Reklama

Reklama

Hrdina

Trailer 2

Obsahy(1)

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (700)

Boss321 

všechny recenze uživatele

Nebudu tajit, že filmy typu Tygr a drak či Obávaný bojovník mám velmi rád a vždy se na ně kouknu s radostí. Bohužel Hrdina je přímo ukázkový příklad vítězství formy nad obsahem. Po vizuální stránce nemám absolutně co vvtknout, zkrátka úžasná podívá se spoustou skvělých bojových scén, barev a triků. Co se týče příběhu, tak ten mi přišel opravdu slabý (když porovnám třeba s Obávaným bojovníkem, tak tohle je jen slabý odvar). Ale na druhou stranu se na takovéhle snímky nekoukám kvůli příběhu, ale kvůli úžasné vizuální podívané, kterou Yimou Zhang vytvořit umí na jedničku. Dal bych pět hvězdiček, ale přeci jenom znám lepší filmy s podobnou tématikou....... ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Úchvatné obrazy, doprovázené magickou východní hudbou, nádhernými souboji, jenž choreograficky na výši překonávají i ty z Tygra a draka. Rozmanitost prostředí a barevné stylizace hercům dodávají až magický nádech, obzvláště v souboji v podzimním listím přeplněném lese, stejně tak boj na hladině jezera s překrásnou siluetou v pozadí. Hrdina je lepší než Tygr a drak. Jet Li poprvé předvádí, že mimo bojového umění mu není cizí ani to herecké. Zhang Ziyi je tou nejkrásnější součástí kteréhokoli filmu. Yimou Zhang nám po svém ukázal, jak to bylo se sjednocováním Číny a mně se jeho styl setsakra líbí. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jak to tak vypadá, tak v Číně platí jiné zákony, než ve zbytku světa. Teď nemyslím zrovna zákon o vedoucí úloze Komunistické strany, ale fyzikální zákony jsou na východě Asie zřejmě porušovány stejně lehce, jako u nás ty kriminální. Zatímco lze ale jen těžko očekávat, že by Číňané prožívali filmové orgasmy u českých krimifilmů, Češi (soudě podle hodnocení ostatních kolegů) při pozorování levitujícího Asiata dosahují filmově-uměleckého (a možná i jiného) "vyvrcholení". Co se týče mé osoby, mě tento druh východoasijské produkce nechává naprosto lhostejným. Podívám se, dám maximálně tři hvězdičky, podivím se nadšení ostatních a vracím se pokorně k leckdy až trapně nudné, vesměs ničím překvapivé, někdy až sebe samu parodující, ale tak nějak srozumitelnější hollywoodské produkci. Holt, na tuhle asijskou mentální úroveň jsem ještě asi nedospěl... Ale legenda je to jinak pěkná. :-) ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Hrdina je bezesporu velkofilm s velkým V, který svým rozpočtem (30 mil. dolarů) dvojnásobně zastiňuje i takového filmového velikána, jakým je Tygr a drak Anga Lee. Se svým levnějším kolegou má Hrdina však společné i to, že pozvedli původní čínský žánr wuxia (netýká se pouze filmu, ale i literatury, komiksů, video her apod.). Režisér Zhang Yimou do svého filmu obsadil snad všechny velké hvězdy současného čínského filmu. Když k tomu připočteme bezchybnou choreografii soubojů, unikátní davové scény a výjimečnou vizuální stránku, tak se nám prezentuje velmi ojedinělý projekt (nejen) v rámci čínské kinematografie. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Ambice, velikášství a megalomanie, nic z toho není Zhangovi cizí, ale přitom nějak zapomíná na své postavy. Neustálé zpochybňování jednotlivých příběhů neústí nic v jiného, než ve zkratkovitě vykreslené charaktery všech dotyčných, které pozbývají poslední šance na ztotožnění s divákem (čili se mnou). Film, jak nejlépe vypéct císaře, se u mě nakonec zvrhnul na film, jak nejlépe vypéct diváka. Asi jsem se měl posadit na zadek z efektních bitek a vymazlených záběrů, ale bylo to asi tak stejný zážitek, jako když se člověk bez řidičáku dívá hodinu a půl na to, jak neustále dokola jezdí tucet aut značky Ferrari. ()

Galerie (100)

Zajímavosti (22)

  • Protože je Quentin Tarantino fanouškem východní kinematografie, byl jedním z lidí, kteří se zasadili o to, aby byl film v Americe vůbec uveden. (Morien)
  • Pro nedostatek černých koní na place nechal Yimou přebarvit 300 bílých koní na černo. (Reiniš)

Související novinky

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (více)

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)

Reklama

Reklama