Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (Cinemart)

Rooseman

Whau! Když od filmu nečekáte moc a trefíte se do nálady i žánru, může z toho zkrátka vyjít parádní večer. Paper Towns jsem rychle odsoudil ještě před spuštěním, ale film je to po všech stránkách výborný. Krásná a hlavně roztomilá Cara Delevinge, příjemně otravná parta Nata Wolffa a honění se za nedosažitelným, kterého když dosáhnete, zjistíte, že je vlastně úplně obyčejné. Fantastická pointa pro věkové publikum mezi 18-28 lety a výborně udělaný závěr včetně extrémně sympatického (ale náročného) rozhodnutí hlavního hrdiny, který zjistil, že celou dobu byl on ten, který je nahoře. I když film vychází z americké produkce, klasickou americkou zápletku ani vyvrcholení nemá. Studentský děj filmu podtrhuje výborný hudební doprovod. Dokonce můžu říct, že se mě takhle záležitost i v dobrém slova smyslu dotkla a donutila se mě nad pár věci zamyslet, nebo alespoň přemítat nad zdánlivě zapomenutými příběhy z minulosti. Možná jsem se z hodnocení nechal unést, subjektivně každopádně rozhodně entertainment na velmi vysoké úrovni. ()

Daertelon

Poměrně zajímavá pointa filmu rozhodně neutáhne všechno. I když se to místy zdá báječné, až skoro idylické a zalévající člověka pozitivní atmosférou, nakonec si uvědomíte, že to je strašlivě povrchní. Z těch pocitů ve vás už nějakých deset minut před koncem nezůstalo nic, myšlenka odchází a vy jste zklamaní z toho, že film si hraje na "velké procitnutí" ale je plný vzduchu, po dokoukání bublina splaskne a všechno jakoby zmizí. Hlavní protagonista je pro mě osobně naprosto nesympatický, stejně jako protagonistka - stěžejní kouzlo v sobě nosí herci vedlejších postav, což ostatně platí i pro jejich role. Místy to vizuálem (střih, kamera, světlo, barvy, obrazy) a tažnou ideou připomíná "End of the F*cking World", ale co si budem, ten je dokonale doladěný, tady to spíš víc hapruje. Celé je to prostě takové "nic" na špejli. ()

Tousha

Spíše než pointu (pokud tam nějaká vůbec byla) film dokázal vyvolat příjemnou atmosféru se slušným obsazením. Bohužel snímek postradá detaily, které by vysvětlily nebo spojily různé linie do sebe a díky tomu se pak stává nic neříkajícím filmem o teenegerech končící na střední, kterých je bezpočet. ()

IZFNP

S Paper Towns sa pre mňa John Green na poli knižných predlôh pre filmové adaptácie stáva bezpečnou značkou. Nejedná sa o tak silnú predlohu, svojskú atmosféru a sympatické obsadenie ako u The Fault in Our Stars, no stále ide o poctivý príbeh o kamarátstve, dospievaní a prvej láske. Film je nenápadný v podaní, no extrémne úspešný v zobrazení ďalšieho špecifického príbehu z Greenovho pera, pri čom ostáva zachované i jeho porozumenie a cit pre látku. Nové postavy neprirastú k srdcu tak ako Hazel s Gusom, no Margo ako charakter (v podaní výbornej Cary Delevingne), i ako symbol, je minimálne rovnako zaujímavou postavou. Príbeh však stojí a padá na priateľstve ústrednej trojice (na konci pätice) deciek, ktorá svoj pseudohlboký image nepredala dostatočne vierohodne. Ich dobrodružstvo ma teda až tak nestrhlo, avšak stále ide o podarený a svojím posolstvom ten lepší príbeh pre mladú generáciu. 70% ()

chewbac.Ca

Lehce najivní film o hledání dívky, která za to ve finále ani nestála.. Snímek na jedno podívání na který si většina diváků za pár měsíců ani nevzpomene. ()

Cannonball

Z tohto zanru, nakruteni touto povrchnostou som uz vyrastol. Spomenut sa oplati len o konc (v neustalej splati predvidatelnosti aspon mikro nadej) a prijemnu hudbu. 50% ()

Vasyl

Mým motivem k puštění tohodle filmu byla Cara. A ne, pořád na ní nevidím nic extra. Ale herečka z ní klidně byt může. Má moje požehnání. ()

stafino

Každý na to nadával a ja neviem nájsť dôvod prečo.. Dobre chápem, neočakávaný koniec ktorý sa nepáčil 70% ľuďom lebo sú romantici ale čo ja s tým? Neočakávané "zvraty" sú dobré zvraty. 80% ()

matolos1

Lepšie než na Vine sú Hviezdy, je tam lepší príbeh, začiatok mal celkom dobrý rozbeh aj herecké výkony sú fajn len má to aj pár typických nudných scénok ktoré mi tam vadili. 70%. ()

lobo87

Zaujímavý film pre teenage publikum. Kvitujem, že konečne sme v úlohe stredoškolákov nevideli tridsiatnikov, i keď títo chlapci vyzerali na maturantov zase neprimerane detsky (hlavne dvojica kamarátov). Čo sa týka ženského obsadenia, bolo sa na čo pozerať - Halston Sage i Cara sú krásne herečky. Príbeh bol zaujímavý tým, že sa snažil vytvoriť akúsi záhadu a temnú auru okolo jednej z postáv. Postava Margo si určite v dnešnej spoločnosti nájde veľa obdivovateľov medzi mladými. M a film najviac bavil počas "road movie" časti, ktorá bola úprimná a zábavná. Záver trošku sklamal, i keď očakávať romantický happy-end by vzhľadom k postavám a priebehu filmu bolo zbytočné... 60% ()

blondboss

Toto je jeden z filmov, ktorý keď pozeráte bez toho, aby ste si prečítali knižnú predlohu, tak vám to príde veľmi suchopádne - tak tomu bolo aj v mojom prípade. Kniha to ale môže byť dobrá, nakoľko už v samotnom filme padlo pár naozaj zaujímavých myšlienok. Na mňa až moc teenage movie s nesympatickým hercom a sympatickou herečkou, ktorá dostala žiaľ veľmi málo priestoru. Celkovo hodnotím priemerne. Na jedno pozretie fajn, ale rýchlo na to zabudnete. 55 % ()

vodkasesemte

Tady platí to pořekadlo, že obrej film dokáže zaujmout v jakémkoli okamžiku Part 1 (malá Margo) - Jako titulky k písničce jste dávat nemuseili, debilové… - We cant go to the Sea-World - Why not? - Its almost 11pm (ta je hustá) - I dont wanny get in trouble - Its the shame, dont you think? All those strings inside him broke. Margo always loved mysteries (pripomíná mi to knihu SK). And in everything that came after, I could never stop thinking maybe she loved them so much … she BECAME one (ne, ja se nebudu dívat na další film) - Pretty much everyone recognized Margo was different. Margo was special - Her life had became a series of epic adventures (Lara Croft) - Each one too insane to be true (mnohem lepší než Resident Evil) - Wherever she was always left clues behind for her little sister… or anyone else she deemed worthy - On žere polívku v autě? To se mi snad jenom zdá Part 3 (jedou v autě) - Jestli todle není mladá Hillary Swank, tak je to její klon! Hluboce inteligentní, celá po mámě! (scénka s vanou) - Zase ta debilní hudba… - I admire your faith, its very romantic - To svlíkli kola, nebo na co čekaj? - You dont know me - But its not important, bitch! You have fine ass, so I think I know enought - Poof. In the air - Sun-Trust building - Paper town for a paper girl. Great place for read and think - Ten konec u autobusu se povedl. Vodhrnula si vlasy, stoupla si blíž, dala mu jasně najevo, že dostane hubana, ale jen proto, že jí ho bylo líto POZOR SPOILER - Na tu poznámku o sestře se měl už vysrat - It took me a lot of time how wrong I was and not just about Margo - I used to believe everyone gets a miracle - We SHOOK up the world - Dobrá pýčovina Part 2 - Why do you need Nair? - All will be REVEALED shortly, my young friend (já se na to nemužu dívat, neska jsem si chtěl pustit Aliena) - Má dokonalej zadek, všimli jste si? - Interesting capitalization - Im a big BELIEVER in random capitalization - The rules are so unfair to the letters in the middle (Malkavian) - Saran premium - Kolik tam nechaj? - Its not as weird as it looks - Still weird - Tremendous idea - We bring the RAIN down on your enemies (začíná se mi líbit) - WE? You will see (možná protože uvažuju stejně) - Ta-da! - Thats a wrap on our FRIENDSHIP (má styl) - Here. Theres gonna come a time in your life where you are gonna look back on this moment and you are gonna think … (ona, oni jsou něco jako andělé, kteří stojí v pozadí – všechny tydle momenty a náhody dobře známe) - I can feel my heart beating in my chest - Thats how you know you are having FUN - Konečně pořádná hudba - Modelína - At the end of a grand adventure one must pause and reflect on ones achievements - You promised me no breaking and entering - We are not breaking and entering, we are just entering.. - There gotta be a guard or something - Of course there is, his names Gus - Me casa es su casa (prej španělština) - Welcome to my office - Nice music - Soothing sounds of corporate America - Co takhle si to v pracovně rozdat na stole, nebylo by to dost cool? - Připomíná mi to mám tajný másto, chceš ho ukázat? - No lights, no cops. Seems quiet. I think we are in the clear - Its beautiful - Think so? - Počkej, tys do něj dělala? - From a distance - Everythings uglier up cloce - Not you (to je debil) - Its paper town… and the ppl too - Ive lived here 11 years and Ive never come across anyone that cares about anything that matters MATTERS (a jsme zase u toho, to je další z řady … videí) - Žijeme v mraveništi a dávno jsme sešli z cesty. Brzy poznáte sami, že ani na vás nezáleží, na ničem, kolem čeho se točil váš svět - Whoa! - Zase se na film dívám pozpátku, možná bych si to tak mohl i zapisovat (no prč taky ne) - Shes not missing. Shes gone - Tap that ass - Informace, internet, googl, největší vynález, přínos lidstvu, který dnes každý bere jako samozřejmost, stejně jako elektriku a další - Margo odesn like ppl in her room. Okey, but we are her friends. No, you not, and if you are, you know. LOL (možná je to další narážka na to, že světu vládnou peníze) - WALT WHITMAN - UO (LOL) - Mind if I - Dont even think about it - Do I contradict myself (holka ráda čte) - I am large. I am multitudes - I tramp a perpetual journey (moc snadný) - Taky podtrhává všemi ruznými styly, chybí jen Klausova nesouhlasná vlnovka - Yeah, I believe you (to je týpek..) - Má pravou nohu kratší (ta coura) - Unscrew the locks from the DOOR. Its metaphor. What it isnt. What it its INSTRUCTIONS? (to je dobrý) - Thought there be a … Just put it back .. - To ho dycky vozí máma do školy? - Using that voice doesnt change anything (buzík) - WE GOT GO RIGHT NOW! - Tvl ,to je dlouhý, on ji celej film hledá… - I think last night I was this SCARED I had sleep with lights on - I had to sleep with a stuffed animal - Last time I was this scared, I was sleep in moms bed - Q, if I were you, I would get that scared every single night - In a thousand pages they talk about WHALE anatomy and in the last 50 pages the dude kills the whale Maybe its not about a dude killing whale. Maybe its about guy who actually believes that if he chases this whale down and kills this whale its gonna give his life some meaning - Its nommon misconception - Pop quiz (you missed it) - Make up test - Mature, intelligent, understanding woman… I never understand - Pining for her ? - Im not being asshole. Im trying to be a regular kid for a change - Má dobrou baterku. To bude na ty střední špalky - No way! - Where have you been? Everywhere, nowhere - You are so much better than her - Whats the first world that pops into your head? - Your really SMART, clever, interestin, you have a brain - If anyone gives you any trouble… I cant fight, but… - Myslím, že Lacey trpí RBF syndromem - She scared the shit out of me - I wasnt csared before beck there - Charizard girl - Nebudeš dávat do každý díry špendlík..? - Any less specific - General vicinity - Fake city that map makers would put an their maps so if you get copied ILLEGALY they know - Tak proto chvátali. Myslel, že jeli závod - Oni fakt jedou z floridy do NY - We have to be back with 12 hours to spare, or prom is ruined - All right. This is how this is gonna work. If we are gonna keep on schedule, we have six minutes. Im the gas man… Part 1 (pokračování) - Im not sayng I just wanna bang your MOM. I wanna ride bikes with her. I would feed her grapes, take her to Paris. Treat her like the princess she is - Whats wrong? Its weird - Its always weird - I wanna give her a bath - Hey, you can go to prom with a girl you slept with at summer camp. Oh, shes made up - Myrna Mountweazels (další narážka na zkurvené rodiče) - That goddamn DOG despises me - Remind me, is breaking and entering a felony? - Righting wrongs - We are gonna wrong some RIGHTS - Isnt there something that could make you happy now? () (méně) (více)

tsatsiki

Skvělý příběh, skvělé obsazení a bylo to výborně zahrané.Nejvíc mě bavil Austin Abrams, ten to hrál bezprostředně,navíc u toho byl strášně sympatický,milý a úžasně ten film táhl.Chvilkama to připomínalo setový film, ale jinak super filmek na volné odpoledne. ()

Vito_LePour

Hodně zajímavý film, který rozhodně nebyl běžnou teen klasikou, právě naopak. Ač v první polovině film tak skutečně vypadá, nakonec z toho je fakt film o něcem úplně jiném, s poměrně neočekávaným, ale perfektním koncem. ()

SweetCherry

Papírová města. Tak na tenhle film jsem se opravdu hodně těšila a měla jsem vysoká očekávání. Možná proto jsem byla z filmu spíše zklamaná. Čekala jsem, že se Margo bude ve filmu objevovat častěji a bude mít větší vliv na celý děj, ale objevovala se ve filmu míň, než bych chtěla. Co se týče ostatních hlavních postav, tak mi byly sympatické, zejména Lacey, která se jevila jako fajn holka. Quentina jsem si od začátku oblíbila, ale byl to takový ten zamilovaný blbeček , který moc hleděl na jednu osobu a to byl jeho kámen úrazu. Na filmu jsem byla s mým kámošem, který si teď prochází něčím podobným, tak snad mu film něco dal. Upřímně ani nevím proč dávám čtyři hvězdičky.. Asi proto, že se mi na tom líbila ta naivita, nenucenost a uvolněná atmosféra. Nechci spoilerovat, takže napíšu jen, že konec jsem teda opravdu nečekala. Takže, bylo to na 3* ale dám 4* ()

metztlimoon

Z celého filmu sa mi páčilo len keď vysvetlili, čo to tie papierové mestá sú. Chalan v pohode, tá baba je agresívne arogantná už do ksichtu. Nesympatická a... škoda reči. Film len o trochu lepší ako Gift, čo som videla krátko potom. 30% ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra