, jak armáda masakrovala všechny dospělé, včetně jejího otce. Cassie se vydala směrem k základně, ale mimozemský ostřelovač ji střelil do nohy a dívka omdlela. Asi o týden později se probudila na statku mladého muže jménem Evan Walker (Alex Roe), který ji zachránil. Cassie o pár dní později po vyléčení vyrazila s Evanem na základnu a cestou se od něj dozvěděla, že i on patří k těm Druhým. Před lety poslán jako spící agent na planetu a uložil své vědomí do lidského hostitele. Vzápětí se Evan přiznal, že on sám s likvidací lidstva nesouhlasil, neboť se do Cassie zamiloval a tak ji chtěl pomoci. Varoval ji, že plukovník Vosch a armáda byli obsazeni mimozemšťany a to ještě nikdo z nich netušil, že se velitelům povedlo přesvědčit děti na základně, aby bojovali zdánlivě proti vetřelcům, zatímco ve skutečnosti v bojích zabíjeli lidi. Poskytli dětem vojenský výcvik a formovali je do oddílů, které se vydávaly na vražedné mise mimo základnu. Malý bráška Sam byl zařazen do čety vedené Benem Thomasem Parishem (Nick Robinson), chlapcem, do kterého se Cassie zamilovala na škole. V oddíle dále byla tvrdá dospívající dívka Ringer (Maika Monroe), a kluk Dumbo (Tony Revolori) a dívka Teacup (Talitha Bateman). Hned na první vražedné misi velitel Ben odhalil pravdu a tak svou jednotku do lesa a sám se vrátil na základnu, aby zachránil Sama, kterého nechal na základně. Prohlásil, že jeho skupina byla zabita a vzápětí se postavil plukovníkovi Voschovi když mu řekl, že ví, že dětští válečníci jsou pátou vlnou. V té chvíli na základnu dorazila Cassie, která zabila několik vojáků a pak potkala náhodou Bena. Potom Evan umístil na základnu několik bomb, které začaly vybuchovat a tak bylo načase, aby rychle našli Bena. To se jim povedlo a na útěku se potkali s plukovníkem Voschem a zbytkem armády, která chtěla odletět vrtulníky pryč, zatímco děti byli odváděny do obrovských vojenských letadel. Následně byla základna zničena, všichni odletěli a Ringer zachránila Cassie, Bena a Sama v džípu, kterým odjeli do lesa za ostatními. A byl konec filmu, který si tak otevřel vrátka pro druhý díl, na který se už docela těším. Tedy jestli bude, protože v dnešní době člověk nikdy neví. Pravda, někdy ten děj zrovna moc neodsýpal, ale jindy se zase slušně rozběhl a každopádně téma pro mne bylo velmi zajímavé. Filmy jako tento nebo Labyrint či Hunger Games se mi prostě líbí a vždy se dokonale ponořím do děje. Pokaždé jsem zvědavý, co autoři vymyslí za zápletku a s čím novým pro lidstvo z budoucnosti přijdou. Pátá vlna se dvou zmíněným kvalitou moc nepřiblížila, stejně nestačila ani na Divergenci, Rezistenci a Alianci, ale celkově jsem byl docela spokojený. Nicméně o nákupu modrého disku budu muset ještě pouvažovat. Suma sumárum, film Pátá vlna ode mne dostal čtyři zvlněné hvězdy ****. () (méně) (více)

yarca

Mám plný kecky YA literatury a filmů, kde mladiství hrdinové spasí svět. Ale tohle potenciál mělo. Bohužel to rychlostí blesku prolétlo od 1. vlny ke 4., aby se to pak crcalo děsně dlouhou dobu okolo vlny páté. Trochu to zachraňovala Chloe. Snad v budoucnu nezklame, ale přijde mi, že ta holka hraje vcelku neuvěřitelné. ()

Polik_

Po úvodní dvacetiminutovce dost slibný. Vlny, které klidně mohly tvořit celou zápletku, rychle utečou a zbytek už je jen přihlouplé teen-drama tak pevně se držící schématu a struktur filmů pro náctileté, že snad i samotné cílovce muselo dojít, že tady je asi něco špatně. Všechno stojí výhradně na Moretz a na nikom a ničem jiném (včetně scénáře). Ta je ale skvělá a i tenhle setting v post-apo světě ji neskutečně sedí. Jiný důvod než ona vidět tenhle film opravdu není. ()

pupidup

Jak zbavit svet lidi? Nejdriv jim seberte lidstvi. Netusila jsem, ze prvni vlna uz na Zemi davno zacala. Scenar psal Schwab??Buh s nami. ()

negruinger

Jediny co film jakz takz zachranuje pred naprostym propadakem je pomerne kvalitni choreografie akcnich scen a duveryhodne CGI. Pribeh je predvitatelny, zapletka take, herecke vykony podprumerny. Fakt neverim ze dnesni pubertaci tohle zerou. ()

ZuzuB9

scifi žáner a postapokalyptické filmy mám veľmi rada.  Herečka je jednou z mojich najobľúbenejších. Takže  aj tento sa mi celkom veľmi páčil. Koľko krát som to pozerala, toľko krát som si želala, aby mal pokračovanie. Tak som si kúpila predlohu, knižnú. Bolo to náročné, lebo bola všade vypredaná, ale po dlhom čase ju ktosi ponúkal na predaj,... Pustila som sa s vervou do čítania. prvý diel je viac menej totožný s filmovým spracovaním. film som videla, kniha sa čítala veľmi hladko. No keď som si prečítala druhý a tretí diel, vravím si, že vďaka Bohu že nenatočili pokračovanie. pravdepodobne by to ním len pokazili. Mimochodom, dodnes netuším kto vlastne stojí za útokom. či mimozemštania, či ľudia, čo našli mimozemskú technológiu, alebo mimozemšťania sú už dávno preč a sú len ich spiaci agenti .. ()

Pedro72

Není to debilní jak Hvězdná pěchota, nepřekáží tady digitální sajrajt a hlavní "bitva" naštěstí není delší než 3 minuty. Naopak i adolescent je tu člověk a postavy mají odlišitelné charaktery. Pracuje se tu s náměty z reálného světa: Že dětská armáda je vlastně super objevil už nejeden diktátor, jen nevím, jak na to přišli ti zatracení emzáci. Obzvlášť když ve filmu vlastně vůbec nejsou. Takže, příjemné překvapení. Nebýt to trochu ploché a trochu dlouhé, byl by to celkem fajn biják. ()

walik

Nechápu to záporné hodnocení a pozor, spoiler v druhé větě. Zpracování filmu je možná průměrné, ale ta myšlenka na pozadí je excelentní. ((Spoiler: Jak je snadné přesvědčit lidi aby zabíjeli jiné lidi aniž by si toho vůbec všimli )). A mrazivé je, že by to opravdu fungovalo. Stačí si tady přečíst všechny ty recenze. :P ... Počkat, ono to bohužel už vlastně funguje a lidé si to bohužel opravdu neuvědomují. :( ()

Thane

Bylo by to dost fajn kdyby vedeli co chtej rict. Ale takhle se to na konci promenilo v tezky banality (jsem oboje ne jsem jen jeden) aby se na konci dostali tvurci (a postavy) do situace kdy cimrmanovsky sice nevime nic ale zato to vime spravne. Co to jako melo byt? Pojdme si vsichni verit a pomahat si kdyz uz vime ze je to cely prolezly mimozemstanama v halvach lidi? To je ten konec ten plan a to reseni? Ze to cemu jsme se teda celou doby z dobrych duvodu vyhybali nakonec udelame kdyz si navic muzeme byt jisti ze ty duvody byly naprosto opravneny? Bolavej konec...hodne hodne bolavej. A pritom to bylo hodne fajn. Hlavni hrdinka sympaticka i slusna herecky. Chovala se jak by asi mela zadny uplny nesmysly nepachala. Skoda no takhle si to zprasit uplne dom... ehm nepovedenym koncem ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě