poster

Povětří

 • USA

  Air

 • Kanada

  Air

Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 95 min

Kamera:

Norm Li

Producenti:

Brian Kavanaugh-Jones

Střih:

Greg Ng

Scénografie:

Brian Kane

Kostýmy:

Mila Franovic
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zolo23
  *

  Bol by som rád zvedavý koľko ľudí by si tento "klenot" pozrelo i po druhý krát....Adept na najnudnejší film roka, alebo lepšie povedané film pri ktorom si môžete kľudne urobiť večeru, ísť sa vysrať, možno aj pomilovať a v konečnom dôsledku zistíte, že ste o nič neprišli.(2.12.2015)

 • MartinezZ
  ***

  Film jsem během koukání neposouval, což je známka toho, že jsem neumřel nudou. Dva chlapi se starají o funkčnost bývalého raketového sila, v němž jsou nyní uskladnění v hlubokém spánku poslední zbytky civilizace, nenahraditelní zástupci svých vědních oborů. Čeká se, až na povrchu, zničeném "atomovkami" bude pro život zase o něco přívětivěji. Nu a tihle dva spravují a opravují a hlídají a pak si jdou zas lehnout, aby po nějakých několika měsících zase všechno opravili a zkontrolovali znovu. A protože oni jediní dva jsou vzhůru, postupem času to vede k jedné takové epizodě, která všechno zamotá a oba se jistojistě přestanou nudit. --- Další z řady nijak velkorozpočtových konverzaček zasazených do konce toho všeho tam nahoře a řešících co bylo předtím, co bude potom a co má tohle všechno za smysl. Tady to sice ale i přes svoji poměrně jednoduchost v prostředí (ale nápady to místy poměrně dobré na tu komornost) dává smysl, není to trapné, pošahané a dementní a celkem dobře se to sleduje. Těch 90 minut je ale tak akorát. Jednohubka.(16.8.2015)

 • maddy
  *

  Norman Reedus si sprodukoval svoj vlastný film, obsadil do neho samého seba, prizval neznámeho režiséra a výsledkom je post-apokalyptické sci-fíčko natočené za pár dolárov. Samotný rozpočet a situovanie deja do jednej lokality by v zásade nemusel byť problém. Z podobných malých filmov sa môže bez problémov vykľuť stiesňujúci klaustrofóbický thriller, pokiaľ vie režisér navodiť tú správnu atmosféru. Bohužiaľ, v Air sa ju nedarí navodiť ani v jednej sekunde a trestuhodne chýba čo by len jej náznak aj napriek tomu, že pracuje so slušnou premisou post-apo sveta po jadrovej vojne, kde sa dvaja chlapi starajú o pár dôležitých vedcov uložených v hlbokom spánku. Namiesto toho divák sleduje typické klišé situácie kde jedna z dvoch postáv ktoré sa tu vyskytnú začne trpieť halucináciami, ktoré nemajú pre samotné dianie žiaden prínos a dej je vypĺňaný takými zbytočnými situáciami ako je takmer desaťminútový prelez černocha jednou tmavou vetracou šachtou. Žiaden konflikt, zvrat, zaujímavejšia myšlienka, nič. Bohapustá nuda o dvoch/troch hercov natočená niekde v sklade bez jediného zaujímavejšieho dialógu alebo atmosférickejšej scény. CELKOVO: 1* (2/10)(11.9.2015)

 • Doudis19
  **

  U podobných projektů, kde se na plátně objevují 3 a méně lidí ve stísněných lokací, jde o to, jak tvůrci budou pracovat s atmosférou. Tady pro jistotu není atmosféra vůbec. Takže 90 minut sledujeme jak černoch schání stan, protože ten svůj si nešťastně podpálil. No nuda, nic víc.(21.8.2015)

 • Lucasion
  *

  To, že někdo sponzoroval Insidious (2010) neznamená, že další film, který sponzoruje, bude stejně dobrý. U těchto komorních dramat je velmi důležitý námět, herci a závěr. Air má snad pouze ten námět. Na Zemi není vzduch a žije se v podzemí. Dva inženýři se proberou na dvě hodiny každých šest měsíců, aby zkontrolovali stanici, a zase se uloží ke spánku. Zajímavé že? Kromě ponorkové nemoci hrozí i další nebezpečí. Co když nějaké přístroje na vzduch selžou? Norman Reedus vypadá stejně jako ve Walking dead (2010). I jeho hraní je docela sympatické. Ale příběh je natolik prohlédnutelný dopředu, že vůbec ničím nešokuje, ani nepřekvapí. Napětí je nulové. Možná na stránkách knih by z toho mohl být zajímavý pokus o best-seller. Ve filmu to je nuda. Konec je pak jako ze špatného filmu. Vlastně proč "jako"? (24 %)(15.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace