Odborný dohled nad východem Slunce

Pavel Göbl

Jiří Zykmund

Tomáš Zika
  • Killda

Dámy a pánové! Tohle je urážka české kinematografie! A česká kinematografie je zas urážkou té světové. Podle toho si asi dokážete představit, jak "geniální" je tento "film". SRAČKA! takovému slovu jsem se vždy v komentářích snažil vyhnout, tento film mě ale násilně donutil. Nefunguje nic, je to ten nejhorší druh amatérštiny za velký peníz.... ale co je nejsmutnější? Že byl film uveden na prestižním filmovém festivalu, že ho tvůrci mohli na tomto festivalu uvést a hlavně, že většina diváků se opravdu u této "masterpiece" bavila a padala do kolen. Další utvrzení toho, že naše české diváctvo je jen banda vymazanců. A CSFD hodnocení jen potvrzuje, že tito lidé jsou i v kruzích, kde by někdo měl rozumnět filmovému umění.(7.7.2015)

Jestli se na to chcete podívat jen proto, abyste zjistili, jestli je to fakt komedie, proč je to natočený černobíle, kterej z nich vošoustne Nikol Fischerovou a jestli mu nakonec odpustí...ano, peníze, ten slovák, ano. (75%)(11.7.2015)

Skvělý snímek o stáří a pomstě se slušnou dávkou peprných a vtipných hlášek a skvělou hudbou, jehož jedinou slabinou je pouhých 70 minut stopáže. Nechápu jak mohl P. Göbl natočit něco tak kvalitativně odlišného jako bylo Veni Vidi Vici.(7.11.2014)

Jsem překvapená, jak pozitvní hodnocení to tu má. Upřímně 3* dávám s trochou sebezapření. Hudba parádní, název taky, ale děj tak řídký a plytký, že jen černobílé obrazy a herci to neutáhnou. Už na prezentaci projektu během plzeňského Finále mi tenhle film přišel zvláštní, ale čekala jsem víc děje.(7.2.2015)

Povedený milý český filmeček, kterému na ČSFD chybí přívlastek komedie. Vlastně jsem to ani sám nečekal, ale po úvodním představení s výrazným hudebním podkresem jsem se na zbylých cca šedesát minut ponořil do vansdorfské pustiny a plně se kochal uhlazeností příběhu o jedné pomstě tří starých pánů, kteří se vlastně už vůbec nikam neženou. Příběh je náramně vypointovaný a i zdánlivé maličkosti zde mají svůj význam. Vše navíc drží pohromadě také díky skvělému humoru, kdy jsem se po několikeré suché hlášce především Vrastislava Brabence či neskutečnému nápadu Jiřího Vymětala opravdu od plic zasmál. Příjemná stopáž snímku je sem tam trochu natahovaná zvlášťě opakujícími se předely, ale to se mi hodnotit nechce, páč to k tomu asi tak nějak patřilo. Plus dávám za hudbu a černobílé provedení. Domů jsem se vracel příjemně nalazen a ještě dlouho na "supervising sunrise" vzpomínal. A to ani nepotřebuji lavičku před domem. (75 %)(12.12.2014)