Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Ivoshek

Rozmontovat! Mrtvý! Rozmontovat! Mrtvý! Hehehe, tohle občas hlásím, když dorazím domů úplně na plech. Jak si o rodinných filmech myslím, že je to obvykle snůška blbin, která může pobavit kromě dětí jejich rodiče jen tehdy, pokud mají oba IQ pod šedesát, tak tohle je výjimka. Rozhodně jsem víc soucítil s tímhle ex-vojenským robotem, než s tou krkající obludou z vesmíru. ()

kingik

Nikdy jsem s tímto filmem plně nesoucítil, ačkoliv právě projevy náklonnosti jsou zapotřebí k robotovi, který po zkratu ožije. Badham je režisér, od kterého dneska film neuvidíte, a před nímž všechna studia zavřela dávno dveře. Nebyl to ale chlapík bez talentu. V počátku své kariéry a zejména tímto filmem chtěl jít ve stopách příjemné rodinné podívané v komediální poloze se (ne)zanedbatelnými scifi prvky. Tenhle film je natočený velmi schopně, ale na rozdíl od všech těch Spielbergů, Zemeckisů, Danteů a dalších, není Badhamův styl tak propracovaný a to, co je nudné, je v jeho provedení opravdu nudné. Tady na své slavné vzory nedosáhl, i když moc chtěl. Film nedisponuje žádným velkým hereckým jménem, pokud nepočítám Steva Guttenberga, který patřil k těm hodně obsazovaným hercům v osmdesátých letech. Jinak množství momentů je komických, množství mile dojemných a to se střídá až do závěru.To mně přišlo stereotypní. Typická ukázka rodinné filmové zábavy osmdesátých let, ze které moderní divák nebude až tak vyjevený, ale výrazně nespokojený by taky neměl být. Robot se totiž oblíbit dá a sympatie si získá. Jiná věc je, že film v podstatě diváka citově vydírá. 60% ()

svik

Nevím jak vy, ale mě to přišlo velice originální a vkusné. Ztvárnění bojového robota se mi sice zdálo spíše jako reklama na hlad, ale jinak pěkná mašinka. Herecké výkony, velice překvapivé a nejlepší byl ten japonskoamerický vědec, který skvěle vtipně mluvil a komolil slova. Prostě je to skvělá zábava, skvělý námět, dobrá režie, scénář ujde a závěr skvělý. ()

Aleee89

Tenhle film mi vždycky trochu splýval s E.T. Mimozemšťanem, ale teď už v tom mám konečně jasno. Tenhle robot je tááák strašně roztomilý. A vůbec, celý film na svou dobu vzniku skvěle udělaný, vtipné hlášky a situace, vhodní herečtí představitelé. Prostě ideální film pro celou rodinu na víkendové odpoledne! ()

Kubaso

Výborná rodinná komedie z dob, kdy tohle žánrové zařazení ještě neznamenalo nezbytně nadávku. Původní záměr byl trochu se přiživit na úspěchu tehdy skoro čerstvého Cameronova "Terminátora", jenže z komerčních důvodů scénář nakonec prošel razantním očistcem a s prvotní ideou už nemá hotový film nic společného. Dodnes mám "pětku" moc rád, je to typická záležitost 80-tých let s do jisté míry originálním námětem, skvělou atmosférou a hlavně vtipem. Nenudí, skvěle pobaví a zůstane v paměti na hodně dlouho. Potenciálně slabší scény a vtipy spolehlivě likviduje fantastický český dabing, který tenhle film katapultuje vysoko nad spoustu ambicióznějších projektů. ()

• Když Newton Crosby (Steve Guttenberg) s Benem (Fisher Stevens) nakládají věci a robota do náklaďáků v garážích NOVA, tak nelze přehlédnout silný product placement, když Newton otevře krabici a v ní je úplně nový MacIntosh od Apple Stevea Jobse. (Antal89)
  • Když Stephanie (Ally Sheedy) najde Čislo 5 (Tim Blaney) ve své dodávce, můžete krátce vidět její adresu na schránce. Na ní je napsáno "S. Speck, 3901 Misty Pines Ave". (mi-ib)

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)