Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Lilith03

Roztomilé, vtipné a na konci i dojemné. Narozdíl od dvojky jsem jedničku viděla poprvé a musím konstatovat, že je to méně vtipné a zábavné, ale stále se jedná o velmi dobrý film pro rodinný večer. Bavila jsem se, moc se mi líbily postavy a Johny pětka je prostě roztomilouš. ()

Kašák

Bože jak já Johnyho 5 žral. Panejo, to byl fenomén. A i po těch letech nepřestane robůtek Johny 5 být tím naivním, dobráckým super člověkem. ()

Sindymindy

Je pro mě těžké tento film spravedlivě ohodnotit. Když jsem ho viděla naposledy, byla jsem malá holka a byla jsem z něj úplně hotová. Nyní, v odstupu mnoha let, už mě film ničím neoslňuje. Je to taková stará scifi-romantická komedie. Musím ocenit, že ve své době to byla jistě originální pecka a robot Číslo 5 se jim povedl. Žádný novodobý film by se za něj nemusel stydět. Připadal mi tak trochu jako VALL-I na živo. ()

dracekt

Já sice nejsem tak malá :-), ale tenhle film rozehřeje i toho největšího suchara :-). Robůtek je úžasnej a když vezmeme v úvahu, kdy byl film natočen, supr. Nerozmontovat Stephany :-)))))))))))) ()

dawexx

Come on, to je přece Číslo 5, vždyť to zná každý a všem se to v dětství líbilo. Rozhodně nejlepší robot na plátně (sorry walle, sorry R2D2). Mimochodem mám pocit, že se jednalo o další z úspěšných počinů Spielberga - producenta. ()

Andy.222

Taky jeden milovaný od dětství až dodnes. Jde mu vytknout máloco a i když by se něco našlo, klady (hlavně humorné situace a hlášky) to pohodlně přebijí. ()

Phoeniyx

Jeden z prvních filmů na který si pamatuji a rád se k němu občas vracím pobaví a určitě zabaví číslo 5 je prostě užasný. ()

ajaxx

"Aby do tě husa drcla", "To jsem z toho daněk" či "Je to banda mužských přirozenin" tak tyhle hlášky programátora Bena si pamatuji už víc jak 25 let :-) Originální dabing v českém podání dělá z tohoto snímku komediální perličku. Ovšem příběh sám o sobě již tak originální není, ačkoliv jeho pojetí a bláznivý leč milý robůtek mu dává jistý originální rozměr. Mé dětské já přesto robota Číslo 5 miluje a tak nemohu dát méně než 4* :-) ()

ardeas

Ako malá som sa tohto filmu nevedela nikdy dostatočne nabažiť. V r.2008 ked prišiel Wall-E mi opäť pripomenul moje detstvo, ktoré tento film do veľkej mieri ovplyvnil. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)