Odborný dohled nad východem Slunce

Pavel Göbl

Jiří Zykmund

Tomáš Zika

Velice zábavné "drama"(11.1.2016)

Skvělý snímek o stáří a pomstě se slušnou dávkou peprných a vtipných hlášek a skvělou hudbou, jehož jedinou slabinou je pouhých 70 minut stopáže. Nechápu jak mohl P. Göbl natočit něco tak kvalitativně odlišného jako bylo Veni Vidi Vici.(7.11.2014)

pomale a zkusene.(22.9.2015)

U Gorily se Pavel G. snažil popasovat s ukecaným divadelním textem Helmuta K., zatímco zde jako autor scénáře mohl slovy šetřit. A slovy skutečně šetří, což je skvělé, ale tím pádem výrazně ubylo i humoru. Film o stárnutí v tlejícím Vansdorfu musí být pomalý, to je jasné, ale tady mi přijde tempo až příliš pomalé. Záběry a atmosféru to má skvělou (zachytit magii hospod a zapadlých městeček režisér zvládá perfektné a dokázal to už ve své prvotině "Plácačce"), ale na 70 minut se tam toho děje prostě příliš málo. Navíc Pavel G. není (a řekl bych, že ani nechce být) artovým režisérem, který by dokázal natočit magický film s defakto nulovým dějem. Myslím, že kdyby byla stopáž středometrážní (40minut), snímku by to jenom pomohlo. Hudba skvělá, herci dobří, Brabenec ani hrát nemusí, ten je prostě tak kouzelnej, že stačí, když před kamerou jenom existuje.(4.2.2015)

• el_chorro

A toto je co za home video? Hercům nejde rozumět, černobílý film je jak z domácí kamery a děj je děravý, že se snad psal během filmu. No, se sebezapřením jedna * za Lábuse, díky kterému jsem neodešel a druhá za to, že rejža je hradišťák a my se přeci podporujem. Jinak provar teda... max **(7.7.2015)