Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

Ivoshek

Ve zkratce - je to děsivá kravina a pokud by se na to někdo pokoušel koukat jako na seriózní film, musel by jít s hodnocením hluboko. Ale pokud se na to koukáte jako na parodii 70. let s vystajlovaným Travoltou s obtaženou košilí, který jede kreace jak z diskotéky z pionýrského tábora na rytmy od BeeGees, nemůžete se nebavit. A já se bavil fantasticky. A vo vo vo tom to je. Mimochodem, Travoltovy kreace mám občas v opilosti tendenci napodobovat a to bez ohledu na hudbu okolo. Při normálním hodnocením se koukněte dolů na gudaulina a odečtěte si hvězdičku. ()

kaylin

Když jsem film viděl poprvé a myslel jsem si, že to bude jen další "Pomáda", byl jsem pořádně překvapený. Ty písně Bee Gees evokují trochu jiné vyznění, ale tohle je pořádné drama, které navíc disponuje krásnými písněmi a výbornými tanečními čísly. Ale příběh hraje prim, a to je dobře, protože je výborný a skvěle natočený. ()

Karlos80

Naštěstí mě tahle doba tzv disco-boomu minula a nikdy jsem ji ani moc nemusel ale na druhou stranu si zas rád poslechnu neuvěřitelně plytké hity skupiny Bee Gees..Pokud chcete trochu satiry doporučuji "Dancin' Fool" od Franka Zappy. To co v Americe už dávno znali a tímto filmem se vlastně disco hudba jako taková jen více zpopularizovala (později však někdy koncem 70 let disco zcela upadlo, krom Evropy, na svědomí ho měl sám nenasytný hudební průmysl ale i producenti a hudebníci), se u nás objevilo až někdy v 80 letech a ostatně to vidíme dodnes i v jiných moderních hudebních stylech (hip-hop, techno, house), v módě apod..Napomádovaní paňáci, metrosexuálové atd..Nenáročný film pro nenáročné diváky kteří si jen nostalgicky zavzpomínají na dobu kterou zažili, i když se zpožděním ale zrovna tak může stále oslovit i dnešního teenagera..Pokud jde o Travoltu tak z Pomády jsem ho měli přeci jen radši..2* za choreografii, písničky a taneční Travoltovi kreace, které byly naprosto úžasné...Komentář zde jako 13-tý v pořadí. Zajímavé komentáře tzv. ddt. po čase : MovieFan55, Radek99, dopitak, Lavran, CheGuevara, Gemini. ()

Mahalik

Absolutně ne! Tony Manero by hravě mohl posloužit jako náhražka za dětské chrastítko, neboť jeho hlava obsahuje zřejmě jenom kuličky ve formě dekorativní plsti. V pokojíku má plakát Al Pacina ("Vypadám jako Pacino? Ale jo, trochu jo...), za bratra má opata, který rozlomil krucifix a navíc kamarády, kteří zabijí i celý svůj rodinný klan, jen aby jim nezmoknul účes. Chápu, že disco éra taková byla. Že lidem doputoval sprej na vlasy až do mozku, což mělo za následek dokonalou regeneraci buněk (nikoliv v kladném smyslu), ale na tohle já prostě neměl. Naštěstí se moje vysoká teplota -nabráná při sledování Horečky- usadila při první lžičce nanukáče. Děkuji za ní... P.S. Zvonáče!!!! ()

Vxxx

Achjoooo. Já byla asi před týdnem na muzikálu. A to se mi tak líbilo, že jsem si řekla, že se konečně na tenhle film podívám. Nejdřív mě zklamalo, že jde o film taneční, nikoli muzikál, jak jsem se celá léta marně domnívala. No a pak mě zklamalo snad vše. Pohyby nebyl nijak úchvatné, herečky nijak okouzlující a příběh byl mnohem lépe převyprávěn na prknech pražského Kalichu. Je mi líto. Asi to bude jen Travoltou, že se tato klasika stala klasikou. 3* ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. prosince 1977 v New Yorku. (Varan)
  • John Badham chtěl, aby nešťastný Bobby (Barry Miller) jezdil v Chevroletu Impala. Hrdina chtěl však jezdit ve starém Cadillacu. Štáb to stálo 2 400 amerických dolarů hotově. (Terva)
  • Film měl kvůli sexuálním scénám, vulgární mluvě a prezentaci drog stanovenou přístupnost R, tedy od 17 let. Aby film do kin přilákal více diváků, hlavně kvůli prodeji soundtracku, došlo na sestříhání problematických pěti minut, aby snímek získal klasifikaci RG, která představuje nutný doprovod rodičů. (Hans.)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!