V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Totálně zmrvený film!!! Začátek PARÁDNÍ - ufíci, vyhlazovaní a pak? Nastoupí děcka a děj je postavený na záchraně brášky...a...absolutně žádný konec :D ()

Scraffy

Zasa sa nám tu rysuje nejaká teenage séria na spôsob Divergencie. No toto je snáď ešte horšie. Až na tie priemerné efekty nám film nepodáva vlastne nič, čo by stálo za viac ako dve hviezdičky. Jediné viditeľné plus je tu jedine sexy Chloë Grace Moretz, ktorá je dobrá. Inak slabota. ()

Crosshair

1,5* Ajta krajta. Prvnich cca45 min to je docela v pohode katastroficky film, ale v momente, kdy se to preklopi do kid-military pasaze, tak to musite vypnout :) ()

IvonaK

Těžko tento film hodnotit. Byl jakýsi divný. Scénárista dal skoro každé postavě ve filmu smrt, ale zároveň tento film nebyl nudný a byl plný napětí a člověk pořád čekal, co hrozného se zase stane. Třetí hvězdičku dávám za dojemné setkání dvou sourozenců a že zde opět platilo pravidlo: Hlavní hrdinové vždy přežijí. Škoda jen, že sourozenci přišli hned na začátku filmu o oba rodiče. ()

BFG2000

Nenechejte se vůbec zmást tím prapodivně nízkým hodnocením, které si film rozhodně nezaslouží. Naopak, ve svém žánru - tedy útok mimozemšťanů na planetu zemi, rozhodně patří k těm nejlepším. Celý příběh je vyprávěn zejména z pohledu dvou hlavních hrdinů - Cassie (Chloe Grase Moretz) a Bena (Nick Robinson). Takže nečekejte velký rozhled po celé zemi a defakto platí, že co mohou vědět oni, to víte i vy. Nápad s vlnami mně přijde svěží a poměrně realistický. Jednotlivé vlny postupně více a více oslabují a decimují lidskou populaci, aniž by zásadním způsobem poškozovali planetu a její zdroje. Děj možná předvídatelný je, to ale ničemu zásadnímu nevadí. A že tam jsou city? Ty zkrátka k inteligentnímu životu patří. Herci skvělí, jak hlavní tak vedlejší postavy. Skvělý výběr. Chloe a Nicka netřeba komentovat. Ale skvěle překvapili Alex Roe, Maika Monroe a Ron Livingstone, byť měl málo prostoru. Liev Schreiber byl jen třešničkou na dortu jinak skvělého obsazení. Líbí se mně, že tvůrci z toho neudělali přeslazenou pohádku, ale naopak se nebíli být hodně negativní až depresivní (např. pohled na sousedův dům, kontakt s kamarádkou na stadionu, Matka, scéna s otcem v "kostele", závěr bez happyendu. Hudba nenápadná, ale skvěle podtrhuje bezmocnou atmosféru. Kdo má rád sci-fi a invaze mimozemšťanů, pak je pro něj tento film povinností! ()

wege

Každý pátek mám angličtinu, na nějaké gramatické věci kašlem. Většinou si jen povídáme, jaký je Miloš kokot, co Andrej a spol., co čteme, co jsme viděli. A mi říkal, že o si potřeboval vyčistit hlavu a viděl na to Pátou vlnu. Musel jsem se taky podívat. Nebýt Cassie, resp. Chloë tak to nemá u mě šanci ani ty dvě hvězdy dostat. Je to strašně nedotažené, plné nelogických věcí, někdy až nehezkých hereckých a vizuálních výkonů. Úplně z toho čiší, jak to odflákli a je to natočeno bez větší snahy a asi jen pro mladé. Když si vezmu, jak některé filmy s podobnou tématikou vypadají a jak se v nich pracuje s dějem, návštěvníky, atmosférou, efekty a vizuální stránkou bylo mi chvílemi až k pláči. No aspoň si mám zase v pátek o čem povídat. ()

Najt

Tak od tohohle filmu jsem nečekal vůbec nic a nakonec byl fakt překvapen. Už od začátku. V podstatě je pravda, že mohlo být v katastrofické rovině o mnoho více a film se mohl jednotlivým vlnám věnovat daleko víc. Na druhou stranu jsem si říkal, co se pak ve zbylé hodině a čtvrt bude dít, když 4z5 vln byly pryč po půlhodině filmu. Naštěstí mě to bavilo. Tohle není katastrofický film, ale spíš apokalypsa, Chloe taky parádní a efekty oku lahodící. Určitě to je lehce nadprůměrný snímek který 3-4* ocenit lze, já dávám ty 4* protože mě to bavilo a takovéto filmy já můžu. ()

lusa

Krista, to bolo utrpenie.. Myslela som si, že nikdy nepríde horší katastrofický film ako 2012. A jéje.. Prišiel. Ešte dnes ma bolí sánka od toľkého zívania, herecky dobré tak pre Beverly Hills, dejovo nevýrazné, efekty sa vybúchali asi za 2 minúty. A tá prílivová vlna práve na Siam bola historicky aj kúsok nevhodná.. 1* ()

Veniss

Film se veze na vlně modních teenegerovských postapokalyptických příběhů. Také mu předchází knižní podoba. Už román se dal označit jako jeden z mnoha a zapadnout mezi ostatními, totéž platí i o filmu. Ten se drží předlohy jak klíště a je bohužel i stejně předvídatelný. Chloë mě uchvátila v Kick-Ass, tak jsem byla zvědavá na její dospělejší podobu. No, nebylo to špatné, ale mohlo být lepší. Celý film je prostě takový nemastný neslaný průměr. ()

kiros179

První polovina byla vcelku slibná, bohužel ta druhá je totální sračka, ve style všech sra*koidních hovadin typu Twilight, Hunger Games a podobných stupidit o náctiletých, zamilovaných bla bla.. Ani bych filmu jako takovému nevyčítal, že každý kdo má v hlavě alespoň něco vzdáleně připomínající mozek gibona bělolícího, měl při první scéně, kdy nám ukázal Liev Schreiber jasno. Ale když do toho hodíte dětská vojenská uskupení (jestli jsem to pochopil správně - protože jsou napůl dementní a nedokáží si spojit jedna a jedna), celé to dovršil mezidruhový koitus, prozření přes hledáček své odstřelovací pušky, zlikvidování celé základny ve stylu Chucka Norrise v nejlepší formě (single-handed, ofc) a podobné hnoje....ne...toto...nejde...15% ()

intro

Tak tu máme asi další filmovou sérii jako Labyrint: Útěk, Divergence. No nejvíc se mi na The 5th Wave líbila Chloë Grace Moretz :) ()

stephano odpad!

Tohle ne no, bohužel v době teen filmů se neustále opakují stejný postupy. Dva kluci jedna holka a nějaké zajímavé téma. Celkově pak převažuje romance před téma samotným. A to nemluvím o tom že je tam hrozně moc scénáristických, režisérských chyb plus až komické chování všecj postav (velitel, drsnačka vojanda, drsnačka velitelka...atd.). Jo a dětská kavalerie :-) ()

vieriX

Tak tohle byl celkem úlet napadení země formou invaze od mimozemšťanu formou filmu pro náctileté. To nemohlo dopadnou dobře a taky že nedopadlo. Scénář totální slabota proč se všechno děje je řečeno jen chtěli jsme prostor to jako vážně. Triky jako v nějakém seriálu akční sekvence s dětmi které se vycvičí během krátké doby v komando. A otevřený konec na další díl který nevznikne film totiž finančně propadl. ()

kedu

jsem hluboce okouzlen a nemohu jinak, než hodnotit nejvyšším oceněním . Více takových filmů a to by v tom byl čert, aby se lidé na Západě nakonec dobrovolně psychicky nezhroutili:-) ()

DaweForeman

Jak už tu někdo jiný zmiňoval, tak je to svým způsobem vykradený na nápady z jiných filmů. Já jsem nejznatelněji vnímal Hostitele a pak si můžete ještě doplnit všechny ty filmy, které poslední dobou frčí, o dětech jako hlavních hrdinech. Tohle člověk může vnímat jako slušnou katastrofu (jak po filmovým žánru, tak jako hodnocení filmu) oproti ostatním. Hlavním problémem je, že tu není nic nového. Jediný, co jsem uznal tak nějak je onen zvratový fakt o té identitě těch emzácích, ale nebylo to úplně nepředvídatelné, kdy tam bylo spoustu různých indicií, ale přesto to mohlo znamenat ještě něco dalšího. Pak asi nejlepší momentu z filmu jsem si odnesl, když jsem viděl ten obtisklej ksicht na skle. Ještě trochu musím uznat i inteligenci hlavní hrdinky, která není úplně naivní, není úplná blondýna a i na ženskou má slušnou logiku (filmově bráno). ()

Romeroo

Další snaha zasáhnout co největší masu diváků, hlavně těch teen. Ta snaha pro dospělejšího diváka vyzní v několika momentech směšně, přitom stačilo udělat pár změn a mohl to být film u kterého ta většina dospělého publika mohla slintat blahem. Takhle 13 letá dívka poprvé zjistí k čemu se dá použít okurka a 8 letý malý klučina zasedne k PC aby se zahrál nějakou fajn hru na podobné téma co viděl ve filmu. Nechalo se to přežít, ale psát komentář třeba za týden šel bych s hodnocením o kus dolů, protože ve mě po včerejší projekci nezůstalo vůbec nic z filmu. ()

Pitryx

Nic jsem nečekal, nebyl jsem tedy zklamán. Ono to zpočátku vypadalo i dobře. Sem tam i efekt nám bylo zřít, jak se ve správném SF sluší a patří. Trikaři se však asi unavili a film se opět zvrhne do polohy post apocalyptum. Ke konci pro jistotu ve tmě. Snad, aby se divákům v kině lépe spalo. Já se začal nudit asi po čtyřiceti minutách a konec jsem odflinkal už úplně. Nespal jsem sice, ale daleko jsem k tomu neměl. Love story bylo stejně praštěné, jako v jiných filmech. Závěr také. Takže snímek okopíroval pár věcí z jiných filmů a tvůrci si mysleli, kdo ví, jací nejsou borci. Nejsou. Tedy u mne. A tak dostanou pár procent za těch pár efektíků a více ode mne nemůže takový film chtít. ()

Renie42

Vůbec jsem se nemohla do toho filmu vcítit, zdál se mi takový nemastný, neslaný. Je to takový slabší průměr. Ale takhle nějak si představuji, jak by se mohlo lidstvo jednoho krásnýho dne vymýtit a dát prostor inteligentnějším bytostem. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě