Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

Lacike

Pôvodne som si myslel, ze to bude muzikal podobne ako Pomada a tak som sa filmu dlho vyhybal, ale pritom to je normalna drama v ktorej sa trochu viac tancuje. Prim hra rozhodne pribeh so sympatickym posolstvom o tom, aby sa clovek nebal byt sam sebou bez ohladu na to, co od neho ocakavaju druhy. Najzabavnejsie boli emotivne sceny večere v klasickej talianskej rodine. Postavy su skvele vykreslene a hned si ma ziskali. Trochu ma stvala svojou namyslenostou akurat postava, ktoru hra Karen Lynn Gorney, ale to bolo cielom. Tahunom je rozhodne Travolta z ktoreho vyzaruje neskutocna charizma aj ked este netancuje. A akonahle dôjde na tanecne cisla, tak film absolutne ovladne. Aj po rokoch tie jeho fantasticke disko kreacie pôsobia obdivuhodne a pesnicky od Bee Gees rozhodne nezostarli. 8/10. ()

mysicka

wow!! tak takhle vypadal travolta "na vrcholu".. film jsem shlédla s titulkama, takže mě zklamalo, že na mě nevybafnul pavel trávníček, který k němu už od dob vince vegy tak trošku patří (btw. dabování travolty a princ z tří oříšků pro popelku jsou jediné dvě užitečné věci, které pavel dle mě pro film udělal-a paradoxně jako princ byl nadabován:-) sorry, že to uvádim zrovna tady, ale na filmy s trávníčkem normálně nekoukám).. jinak film měl říz a spád a koule a disco!!! a mě to prostě sebralo:)) ()

farmnf

Film, který moje generace těžko posuzuje, protože nás pěkně poznamenal. Nosili jsme džíny, smrděli hospodou a poslouchali Black Sabath. Na parketu jsme se pohybovali jak ožralí zombies. Tohle byl šok, který nás nutil leccos přehodnotit. Film má určité vtipné pasáže(večeře v italské rodině, brácha už nechce být knězem), má vkusně vybranou hudbu, která zní v přesných místech a všichni se na ni umí pohybovat. Rád se na to dívám každých 5 let. ()

dobytek

Já tenhle film už kdysi dávno viděl, ale skoro nic jsem si nepamatoval. Pak jsem kolem toho hodně let tak nějak přešlapoval, jestli se na to mám podívat, nebo to bude úplná ztráta času... Nakonec jsem se odhodlal, že se na to podívám. Upřímně řečeno, ten příběh sám o sobě neni nejhorší. Travolta, kterýho teda zrovna moc nemusim, tam hledá nějaký to svoje místo na světě a řeší problémy s despotickym fotrem, pobožnou matkou, se šéfem v práci, atd... Ale ten nosnej příběh zůstal tak trochu v pozadí za tou disco-omáčkou kolem. Mně to i podle komentářů připadá, že hodně lidí snad ani nehodnotí ten film jako celek, ale spíš jenom ten disco soundtrack. Ono je to strašně jednoduchý vysmívat se 40 let starý muzice a módě, ale já teda s odstupem těch 40 let můžu konstatovat, že tahle disco-éra byla ještě docela v pohodě. Když to srovnám s nějakejma recitujícíma negrama z ghetta nebo recitujícíma cikánama z Púchova, co si hrajou na negry z ghetta, a podobnym odpadem, co je v současnosti IN, tak fakt jako zlatý Bee Gees nebo KC & the sunshine band a další muzika, která ve filmu zazní. Celkově vzato z historickýho hlediska je to docela zajímavá sonda do kratičkýho období, kdy disco vládlo. O nějaký 2 roky dřív disco teprve začínalo pronikat do mainstreamu a o 2 roky později bylo to klasický 70's disco přibito na pranýř hanby a v podstatě zmizelo z povrchu zemskýho. Ty 3 hvězdy si tohle dílo určitě zaslouží. Navíc několik scének bylo skvěle parodováno v Noci v Roxbury. ()

nascendi

Aj keď som ani po štyridsiatich rokoch nenašiel dôvod pre štyri hviezdičky, naďalej považujem tento muzikál za významný. Jednak pre Johnnyho Travoltu, pre ktorého znamenal prvý krok k povesti skvelého tanečníka (neskôr Pomáda a Pulp Fiction), ďalej pre dokonalé navodenie atmosféry diskoték a najmä pre výnimočnú hudbu Bee Gees, ktorí vtedy prežívali svoje druhé obdobie slávy. Takže každý, kto by chcel nasávať atmosféru tej doby má pri sledovaní horúčky veľmi vhodnú príležitosť. ()

• Film se původně měl jmenovat Tribal Rites of New Saturday Nights. (Terva)
  • John Badham chtěl, aby nešťastný Bobby (Barry Miller) jezdil v Chevroletu Impala. Hrdina chtěl však jezdit ve starém Cadillacu. Štáb to stálo 2 400 amerických dolarů hotově. (Terva)
  • Ve filmu také hrají sestra Johna Travolty Ann, a to roli prodavačky pizzy, a jeho matka Helen. Ta ztvárnila postavu, od které si  Tony (John Travolta) na začátku filmu bere barel s barvou. (Terva)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!