Koledu, nebo něco provedu (festivalový název)

Trick or Treat

Horor / Komedie / Hudební

USA, 1986, 98 min

Robert Elswit

Joel Soisson

Kostýmy:

Jill M. Ohanneson

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,797,218Tržby Celosvetovo $-(19.4.2010)

I rocková hudba může zabíjet. A bacha na splachovací záchod!(31.10.2015)

Mrtvý metalový muzikant se pokouží pomstít ze záhrobí prostřednictvím svého fanouška.... blbinka, která potěší...(26.5.2004)

• Campbell

I když mám rád tyhle metalový páprdy tak tohle mě dost zklamalo. Třeba už jen příběh, čekal jsem daleko větší porci hororu ale dostalo se mi hodně málo scén které by byly s hororem spojeny. Navíc herci a jejich dialogy byly naprosto idiotské a nezachránil to ani Simmons ani Osbourne. Celej film se strašně vlekl a mě nudil k smrti. Největší plusem je hudba a tím nemyslím jen ten rock kterej měl koule ale i orchestriální hudba v podání Younga sice to není Hellraiser ani to nepatří mezi to lepší co udělal ale je to poslouchatelné a příjemné. Nicméně jak jsem říkal film mě docela nudil a nic mě na něm nepřekvapilo. Takže za mě 2* a ani o kousek víc.(18.11.2012)

Pro fanoušky klasických osmdesátek a metalové muziky naprostá povinost... A ti co fanoušci nejsou, by se na tenhle ničím neurážející kousek mohli podívat taky, protože Ozzyho jako kněze jen tak nikde neuvidí...(13.11.2010)

Povinná jazda: ale len pre milovníkov nehynúcich "eighteesov" a rovnako nehynúcej rockovej muziky. Ostatní si môžu Trick or Treat pokojne odpustiť.(23.6.2008)

Festival otrlého diváka. Bohužel právě na něm ve sluchátkách běžel naprosto katastrofální simultánní dabing, takže jsem si film raději užíval v originále - to bylo daleko lepší. Čekal jsem trošku něco jiného, snad víc hororového, na to, že šlo o osmdesátá léta, bylo vše až příliš učesané, bez krve, nechutností, nahoty a strachu... takže vlastně o horor nešlo, byla to vcelku zábavná a dějem nabitá teenagerská komedie s několika hororovými rekvizitami. Dějem, černohumornou atmosférou a postavami včetně vyvrcholení na halloweenské party dost podobné třeba filmu Idle Hands. Hrdina byl tradičně outsiderovský (a vzhledem k jeho účesu není divu, šikanoval bych ho taky), ale netradičně sympatický, jeho láska ucházející kočička a démonický zpěvák, co se vrátil z pekla, vtipně ujetej. A k tomu spousta skvělý muziky (a to ani trochu nejsem rockovej, natož metalovej fanoušek) a pastor Ozzy. Nic převratného, úchvatného ani šokujícího - zkrátka jen zatraceně zábavnej film. To není málo.(5.12.2014)

80tkovy horor s vynikajucim soundtrackom a s cameami ktore potesia kazdeho fanuska metalu, cakal som vsak viac hravosti a humoru...(1.11.2014)

Určitě jsem všema deseti pro podobné počiny, i když tohle je spíš určeno pro příznivce rocku & metalu. Ostatní to asi nerozdýchají. Důraz je spíš kladen na hudenbí složku, je možné, že film sloužil k ještě většímu zpropagování tvrdé muziky. O žádný drsný horror se nejedná, klidně si to dokážu představit v odpoledním vysíláni TV Nova. Na druhou stranu děj není žádná nuda, ale prospěla by kratší stopáž, dejme tomu o 15 minut, protože šedé místa by se určitě našly. Z herců mě totálně dostal Ozzy Osbourne v roli reverenda Aarona Gilstroma.(7.8.2006)

Tento pocin mi fakt sadol...Mam rad rockovu a metalovu muziku a aj horory krasnych 80tych rokov. Je mozne ze som to nadhodnotil..ale nemozem inak:) Vrele odporucam a urcite sa k tomuto snimku este parkrat vratim(29.5.2009)

Potěší dobrá muzika a účast Gene Simmonse a Ozzyho. Jinak standart.(27.9.2004)

Tak na tuhle chujovinu jsem byl fakt dost zvědavej už kvůli obtloustlýmu Ozzymu. Ukázka toho, že s tim heavymetalem by se to nemělo přehánět, nebo chytnete pěknej stihomam jako hlavni hrdina. Horor to opravdu není.(14.5.2013)

80s béčko v plné parádě. Šikanovaný mladík na škole je typické klíšé z té doby nejen v hororu. Tenhle ale místo třeba karate uniká k metalu a když jeho idol Sammi Curr umírá, pomocí desky puštěné pozpátky ho oživí. To netuší, že za chvíli bude mít plné ruce práce aby ho zastavil. Sammi se přesouvá pomocí elektrospotřebičů, zabíjí elektřinou a já musím uznat, že to byl v druhé části parádní nářez, zejména finální likvidace tohoto elektroducha. Metal sice poslouchat nezačnu a ani tenhle film mě nepřesvědčil, že metalisti nejsou totální magoři, nicméně hudba je tu celkem stylová (spíše hard rock nebo lehký heavy metal) a camea Kissáka Simmonse jako DJe nebo Ozzáka jako kněze brojícího proti metalu jsou celkem vtipná. A celkově je o výbornou zábavu.(10.5.2015)

Pěkné béčko z osmdesátek, které jsem v době vzniku neviděl, Ozzyho jak mluví v telce o škodlivosti metalu jsem skoro nepoznal, zato Gene Simmonse jsem si těch pár minut na začátku vychutnal (tři roky po odmaskování Kiss).(23.6.2013)

Já to říkám pořád - heavy metal je pro náctileté, kteří díky němu mají šanci vyvinout se do pravého umění jako death metal nebo japanoise:-) Heavíkové filmy paušálně moc nemusím, tenhle je ale docela kreativní a hudebně vhodně laděný. Kazí to ovšem zbytečně natahovaný a přepálený konec.(6.11.2014)

Taková blbinka, ale celkem zábavná. O to víc, když jste fanda rocku a metalu. Třešničkou je rolička Ozzyho, který hraje kněze, opovrhujícího rockovou muzikou :) Škoda, že ke konci už je to docela nuda. Mohlo to být trošku kratší.(6.7.2012)

Zaujímavý nápad skombinovať rockovú hudbu s horrorovým príbehom. Horrorov podobného druhu nie je veľa a tento je z nich možno aj najznámejší. Charlesa Martina Smitha si všetci zapamätajú skôr ako charakterového herca, než ako režiséra, ale táto oddychová tínedžerská snímka isto poteší viacerých uctievačov a pamätníkov 80s kinematografie. Film je síce priemerný, ale podarený rockový soundtrack mu dodáva akúsi šťavu. Plagát na ktorom vedľa seba pózujú Gene Simmons a Ozzy Osbourne je však len reklamným ťahom. Veľa tu toho nezahrali. Gene Simmons sa tu mihne ako rádio DJ a Ozzy Osbourne... Ozzyho úloha je tu síce veľmi malá, avšak jeho party patria k tomu najzábavnejšiemu, čo film ponúka. Ozzy tu totiž stvárnil kňaza (!), ktorý v televízii ostro kritizuje negatívny vplyv rockovej hudby na súdobú mládež. Rozhorčene sa pýta - Čo sa stalo so starými Love songami? - a je vo svojej úlohe veľmi presvedčivý. Nevedieť, že to je starý známy Ozzy...(30.10.2015)

Milé děti, rocková hudba pochází od ďábla, jak dokládá tento film a tak raději poslouchejte hip-hop, techno a podobné neškodné NEhudby! Ale teď vážně. Jasně, že bych to měl hodit do odpadu, ale copak můžu? To bych popřel, že rock miluji. A tak jednu hvězdu dávám za hudbu a další dvě za Simmonse a hlavně za Ozzyho, kterého jsem skoro nepoznal.(24.1.2016)

Hodnotím třemi hvězdami díky účasti GENE SIMMONSE a OZZYHO. Jinak je to sympatický brak, který by mi v 80. letech ustřelil makovici. :)(30.4.2012)

Nuž, film skôr sklamal ako potešil, síce z hororom to nemalo veľa spoločného, ale nie preto som ho chcel vidieť, ale kvôli tej heavy metalovej hudbe som po ňom siahol...Zo začiatku aj vyzeralo, že počas filmu budú vypekané dobré metlové songy 8-tych rokov, ale zdá sa, že to bolo ozaj iba zo začiatku, potom to nejako ubralo na grádoch a film v dosť prípadoch nudil a dokonca ma v niektorých chvíľach začínal aj srať... Nie som teda fanda heavy metalu a ani rocku, takže až tak veľmi som si na svoje neprišiel, no nevadí, možno by to chcelo siahnuť po nejakej lepšej pecke, každopádne, ako jednohubka to ušlo...(5.2.2011)

<< předchozí 1 2