Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

danecek24

35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - John Travolta, Nejlepší hudba - Bee Gees (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb), David Shire, Nejlepší filmová píseň - "How Deep Is Your Love?" - Hudba a text Bee Gees (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb) ()

Vxxx

Achjoooo. Já byla asi před týdnem na muzikálu. A to se mi tak líbilo, že jsem si řekla, že se konečně na tenhle film podívám. Nejdřív mě zklamalo, že jde o film taneční, nikoli muzikál, jak jsem se celá léta marně domnívala. No a pak mě zklamalo snad vše. Pohyby nebyl nijak úchvatné, herečky nijak okouzlující a příběh byl mnohem lépe převyprávěn na prknech pražského Kalichu. Je mi líto. Asi to bude jen Travoltou, že se tato klasika stala klasikou. 3* ()

Attta

Tento film si nikdy nezískal mé sympatie a ani nezíská. Pro někoho možná nostalgická záležitost, ale z diváckého hlediska je tohle šílená nuda. K dovršení všeho si to pusťte s českým dabingem a z průměrného filmu se vám najednou zdá, že sledujete nějakou parodii nebo grotesku a nezachrání to ani hity od Bee Gees. ()

Jara.Cimrman.jr

Po zásahu elektrickým proudem mi travoltovské taneční kreace nečiní větších obtíží, ale zatím jsem nenašel partnerku, která by stačila mému tempu. Tony Manero takovou našel a v podmanivém rytmu největších hitů sboru kastrátů z Bee Gees se spolu zavlnili tak, že mne to celkem zaujalo, ale touhu provozovat taneční studio či klub to ve mně rozhodně nevzbudilo. ()

JohnnyD

7/10 Saturday Night Fever mal byť takým predvojom Less than Zero, mal hovoriť o skazenej mládeži konca sedemdesiatych rokov, ale svojim audiovizuálnym romantizovaním disca dosiahol pravý opak. Divák, ktorý si neprečíta, o čo vlastne išlo tvorcom, tak ostáva zmätený. Je to športový/tanečný film? Alebo je to young adult dráma? Ten tón je tak zmätočný, že do posledných minút to nie je jasné. Atmosféra a hudba sú ale podmanivé. ()

• Film měl kvůli sexuálním scénám, vulgární mluvě a prezentaci drog stanovenou přístupnost R, tedy od 17 let. Aby film do kin přilákal více diváků, hlavně kvůli prodeji soundtracku, došlo na sestříhání problematických pěti minut, aby snímek získal klasifikaci RG, která představuje nutný doprovod rodičů. (Hans.)
  • Natáčelo se od 14. března do května 1977 v New Yorku. (Varan)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!