Děs po setmění

The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

Horor / Thriller

USA, 2014, 90 min

Remake filmu kterej jsem bohužel neviděl. Tak nemůžu říct, jestli se povedl nebo ne, ale na mě to působilo velice dobře. Sice je to někdy ukecaný a rozvláčný, ale člověka to nutí přemýšlet, kdo je ten fantom a když už si myslí, že ví, tak je frajer na kolejích na tři půlky. Konec se každorozhodopádně povedl. Úplně ty nejsilnější tři který jdou dát.(6.4.2015)

• Bobik9

To byl skutečný děs po setmění. Jediná hvězda je za to, že jsem to zvládnul dokoukat. Od tak skvělého režiséra, který stojí za AHS jsem čekal něco většího a promyšlenějšího. Tohle je však jeden z nejnudnějších slasherů, co jsem kdy viděl. Nenápadité vraždy, nezajímaví lidé a dokonce i Addison Timlin (Californication) byla naprosto nudná! Přiznám se, že původní film z roku 76 jsem neviděl, ale pokud je ještě horší nebo srovnatelný než toto, tak moc doufám, že ani nikdy neuvidím.(5.9.2015)

Středně propečený a méně krvavý steak, co po sobě zanechal Zodiac. Zapadákov Texarkana by byl jen dalším bezvýznamným zapadákovem kdesi na texasko-arizonské hranici, kdyby se zde ve čtyřicátých letech minulého století nepromenádoval maskovaný zabiják Fantom, který po setmění vraždil milenecké páry. Jeho totožnost nikdy nebyla odhalena, vrah nikdy nebyl dopaden a usvědčen, ale se svojí řezničinou posléze praštil. Až v roce 2013 udeřil znovu. Jeho útok přežila mladá dívka, budoucí žurnalistka, aby pak diváka mohla po zbytek filmu otravovat svým nepříliš sympatickým projevem. Nový Fantom striktně dodržuje posloupnost vražd, jaké jsou k vidění v béčkovém hororu, který byl natočen v sedmdesátých letech. Aby se na Fantoma a jeho napáchané bestiální činy tak úplně nezapomnělo, v městečku se každoročně promítá legendární slasher o něm. Na tomhle hororu je zvláštní, že je inspirován málo známým hororem ze sedmdesátých let, pojednávajícím o maskovaném zabijákovi. Je zde zmínka o režisérovi tohoto filmu, nechybí autentické prostřihy do minulosti, nicméně divák je naladěn na brutální řádění maniaka a celkem sere na propojení těchto dvou filmů. Maniak ve vraždění nepředvede nic extra krvavého, pozoruhodná je vražda pozónem, ovšem detaily většiny vražd jsou málo explicitní. Nad nižším počtem zabití převyšuje koncept, ve kterém přeživší oběť pátrá po detailech z minulosti i současnosti, souběžně s ní se do pátrání pouští i policejní sbor vedený černým rangerem Anthony Andersonem. Pátrání nebylo nijak zajímavě vedeno, o něco záživnější mohlo být odhalování vraha divákem. I méně zdatní Herkuláci Poirotové asi po deseti minutách filmu budou mít jasno, kdo je onen maskovaný maniak. Ovšem pozor, film na konci přijde s překvapením, takže zklamání z průhlednosti identity vraha nebude tak velké. Je nutno také zmínit, že podobného zvratu, s jakým se přijde v závěru, nebylo ve filmové oblasti užito poprvé. Film nemá zrovna výstavní herce. Addison Timlin jak je protivná, je i stejně protivně nadabovaná, zbytek herců se dal vydržet, ale nikdo nepřijde s ničím výrazně zapamatovatelným. Režisér Alfonso Gomez-Rejon si teprve osahával krvavý terén, přechod ze seriálové tvorby k té filmové mohl probíhat kladením výraznějšího režijního rukopisu, mohla se i definitivně odbourat inklinace k televiznímu stylu natáčení. Určitě je dobrou zprávou, že film se postupně zlepšoval, finální zúčtování s sebou přineslo to lepší, co film nabídl a celkově se jedná o hororový počin, který nezanechá na divákovi známky poškození centrální nervové soustavy. Zabiják nějaké to charisma má. 60%(6.3.2016)

• ledzepfan

Natočit v těchto dnech čistý slasher je snaha kterou rozhodně cením bez ohledu na konečné hodnocení. Stejně tak bych ocenil i ten celkový lehce retro feeling. Ale týpek co většinu svých obětí sprostě postřílí je u mě špatnej slasherovej zabiják bez vášně a touhy brát to trošku osobně. Takový přístup mě nudí a jediné co mě drželo v pozoru byla zvědavost kdo se pod maskou teda vlastně skrývá.. No- to rozuzlení bylo sice dost slabé, ale aspoň se trochu vyjasnily a změkčily některé nelogické rušivosti, které byly -už i v rámci slasherovských standardů- trochu moc do očí bijící.(25.10.2014)

Originál jsem neviděl, ale tohle pokračování/remake není vůbec špatné. Úspěšně vás přesvědčuje, že je podle skutečných událostí (i díky zajímavému zapracování původního filmu do příběhu), napíná ohledně identity vraha (přičemž podezřelých je hromada), naservíruje obstojné množství nepříjemných vražd, disponuje fešnou a docela sympatickou hrdinkou a i vizuálně to vypadá k světu. Spokojenost.(11.6.2015)

• - Kvůli natáčení byla hlavní ulice v Texarkaně 12. června vyzdobena na tři dny do vánočního hávu. (Terva)

• - Tvůrci film prezentují nikoliv jako remake, ale pokračování stejnojmenného filmu Town That Dreaded Sundown (1976). (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městech Texarkana ve státě Texas a Shreveportu v americkém státě Louisiana. Několik místních obyvatel města Texarkana si pak ve filmu zahrálo jako kompars. (Terva)