Odborný dohled nad východem Slunce

Pavel Göbl

Pavel Göbl

Jiří Zykmund

Tomáš Zika

Jsem překvapená, jak pozitvní hodnocení to tu má. Upřímně 3* dávám s trochou sebezapření. Hudba parádní, název taky, ale děj tak řídký a plytký, že jen černobílé obrazy a herci to neutáhnou. Už na prezentaci projektu během plzeňského Finále mi tenhle film přišel zvláštní, ale čekala jsem víc děje.(7.2.2015)

• el_chorro

A toto je co za home video? Hercům nejde rozumět, černobílý film je jak z domácí kamery a děj je děravý, že se snad psal během filmu. No, se sebezapřením jedna * za Lábuse, díky kterému jsem neodešel a druhá za to, že rejža je hradišťák a my se přeci podporujem. Jinak provar teda... max **(7.7.2015)

U Gorily se Pavel G. snažil popasovat s ukecaným divadelním textem Helmuta K., zatímco zde jako autor scénáře mohl slovy šetřit. A slovy skutečně šetří, což je skvělé, ale tím pádem výrazně ubylo i humoru. Film o stárnutí v tlejícím Vansdorfu musí být pomalý, to je jasné, ale tady mi přijde tempo až příliš pomalé. Záběry a atmosféru to má skvělou (zachytit magii hospod a zapadlých městeček režisér zvládá perfektné a dokázal to už ve své prvotině "Plácačce"), ale na 70 minut se tam toho děje prostě příliš málo. Navíc Pavel G. není (a řekl bych, že ani nechce být) artovým režisérem, který by dokázal natočit magický film s defakto nulovým dějem. Myslím, že kdyby byla stopáž středometrážní (40minut), snímku by to jenom pomohlo. Hudba skvělá, herci dobří, Brabenec ani hrát nemusí, ten je prostě tak kouzelnej, že stačí, když před kamerou jenom existuje.(4.2.2015)

Jemná a klidná záležitost, s velkými ale nehlucnymi pravdami, jemným (byť mírně tuzsim) Brabencem a úžasným Montipicusovym litajicim psem.(10.7.2015)

• Killda

Dámy a pánové! Tohle je urážka české kinematografie! A česká kinematografie je zas urážkou té světové. Podle toho si asi dokážete představit, jak "geniální" je tento "film". SRAČKA! takovému slovu jsem se vždy v komentářích snažil vyhnout, tento film mě ale násilně donutil. Nefunguje nic, je to ten nejhorší druh amatérštiny za velký peníz.... ale co je nejsmutnější? Že byl film uveden na prestižním filmovém festivalu, že ho tvůrci mohli na tomto festivalu uvést a hlavně, že většina diváků se opravdu u této "masterpiece" bavila a padala do kolen. Další utvrzení toho, že naše české diváctvo je jen banda vymazanců. A CSFD hodnocení jen potvrzuje, že tito lidé jsou i v kruzích, kde by někdo měl rozumnět filmovému umění.(7.7.2015)