poster

Cesta vzhůru

 • slovenský

  Cesta hore

  (festivalový název)
 • anglický

  Climbing Higher

  (festivalový název)
 • Česko

  Hory, má panenko

  (neoficiální název)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2015, 100 min

Režie:

David Čálek

Scénář:

David Čálek

Kamera:

David Čálek

Hudba:

Ivan Acher
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Platom
  ***

  Dokumentární film, který jako málokterý ukazuje, jakým způsobem se může v dospělosti projevit zanedbaná péče o dítě. Ano, bylo to pravděpodobně jedno z poslání snímku, ukázat divákovi onu oběť, jež s sebou tento životní styl přináší. Kdo by to byl řekl, že takřka 20 let cestování po světě zanechá na rodině, nebo alespoň na některých jejích členech následky, ale... Jak už se tady objevilo v několika komentářích, určitě by dokumentu prospělo, kdyby se především soustředil na hory jako takové, než-li na horolezcovu rodinnou stránku. Okénka do Radkova soukromí totiž místy celkem nudí, až otravují, popřípadě nepřestávají vyvádět z údivu... Záběry z Himalájí jsou ovšem úžasné a celé to drží o příčku výš, než si to zaslouží.(21.1.2016)

 • Lukyn007
  **

  Nuda. Velká nuda.(24.1.2016)

 • katasta
  **

  Nejsem proti tomu ve filmu o horolezci a jeho cestách zapojit i něco z jeho osobního života... Ale čeho je moc, toho je příliš! Vystříhat z celého filmu jeho podivínskou dceru, co je tam stejně často jako samotný Jaroš, a bylo by to hned dvakrát lépe koukatelné...(3.9.2015)

 • sator
  ***

  Radek se schovával celý dokument...(29.9.2016)

 • Marsik
  ****

  ČT2 HD - Pravda, téměř polovinu času sledujeme nezáživné strojené dialogy pana Jaroše a jeho rodinných příslušníků nebo dlouhé záběry na Jarošovy omrzlé, vzápětí amputované, prsty. Nicméně druhá půlka to zachrání a dobrých 45 minut můžeme s velkým zaujetím sledovat výstup na K2. Některé autentické záběry jsou parádní, někdy až strach a respekt nahánějící, jednou dokonce i smutné (Jaroš nad "pomníky" mrtvých horolezců a vzpomíná na ně). Čili nakonec 4 hvězdy dám. Ne kvůli panu Jarošovi, coby člověku nebo jeho charakteru (kde si ostatně myslím, že některé věci v hlavě nemá srovnané) nebo kvůli zpracování dokumentu, ale kvůli panu Jarošovi, coby horolezci. 72% (1/2 with J.)(27.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace