Reklama

Reklama

Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

(více)

Recenze (207)

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Škoda, že jsem se na tuhle pohádkovou fantasy nepodívala už o Vánocích, byla totiž mnohem, mnohem lepší než všechno, co nám v tu dobu předložila Česká televize (a navíc jsem se na ní nemusela finančně podílet). Tohle jsou přesně ty okamžiky, kdy zapomenu, že jsou Rusové národ, který si za posledních cca sto let zcela sám a dobrovolně (tj. sua sponte) úplně zničil celou svou elitu, a naopak si vzpomenu, jak stateční kdysi byli ti, již se (ve 13. století) snažili postavit a vybudovat hráz mongolskému vpádu. No a jelikož si jako prince (ať už Konradina nebo toho dračího, i když byl to tady vůbec princ? ;-)) představím jako něco mezi Areem Ludovisi a Apolónem Belvedérským, tak toto se tady tvůrcům skoro povedlo (byť takový Télemachos v Odysseovi vypadal ještě o malinko lépe a přiznávám se k tomu zcela dobrovolně, i když nejsem přesně ta cílová skupina, o níž píše kolega flanker.27). Začátek mi připomněl staré slovanské legendy a ve mně se, někde hluboko v mé mysli ozvalo cosi, co si nepamatovalo, jak dlouho mám srdce na západ či severozápad od našich hranic a kvůli čemuž jsem si příliš nelámala hlavu ani nad logikou příběhu (např., že ta dlouhá doba k byla v české verzi pouhé dvě generace; a kolegyňko Jezinko.Jezinko, víš ty jaká musela být úmrtnost kojenců bez maminek!? ;-)), natož abych přemýšlela nad reálným základem příběhu (to jsem začala až teď), zda to celé mohlo mít původ u Vikingů a co za Igora knížete na Rusi to vůbec mohlo být…(jestli např. tento předek královny Kunhuty), protože tady to není o historii (i když jak plyne z mého komentáře, já ji nakonec dostanu fakt všude), tady to bylo především o vizuální stránce a ta byla po všech stránkách moc povedená. A co na tom, že najdeme kus Krásky a zvířete, kus Modré laguny a něco z Jestřábí ženy i malinko z ruských bylin, co na tom, že v tom nelze shledat nic původního... Mně se to celé líbilo a moc. PS: A celé mě to utvrdilo v tom, že SPOILER tv prima opravdu neumí psát obsahy k filmům (Mira by musela být úplná trubka, je jí to celé jasné o dost dříve) a vyzradit její lásku k dračímu princi před tím, než se setká s Igorem, je taky úplně pitomý, neboť teprve během návratu Miry je jasný, jak se věci mají... KONEC SPOILERU ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ak by som vychádzal iba z vizuálu a mal hodnotiť film čisto na základe fotogalérie, nebolo by čo vyčítať. Problém je v tom, že tento zhusta predvídateľný príbeh by pôsobil vyťažene v hodinovej dĺžke a naťahovanie na celovečernú stopáž so sebou nesie riziko monotónnosti a statičnosti. A tak sa aj stalo. Ale keďže Hobit sa nedá pozerať dokolečka, potešil aj tento fantasy príspevok z ruskej zimy. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Dračí princ (kde na toho prince překladatel probůh přišel?) je napříč všemi žánry, do nichž zasahuje, s malou převahou spíš holčičí než klučičí film. Ne svým příběhem, ale ztvárněním boje zvířecí a lidské podoby draka, zejména ve chvílích, kdy se Arman přiblíží k Miře. Při záblescích ostré bílé barvy ve tváři (a na osvaleném těle - ženy uznale kývnou, muži zhusta pronesou něco o posilovnou nahoněných buzerantech) si člověk vzpomene na všechna ta Stmívání, Svítání a kdo ví jak se ty další díly vyprávěnky o upírech jmenovaly. Co nebylo "romantická fantasy", ale jen "fantasy" či "ruské byliny" bylo výtvarně vydařené, po stránce příběhu bez větších trhlin (až tedy na nedořešenou otázku množení, konkrétně tu - když drak měl mládě, k čemu bral další nevěsty, případně jak to, že neměl mláďat víc?) a navíc byl film obdařen neokoukanou východní exotikou, která je velmi sympatická. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Kupodivu velice příjemné a osvěžující pohádkové překvapení, které se zrodilo kdesi na východě, v Rusku. Chemie mezi hlavními protagonisty je excelentní. Hlavně pak princezna, která konečně není jen pasivní, ale velice aktivní figurkou v ději. Stejným slovem bych dokázal popsat i kameru a hudbu. Trochu mě zamrzí, že téma nebylo zpracováno více temně, hlavně ve druhé polovině filmu. Ten růžový konec mi k tomu prostě nepasoval. Počítačové efekty ušly, i když na velkofilm mají stále ještě co dohánět. A logických dějových lapsů jsem si buď nevšiml, nebo autoři fungování světa natolik promysleli, že je tu nemají. Za mě každopádně velký palec nahoru a moc rád se na Legendu o drakovi opět někdy podívám. 75% ()

Jinny 

všechny recenze uživatele

Ruská Kráska a zvíře (opravdu, i s postavou, která zastupuje Gastona)... kde místo chlupáče vystupuje drak. Nic víc v téhle pohádkové fanstasy nehledejte. Hezká je ruská (slovanská) stylizace ve vizuálně krásném balení a i herci jsou potěchou pro oko. Romantická linka mezi hlavním párem, které je věnovaná celá střední pasáž filmu, by naopak mohla být hlubší a emoce upřímnějí. Celkově jde o příjemnou podívanou na Vánoce, ale děti vzhledem k tomu zaměření na ústřední duo asi příliš bavit nebude. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (3)

  • Červené bobule používané během dračím rituálu jsou sušené Rowan bobule. Podle starých folklórních tradic mají Rowan bobule chránit před zlem. (BMW12)
  • Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama