Na jaře roku 1917 po únorové revoluci v Rusku se vlivem bolševických agitátorů i německých špiónů rozpadá bojová morálka armády, ale i tradiční společenské vazby. Velitelé nemohou rozhodovat bez souhlasu tzv. rudých vojenských výborů. Vojáci nechtějí bojovat. Ztracenou bojovou disciplínu chce velitelství pozdvihnout pomocí vzorového ženského bataliónu smrti. Dobrovolnice, dívky z různých společenských vrstev, procházejí výcvikem v týlu a poté odcházejí na frontu. Zde se setkávají s demoralizovanou armádou a pochopitelně i s drsnou realitou války. Jejich kamarádky umírají na otravy nebo v nerovném boji. Svou odvahou a chrabrostí jdou příkladem a probouzí zbytky cti i v ruských vojácích. (fly)

t.b.kat

Pokud hodnotím tento film, musím jej porovnat s tematicky obdobným a to: ... A jitra jsou zde tichá. Sice se jedná o dvě různé světové války (1 a 2), ale v hlavní roli tu jsou ženy a jejich jednotky. Zatímco film ... A jitra jsou zde tichá bohužel promluvil na diváka drobek naprázdno (nelogičnosti, zbytečně násobená hrdost), přeci jen Batalon měl větší hloubku a příběh, z diváckého hlediska se mi libil více. Proto 3* ()

Saxos

Film ještě stále bez komentáře a jen 15 hodnocení? Tak přidám první. Kdybych na konci každého filmu mohl bez rozmýšlení odškrtnout 5 hvězd to bych měl radost. Filmová tématika 1. světové války je celkem hodně opomíjená. Kdo jiný by se do toho měl pustit než rusáci, kteří v tom prostě umí chodit. Tohle není žádný velkofilm se závratným rozpočtem, ale dobře zpracovaná realita jejíž plusem je skutečný příběh. Klady: výběr hereček; Marie Bočkarjova; nepřikrášlená zákopová válka s bojem muže proti muži, tedy tady vlastně ženy proti muži; klasické ruské zpracování, ale bez zbytečných hluchých míst a tím pádem žádná nuda; všechno to k sobě tak nějak sedělo. Zápory: nic moc mě nenapadá, opravdu se mi to líbilo i s tím jejich klasickým urááá, nebo jsem měl náladu přesně na toto. ()

Motyuek

Po stránce příběhu je to OK. Dívat se na to dá, nenudíte se. Líbila se mi práce s kamerou, dál se mi líbí, že to není četa plná modelek ale hrajou tam normální ruské ženy, takže v tomto se to blíží realitě. Dobrá je i ta atmosféra vzrůstající hrozby komunismu. Až mě překvapilo, že v Rusku vznikl film s takovým úhlem pohledu. Neštěstím jsou ale bojové scény. Efekty dobré, lebky si tam rozbíjejí a vzájemně se s germánama propichujou bodákama pěkně, ale musel to točit někdo, kdo si myslí, že taktika a strategie jsou druhy italských špaget. Na jedno podívání to bohatě stačilo. ()

AmunRa

Rusové se, zdá se, naučili točit válečné filmy přijatelné i pro neruského diváka. Sice jsou stále naivní a plné propagandy, ale to už je úděl téměř každého válečného filmu jakékoli provenience. Krom toho ani moc nepřekrucuje historii a ani rusové nejsou podáni jako samí gerojové, ale občas i jako pěkné svině. Důležitější je, že film má smysluplnný scénář, slušnou režii a zajímavě napsané i zahrané postavy. Chybí větší vyváženost akce a politiky, neuškodilo by více se věnovat menšímu počtu hrdinek - po oholení hlavy se spatně rozlišují a zbytečně se rozmělňuje čas. ()

Pimburger

Tři hvězdy pouze za to, že filmů z 1. světový a ještě z východní fronty, je opravdu poskrovnu - alespoň co já vím. Ale to je tak asi všecho. Jinak mi celý film nepřišel nic moc. Výprava chce být dobrá, ale všichni tam chodí v čistých uniformách, všechno je hrozně naivní až blbé. Tenhle film mi celou dobu přišel jako protiklad ke skvělému Šťastné a veselé, který je silně protiválečný a nevidí v zákopech žádný smysl. To se ale nikdy nemůže odehrát v ruském filmu, protože pro ně prostě válka nesmyslná není. Naopak, seberte partu šílenejch ženských, navlečte je do uniforem a pošlete je zabít co nejvíc lidí, přestože válka už je dávno prohraná. Tohleto gerojstvo může možná fungovat v době 2. světové, ale tady to působilo fakt debilně. Když k tomu přidám celkem nic moc bojové scény (doteď jsem nepochopil, jak si můžou vojačky sundavat plynové masky, když se Němci obrátí na útěk, ačkoliv bojiště je ještě plné plynu, ale ony ty masky asi sloužily proti Němcům a plyn holky v poho rozdejchaly). Když se k tomu přidají scény, kdy se holky přímo na bojišti objímaj a kulomet použijou až v době, když do protiútoku poslaly svoje holky, přijde mi to spíš jako parodie na válečné filmy. A to mluvim jen o prvním útoku. Ten druhý mi přišel ještě debilnější, ale to ať si každý zhodnotí sám. Já pouze za téma a tu a tam hezky krvavě zabitýho Němce nebo Rusku dávám tři hvězdy a 50%. ()

mdf

Po dlouhé době ruský válečný film,který se už řemeslně zvednul a má nakročeno Vás prostě nenudit. ()

Unlikelyhero

Škoda, že hlavní hrdinka vypadala jako Švejk, jinak smutný film, holky šly na smrt a v německém vlaku už seděl šílený Uljanov s pytlem peněz a plánem jak se s Němci dohodnout ()