poster

Cesta vzhůru

 • slovenský

  Cesta hore

  (festivalový název)
 • anglický

  Climbing Higher

  (festivalový název)
 • Česko

  Hory, má panenko

  (neoficiální název)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2015, 100 min

Režie:

David Čálek

Scénář:

David Čálek

Kamera:

David Čálek

Hudba:

Ivan Acher
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • triatlet
  *

  Hvězdička z úcty k Radkovi a k horám. Formát dokumentu je nudný, místy až trapný. Jít na tohle do kina, tak odejdu. Koho zajímá, že Radek spí na ostro, po probuzení chodí močit na zahradu a pak si jde zaplavat? Chybí informace o tom, kdo mluví. Dcera z prvního manželství je identifikovatelná: "V této čekárně mě počali." Home video, v němž se Radek dívá na home video (záběry ožralého vousatého vodáka zápasícího s lodí ale ukazuje i na besedách, takže jaksi ztrácí kouzlo...).(1.10.2016)

 • Abes
  **

  Když máš bágl plný stanu, těžko tam narveš nějaké jídlo. Když máš film plný pahýlů, těžko tam narveš nějakou výpověď.(10.10.2016)

 • vorheese
  *

  Prsty, prsty, prsty, a pak taky jedna otravná asi-rodina plná individuí, o kterých opravdu nechcete nic vědět. Ale bohužel z nějakého důvodu musíte. A to skrze prkenné inscenované dialogy a výlevy jejích členů. Asi je za tím nějaký hlubší záměr. Nejspíš pochopit, před čím Radek Jaroš utíká. A pak, až v posledním plánu přijde jako alespoň mála náplast na divákovu duši pár záběrů z výstupu na K2. Největší devizou této finální části je, že na K2 není moc kyslíku, takže hlavní hrdinové přestanou aspoň na chvíli mluvit. Už jen takovou drobnou třešničkou jsou prostřihy z expedice zpět domů, kde si rodina krátí dramatické čekání stavěním sněhuláků a běžkováním. Expedice proběhla v červenci...(25.8.2015)

 • showxman
  ***

  Je to tak na hraně třech a čtyřech hvězdiček. Film trpí hlavně kvůli střihu. Střihač vyloženě selhal, když ve filmu nechal záběry na po ránu močícího Jaroše, nekonečně dlouhé záběry zohavených prstů nebo trapné rodinné rozvory, které s přirozeností nebo tématem samotným mají pramálo společného. Škoda, Jaroš je opravdu borec a zaslouží si dokument zpracovaný na úrovni.(16.9.2015)

 • Martpod
  ***

  Jak se (ne)dá točit o věcech, který si chcete nechat pro sebe a který kdo tam nebyl nepochopí. Trochu amatérské, trochu prkenné, občas trochu mimo, ale skrz naskrz intenzivní sonda do horolezectví se vším, co obnáší, přináší i bere.(19.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace