Mrtví a pohřbení

Filmový horor, odehrávající se v malém městečku na západním pobřeží Spojených států. Jeho hlavním hrdinou je místní představitel zákona, šerif Dan Gillis, který má velké starosti s dlouhou sérií nesmírně brutálních vražd. Musí najít vraha a zabránit dalším tragédiím, jenže tím jeho problémy neskončí. Když nešťastnou náhodou způsobí autonehodu, stane se svědkem neuvěřitelné události. Zraněný chodec si "klidně" nasadí přejetou ruku a uteče. To však není jediná nevysvětlitelná událost. Zdá se, že mnohé z pohřbených obětí brutálních vražd se tajemným způsobem vrací do života. (oficiální text distributora)

Ivec

Hororová huba bola skvelá, dramatické to bolo tak isto. Asi tri krát ma aj solídne trhlo. No asi najviac ma dostal koniec. Tak, ako asi väčšinu publika. To čo predvádzal doktor s mŕtvolami mi svitlo už dosť skoro. Možno preto bol od tej chvíle film trocha nudný, ale inak sa to dalo. Dobré spracovanie hororu z 80. rokov. A v tedy sa jednalo o skvelé kúsky svojej doby. ()

Mamlas

Hloupý, naivní a monotónní film, plný zbytečných, nekonečných dialogů a stopáží. Takový špatný Colombo a lepší To je vražda, napsala. ()

Chuanek

V malém městečku se začínají dít záhadné věci, vraždění náhodných cestujících, kteří projíždí městem. Bláznivý dědula co pohřbívá lidičky, ze kterých dělá oživlé mrtvoly, na to však kápne polda který se začíná v tom víc a víc šťourat, nakonec se ale dozví že je přesně takový, jako ty příšerky co hoňí, tedy nemrtvý. Docela mě ten filmeček pobavil, i když je to poměrně starší kousek, tak určitě po jeho zhlédnutí neurazí ()

jopal

Tak ja neviem. Dej aj atmosfera dobra, ale pri tom prvom amaterskom pocine, kedy horiace plamene idu jasne v popredi som im jednoducho nezozral, neodpustil a v ziadnom priade si nezasluzia uz len kvoli tomu vyssie hodnotenie. ()

xander

Celkom vydarený a celkom strašidelný horor. Jednoduchý príbeh o malom americkom mestečku, ponurá atmosféra, spolahlivý James Farentino. Tento film som videl dvakrát a na prvý krát som sa celkom bál, no na druhý som sa už trošku nudil. Ale horor je to príjemný- skvelý a prekvapivý koniec. ()

estella

Hmm, tak ja nevím, ale mě tento horor tedy moc neoslovil. Je sice fakt, že se jedná o poměrně starší kousek, ovšem nějak moc průhledný a založený hlavně na úlekových scénách. Prostě je jasné CO se stane a KDY se to stane :( Ehm, cože? Překvapivý konec? Tak to snad ne... ()

Vital

Prostě filmy o zombíkách z těchto let byly na trikách a hudbě skvěle točeny,vyjímkou není ani tento,ovšem nelogický konec mi to dost kazí... ()

Al90

No vzhlednul jsem to,je fakt ze snimek ma slusnou atmosferu,ale jinak zhruba od poloviny filmu jsem tusil jak to dopadne a konec me nijak neprekvapil,akorat skoda hlavniho hrdiny a lezi me v hlave a ted ,,SPOILER,,: Proc se snazil resit vrazdy v tom mestecku kdyz sam byl mrtvy... U me za tri hvezdy,pac na jedno nudne dopoledne se hodi :)) ()

SpeckMcBig

na svojí dobu skvělí horor..všechny žánrové ingredience jsou kvalitní..výborné Winstonovy triky,správně zlověstná hudba atd..4* čili mých 80 procent dávám protože ten film má takovou až Kingovskou atmosféru a to se mě páčí ()

draxxi

Mozna to bylo kdysi divny a strasidelny... Dnes uz je to jen divny... Nicmene se na to dalo koukat do konce... 10/4/2022 52% ()

Vindemiatrix

Prostý a předvídatelný příběh se tvůrci snaží s použitím béčkové horové logiky komplikovat, aby neúspěšně udrželi diváka v napětí, kdo nebo co stojí za podivných chováním podivných obyvatel "Potters Bluff". Závěrečná pointa mohla být mrazivá, kdyby nebyla stejně nelogická jako valná část filmu. Ten ale naštěstí nestojí jen na ní. Starosvětská hororová atmosféra, osvědčený a na jedničku zvládnutý koncept "divného městečka", děsivá apatie vraždícího davu a pár povinných černých vtípků a bizardit jsou přednosti, které v zásadě vyvažují nedostatky. ()

anonim

Objektivně jde o trochu lepší průměr, ale hodnocení má být subjektivní, že ano? Plný počet dávám proto, že jsem film shlédnul sám a za hluboké noci, kde atmosféra fungovala skvěle. Závěrečné rozuzlení bylo tou pravou třešničkou na dortu. ()

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

21.08.2005

Ako by vyzeral svet, keby existoval dokonalý a neomylný detektor lží? Touto otázkou sa bude zaoberať sci-fi thriller THE TRUTH MACHINE podľa rovnomennej knihy Jamesa Halperina. Prečítať si ju a… (více)