Děda je lotr

Dedo je lotor

Dirty Grandpa

Komedie

USA, 2016, 102 min

Dirty Grandpa je, až na pár zádrhelů, nahláškovanou a gagy nacpanou podívanou, která stojí a padá na skvělém výkonu Roberta De Nira. Jeho postava hláškujícího dědy Vás jednoduše strhne a bude Vás bavit až do poslední minuty. JIstě, občas to místy drhne, občas je to vážně praštěné, nicméně sledovat Roberta De Nira jak si užívá každou vteřinu svého komediálního záběru, za ty občasné "WTF momenty" prostě stojí. „You know what I'd rather do? I'd rather let Queen Latifah shit in my mouth from a fucking hot air balloon.“ (21.4.2016)

• Anrie

Doufám, že toto tzv. psychické vyčerpání je již poslední částí zapomenuté série fotrů, trotlů. Samotnou by mě nejvíc zajímalo, kolik De Nirovi nabídli, že to vzal. Tohle nemá zapotřebí. Přeci když dostaneš takový scénář, odmítneš a raději si najdeš brigádu. Už dlouho se mi nestalo, aby mi bylo za herce takhle stydno...Je pravda že jsem alergická na oplzlé vtipy tohoto formátu, ale stále jsem dávala filmu malinkou šanci. Ale ono to nemělo konce. Po naběhnutí závěrečných titulek jsem cítila větší úlevu, než Frodo, když hodil prsten do Hory Osudu.(21.7.2016)

Našťastie sa film nehraje na nič svetoborného, ani mu to primitívny scenár nedovoľuje. Je to len rýchla, občas zábavná jazda perverzného a vulgárneho deda s vnukom, ktorý má pár dní pred svadbou. K tomu sa primiešali drogy, alkohol, pekné dievčatá, zopár bitiek a záverečné rodinné moralizovanie. Proste film, ktorý nezanechá žiadne stopy, len poznanie, že aj vo svojom veku vyzerá Robert De Niro skvele.(24.4.2016)

• Chrustyn

Nezábavná a v mnoha směrech hodně trapná komedie, ve které si Bob De Niro po dlouhé době vystřihl nesympatickou přisprostlou postavu, která mu vůbec nesedí a ani on nezachraňuje výsledný nemastný, neslaný dojem.(14.6.2016)

Supr komedie s mým oblíbencem Zacem Efronem. Chvílema se mi film líbil víc, chvílema zase míň. Ale když to zhodnotím jako celek, tak se jedná o lepší průměrnou komedii. A Robert De Niro taky nezklamal, hlavně ty jeho super hlášky. 65%.(21.7.2016)

• - Jeff Bridges a Michael Douglas byli osloveni kvůli roli Dicka Kellyho, před Robertem De Nirem, který byl nakonec obsazen. (BloodMax)

• - Keď Nick (Adam Pally) ťukne do svojho bratranca Jasona (Zac Efron), aby ho objal na babičkinom pohrebe, je vidieť ako Nick v pravej ruke drží e-cigaretu a v ľavej pivovú fľašu. V druhom detailnejšom zábere, keď Nick prosí Jasona o objatie mu z pravej ruky zmizla e-cigareta. V ďalšom zábere, keď ho Nick objíma a vydychuje na neho dym je vidieť, ako ju v pravej ruke opäť drží. (Hudakfilms)

• - Fotoaparát, ktorý používa Jason Kelly (Zac Efron) je zrkadlovka Nikon D3300. (m.a.t.o.)