Charlieho farma

• Austrálie Charlie's Farm

Partia štyroch mladých ľudí podniká dobrodružný výlet do areálu starej opustenej farmy, kde v minulosti za brutálnych okolností prišla rukami rozhnevaného davu o život jedna z miestnych rodín. Napriek mnohým varovaniam nerešpektujú pokoj zosnulých, ktorých miesto posledného odpočinku stráži samotné stelesnené zlo, jediný preživší z masakry - syn Charlie! (*CARNIFEX*)

6thSun

Skupina blbečků vyrazí na místo, kde se před časem měly udát hnusný věci, a dle místních se tam cosi nepěkného pořád děje. Je jasný, že je nebudou na oné farmě čekat zrovna farmářský trhy s nabídkou bio rajčat a řepy, červenýho bude ale i tak dosyta. Režisér s příjmením Slunce natočil slušně krvavej horor, nutno dodat, že nikoli špatnej, zvlášť oceňuji občasný závan vtipu, kterej ostatně dokládá už samotnej poster k filmu. ()

Astaroth12

Štýl natočenia bol divno blbý a príbeh tiež nestál za veľa. Začiatok bol super krvavý, ale potom film spadol do šedého nudného priemeru. Podla možností ma to aj tak bavilo, lebo má v sebe surovosť, krutosť i takú naivnú sprostosť a pri takýchto tipov filmov, to nieje ojedinelé. Z hlavného zaporáka išiel taký prirodzený pach smrti, mal oči šialenca a v niektorých momentoch naozaj išiel z neho strach. Len neviem či bolo najlepšie z neho urobiť Boha, lebo v niektorých prípadoch by to, čo dokazoval on nedokázal nik, v tomto sa mohli troška tvorcovia držať pri zemi. A je tu veľmi veľa klišé a film je bez happy endu, no dobré... ()

FromHell

Charlie ide jak mašina.Je retardovaný,krvilačný a nič ho nezastaví.Veľmi pomalý rozjazd filmu dosť uškodil,no zďaleka nie tak ako retardovaná Tara Reid...No ale ani jedno z týchto negatív nestačí nato,aby som filmu nedal tie štyri hviezdy.Chris Sun s jeho vynikajúcim gore u mňa zas zabodoval a dúfam,že sa dočkáme pokračovania.Po The Town That Dreaded Sundown je toto ďalšie príjemne prekvapenie v rámci slasherov z novej školy... 70 % ()

TomX2

Charlie's Farm si aj napriek svojim chýbam, medzi ktoré rátame napr. zdĺhavosť (akcia sa dostaví až po celej hodine), otravná Tara Reid alebo pôsobenie zaostávajúceho nezaujímavého vraha, získal moju pozornosť. Za to môže najmä prítomnosť Micka a jeho absurdné správanie, dobrý flashback a v závere aj slušná dávka vrážd. ()

AlistairMir

Ano, ano já vím nadhodnotil jsem to jako hrom ALE když Charlie byl fakt boží !!! Taková úžasná gigantická psycho verze nasteroidovaného Santa Clause z Austrálie. Akorát outfit santovsky nevypadal, ale jinak podoba s EVIL SANTOU dokonalá. A jak ho ty vraždy bavily. On si to prostě naprosto užíval, každého rasil jiným způsobem, s některýma si vyloženě pohrál a člověk mu nemohl nefandit. Konečně pořádné nadšení zabijáka při výkonu práce a konečně někdo dokázal zjistit, do jakých filmů se hodí gigant Nathan Jones. A že je to strašlivej pořez když i bejvalej Jason, Kane Hodder, je minimálně o půl hlavy menší, možná o víc. Kdo doufá, že si ve filmu poměřej síly, tak ten se dočká a jak to dopadne to už zjistěte sami já jdu zatím netrpělivě vyhlížet další spolupráci Suna a Jonese která je datovaná na rok 2016. PS : Takovéhoto KILLERA potřeboval včerejší film Lost after dark !!! ()

TheDon

Jak už podotknul kamarád Marceloo, tak hixplo není jeden ze subžánrů se kterýma se pravidelně trhá pytel. Momentálně spíš okrajově,takže jsem na Charlieho byl hodně zvědavej. A musím říct, že zklamanej rozhodně nejsem. Charlie je tak hustej, že by k svačině sežral Mikea Myerse a vysral Jasona Vorheese. Parádní gorefest a záverečný protáhnutí Tarou Reid bylo bezchybný. Člověk si říká, kam se poděla ta roztomilá blondýnka z Prciček. Teď je z ní stará vyschlá bába, které to ´hraní´ už jeden ani moc nevěří. Naštěstí tu dostali prostor i jiní, jako můj oblíbenej Bill Moseley nebo světe div se, Kane Hodder a bez masky. Nutno také říct, že Nathan Jones jako Charlie už Kanea značně přerostl. Koukatelný, zábavný 70% P.s: Nathan Jones: "Je suis Charlie" :) ()

Havaj8

Slasher, kterej na hororovou scénu nepřináší nic novýho. Námět, kdy ta parta blbců ví, do čeho jde, pro mě není cool. Stejně prostě chtěj zažit dobrodružství, včetně týpka, kterej si hraje na hororovýho odborníka, čekal jsem od něj trošku logičtější výkon. Tara Reid s kámoškou klidně taky mohly ukázat víc než jenom dlouhý nohy. A co se týče samotnýho Charlieho, nemyslím si, že by měl až takový charisma, že by se mohl stát nějakou legendou, natož aby to dostalo sérii. Pravda, některý jeho skalpy stály za kouknutí, ale stejně to nezastínilo tu dlouhou seznamovací vatu. ()

peiton

Hurrá!Tak toto bol šťavnatý zákusok ako po dobrom obede.Prečo,pretože padol docela vhod po všetkých tých duchárskych zážitkoch.Som si povedala a dosť!Konečne som dostala chuť na skutočného zabijaka z mäsa a kostí,vysokého,urasteného aj boxovať vedel,čo ma náramne pobavilo.Avšak trocha mi prišla podivuhodná tá nápadná podobnosť s Texas Chainsaw Masaker (i ked nevydarená,kedže originál je len jeden)alebo sa tu jednalo o čistú náhodu?Nemôžem si pomôcť pre takýto druh mám slabosť,cháp opustená farma,turisti,kanibalizmus atd..a preto mu udeľujem ***/****. ()

bourec

Z jedný strany se to rozjídělo pomalu,ale zase to bylo docela atmosferický.Charlie správnej mazel,jenom mě chyběla nějaká odezva,Mám nejradši,když hlavní oběti nejdou na porážku,ale snažej se opětovat stejnou mincí.Škoda,ale špatný to nebylo.60%. ()

majo0007

Suma sumárum: vo filme sa prvú hodinu nedeje absolútne nič. Tam, kde kvalitnejšie slashery tlačia na pílu od úvodu, tuná sa len klábosí, a každému je to u prdele. A "hlavná hvezda" filmu Tara Reid bola, je a bude totálne herecké drevo, pritom si pripočítajte, že výzorovo je už dávno za zenitom, a nosom už nejaká tá lajna prešla. Bohužial, film z podpriemeru nevytrhne ani vcelku slušné gore v záverečnej polhodine, Charlie ja tak akurát. Je nahovno, že toto všetko som už videl aj v hodne lepšom prevedení, a to vrátane staručkého TCHM, a to už je čo povedať. ()

HorrFi

Ikdyž je to klasická stokrát použitá šablona - parta přátel, výlet, auto, burani, příroda atd, tak mě to víceméně furt baví.. hixplotation horory mam fakt rád.. první hodina byla prakticky o ničem, ale když se objevil Charlie tak se rozjela ta správná australská jízda.. ()

Sfinkter

Jednoduché s nepříliš inteligentními postavami, no stále slušná pocta hixploitationu, kde potěší kvalitní gore a Bill Moseley prakticky v roli Otise. ()

Yoshimitsu

Ten poster, jak sedí na trůnu je opravdu k smíchu. Je to vyloženě zanedbanej zevlák, kterýmu chybí do ruky vidle a jediné štěstí má, že vyhrál nad predátorem páku jinak by mu vyškubl zbytek vylezlé páteře a oni ho považují za prvotřídního slasher maniaka, který jim nakopal prdel? Nesahá jim, ani po kotníky, ale i přesto mě bavil. Dávám 70% ()

VanTom

Kempování bezstarostných (v normě hovadských) hororových nadšenců na opuštěné polorozpadlé farmě, kde se kdysi stalo cosi tuze krvavého, jsem si nečekaně vychutnával. Protože jako diváci od prologu víme, že se tam nepotulují osamoceni. Závěrečná půlhodinka po efektním nástupu úchylného retarda však veskrze zklamala: se všemi provedl trestuhodně rychlý proces a oči bolely nejen z nepřehledné tmavosti či filmařské bezradnosti, ale i ze strašného neherectví odkvetlé Tary. Z náběhu na 4 zbylo za 2. ()

Forsberg11

"THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE" THEME. Konečne poriadne hixploitation z opustenej farmy, ktoré má gule. Charlie´s farm je nadupaná vraždiaca divočina, pri ktorej si každý správny hororový fanúšik príde na svoje. Najviac sa mi páčili samotné mordy, ktoré sú tu naozaj rôznorodé. Niektoré som videl vo filme prvýkrát. Tentokrát dokážem odpustiť aj obohratú zápletku, aj hlúpe chovanie postáv, aj samoúčelné pridávanie "mäsa do mlynčeka" v podobe neočakávaného vstupovania ďalších postáv do príbehu. Hixploitation je jeden z mojich najobľúbenejších žánrov a keď sa k tomu pridá poriadny psychopat, pekné lokality a sexy ženské tak som spokojný. Plus bonus Bill Moseley, škoda že nedostal viac priestoru. Odporúčam... 80 %!! ()

herr_carter

Charlieho farma je prototypem filmu, když se řekne: "chci vidět brutální vyvražďovačku bez jakékoliv kaše okolo". Máme tu typický děj pro typicky béčkový masakr - partička mladých lidí ( i když o tom tlustoprdovi, co vypadá jak 40 letej strejc a Taře Reid, která díky své anorexii už nemůže skoro ani mluvit, by se měl termín "mladí lidé" používat hodně s rezervou) se vydá na farmu, kde kdysi došlo k neblahé události a retardovaný synek (mimochodem pěkný hovado) jaksi dokázal rodinný masakr přežít. Nyní si žije pěkně pod farmou (toho času nový turistický checkpoint), takže nemá nouzi a může se tak naplno věnovat svému koníčku (obzvlášť brutální zabíjení a následné znetvoření lidí všech věkových kategorií, věku a rasy). V závěru všichni umřou, takže konec dobrý, všechno dobré...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

iXtr3m3

S toľkými menami toľké nič? Hanba. Technicky fajn, ale príbeh nula, napätie nula, záporák totálne bez niečoho, čo mali v sebe jeho predobrazy. Zabitá šanca. Škoda. ()

Corpsegrinder

Na lepší hodnocení by film musel bejt o dost kratší. Hodina seznamování se s nesympatickejma postavama v čele s Tarou Reid a australskou kopií Nicka Frosta je uplně zbytečná vzhledem k tomu že všichni z nich zařvou pak tak rychle že nemáte ani čas jim začít fandit. Samotnej Charlie byl slušně udělanej, až na ty čočky v očích, což považuju za jeden z nejprofláklejších amatérismů dnešního hororu, ale jako vraždící mašina fungoval (hraje zde skoro stejnou postavu jako ve Fury Road :). Vraždy originální a místama dost hnusný. Samozřejmě je zde i hromada nelogičností ze strany hlavních postav kdy jim nedělá problém schovávat se a povídat si u toho tak nahlas aby je co nejrychleji Charlie našel, nebo k němu rovnou jít a pokecat si. Snaha byla, ale mohlo to jít líp. Jo a Kane Hodder ve filmu umřít nemůže přece :) ()

ondrula

Levnej australskej hixploitation s obrovským hnusákem a psychopatem Charliem (příliš velkým a příliš hnusným), kterej klasicky nahání nějaký blbečky, co mu vlezli do baráku a za tím účelem je pak strouhá na nudličky. Zaujala mě akorát stárnoucí hvězdička Tara Reid, a to pouze tím, jak urputně si ve svých 40 letech snaží udržet image dvacítky a jak nemilosrdně brécovatí. Jinak je film v první hodině neskutečná nuda, skládající se z keců nesympatických debilů, kteří jedou na výlet. ()