Děs po setmění

• USA The Town That Dreaded Sundown (více)
Trailer 1

65 let poté, co maskovaný sériový vrah terorizoval městečko, začne takzvané "měsíční vraždění" znovu. Snaží se snad někdo to hrůzostrašné období napodobit, nebo jde o něco horšího? Zakřiknutá dívka možná drží v ruce klíč k dopadení viníka. Film Děs po setmění vznikl podle hororu z roku 1976, navíc je inspirovaný hrůznými skutečnými událostmi. Snímek vypráví příběh maskovaného sériového vraha, který se vrací, aby pokračoval v terorizování texaského městečka, z něhož před pětašedesáti lety beze stopy zmizel. Zatímco se vyšetřovatelé předhánějí, aby našli mezi předchozími šokujícími událostmi a současným vražedným běsněním spojitost, zakřiknutá dospívající dívka možná drží v ruce klíč, který by mohl všemu zabíjení konečně učinit přítrž. (HBO Europe)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Čekal jsem to záživnější. Co se nemůže popřít, je skvělé gore a nepamatuji se, jestli letos vyšlo něco krvavějšího než tohle, ovšem má to i mínusy. Za mě celkem pomalé a nezáživné tempo s nesympatickými herci, retro look nebyl špatný, ale dávám přednost modernímu zpracování, navíc slasher bez odhaleného poprsí je jako akční film bez akce, což zde taky pokládám za mírné negativum, dále soundtrack absolutně nezáživný a teď si nejsem jist, zda jsem nějaký vůbec postřehl a napětí společně s atmosférou na mě taky příliš nefungovalo, respektive zde skoro žádné nebylo. Ke konci mě výrazně potěšil alespoň velmi slušný závěrečný zvrat, který jsem neodhadl + slušné vynalézavé vraždy během filmu mi dohromady vytváří stravitelný průměr, který mohl být o něco více zábavnější a pískal bych si radostí. Malinko přes 60% ()

Fr

,,BUDU TO DĚLAT DO TÉ DOBY, NEŽ JE DONUTÍŠ SI VZPOMENOUT!…" /// Texarkan - město pronásledovaný minulostí, aneb Fantom je zpět a vyhání kostlivce ze skříní celýho města. Průměrná slasherová zábava, která nepřekvapí vůbec ničím. Teda krom toho, jak moc chce mít šokující vyrcholení. A přestože jsem nudou nechcípal… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem obdivovatel Zodiaca, taky Syn Samův a Sekerník z New Orleans maj svý kouzlo. 2.) Protože já (a máma) říkáme, že při píchání se má umírat. 3.) Thx za titule ,,LV a Katanax“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

verbal

Rymejk filmu „Město, které se děsilo pytle na brambory s otvory pro oči“ je řídký asi tak, jako když zapijete studenou spišskou klobásu kefírem. Zdravě hutnou konzistenci a kaštanovou hněď originálu ztratil dle mého názoru hlavně proto, že postrádá právě ten děsivý sedmdesátkový luk béčkového slešeru. Natočeno je to hezky, hlavní pipka sympatická, i když se sama sem tam neumí pořádně rozhodnout, jestli se má chovat jako piča nebo psychopat, nicméně časy pytlových fantomů chcíply s Džejsnem Forhísem a Míšou Majerem. Pokud se je někdo snaží exhumovat, měl k tomu přinejmenším mít nějaký nadrcený scénář, a ne jen z poloviny přepapouškované, unylé vraždění z předlohy, proložené místy hluchými jako operátor bucharu. Opíchat jen tak někoho pozounem je sice milé, ale podruhé už kapku neinventivní, a měli raději použít něco originálnějšího. Třeba varhany. ()

tron

Občas sa objaví prekvapivo krvavý detail. Občas sa mihne nečakane otvorený erotický detail. Občas nie je atmosféra úplne zlá. A herci sa snažia (kasting je plný pekných absurdít - legendárna Veronica Cartwright, Anthony Anderson, Josh zo Záhady Blair Witch, Gary Cole, Ed Lauter, Denis O´Hare...), hoci nemajú čo hrať. No celé je to béčkarsky napísané, rutinne nakrútené a produkcia - obvykle mimoriadne kontroverzného Ryana Murphyho z American Horror Story - na tom moc poznať nie je. Štvali ma ustavičné „podozrievavé“ zábery na postavy, čím chceli tvorcovia vyvolať v divákovi pocit ustavičnej neistoty v tom zmysle, že každý môže byť vrahom. Nakoniec je ale finálne rozuzlenie nezaujímavé a dokonca som si na okamih povedal „To kto je?“. ()

J*A*S*M

Pro mě úplně přesně mezi třemi a čtyřmi hvězdami, což je příjemný překvapení. Snímek je ... čím vlastně ... nikoli remakem ... rebootem asi taky ne ... prostě v roce 1976 vznikl film TTTDS, který se odehrával v městečku Texarkana a byl inspirován skutečnými vraždami - tzv. Phantom Killerem, který v témže městečku řádil ve 40. letech. No a letošní film se odehrává v témže městečku, v současnosti, přičemž pracuje jak s původními vraždami, tak s původním filmem, a dokonce je v něm postava syna režiséra původního filmu, který hovoří o sequelu původního filmu, který měl natočit. No. Takže tvůrci využili ten dnes velmi oblíbený meta přístup k látce, přičemž film sám ale vůbec nepůsobí jako moderní sterilní předělávka starších filmů, nýbrž naopak neuvěřitelně retro. Kdyby postavy neměly mobily a počítače, hádal bych, že se děj odehrává někdy v 80. letech a film se do té doby záměrně stylizuje. Výslovně ještě zaslouží pochválit kamera, ta je fakt výtečná. Herci v pohodě, atmosféra dobrá, celkový feeling příjemný, scény vražd taky OK. Závěrečný twist je docela bláznivý, ale tak to už u whodunnit slasherů bývá. Celkově rozhodně příjemné překvápko, takhle dobrý čistý slasher bez přísad tu vlastně dlouho nebyl. ()

• Natáčení probíhalo ve městech Texarkana ve státě Texas a Shreveportu v americkém státě Louisiana. Několik místních obyvatel města Texarkana si pak ve filmu zahrálo jako kompars. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru 18. září 2014 na 10. ročníku Fantastic Fest v Austinu v Texasu. (Terva)