Lost After Dark

Mladé dievča so skvelým prospechom v škole sa rozhodne pridať medzi školských rebelov, preto ich pozve na rodinnú chatu. Uprostred lesa sa skupinke pokazí vozidlo, a tak sa snažia nájsť pomoc. Nájdu opustený dom a vstúpia doň. Keď prídu na to, že stavba patrí miestnej rodine kanibalov, na útek je už príliš neskoro... (Marceloo)

Marceloo

Mladé dievča so skvelým prospechom v škole sa rozhodne pridať medzi školských rebelov a tak ich pozve na rodinnú chatu. Uprostred lesa sa im ale pokazí vozidlo, a tak sa snažia nájsť pomoc. Nájdu opustený dom, do ktorého vstúpia, ale keď zistia, že dom patrí miestnej rodine kanibalov, je už príliš neskoro na útek. - Tomuto hororu musím ako prvú vec vytknúť úplne prvú scénu. Ak by dievča spadlo o pár cm ďalej a chytilo sa do pasti, bola by to scéna, ktorú by som si zapamätal na velmi dlhú dobu. Vraždy sú kreatívne, ale kazí ich kamera mimo záber. Ďalej je to už typický slasher, celkom znesitelné dievčatá a černoch s anténou na hlave. U vraha mi strašne chýbala nejaká maska, keďže jeho charakter nebol nijak rozvinutý. Old-schoolovo ladené moderné horory nemusím, ale tento sa dal celkom zniesť. Záver je slubný pre ďalšie pokračovanie, a ak by tvorcovia zapracovali na charaktere vraha, určite by som ho uvítal. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series + herec z The Returned ()

darkrobyk

„Když dokážu vystopovat rákosníka v období dešťů, určitě dokážu najít i ty fakany." Omladina, ukradený školní autobus, cesta na loveckou chatu, prázdná nádrž, dům na kopci s děsivou pověstí. Průměrný slasher, kde musí uběhnout půlka filmu, aby došlo na první omladinskou vraždu. Zarostlý santusák s kanibalskými choutkami se pustí do mládeže, která nemá šanci. Potěšilo, že mé tipy na pořadí obětí nevycházely. Gore mohlo být výživnější - dojde na železa, ukřižování či podříznutí. Nejlepší jsou asi vidle. Nechybí odkaz na Fulciho Zombie 2, jen tentokrát se do oka nenoří tříska, nýbrž skleněný střep. Škoda, že Robert Patrick měl jen takové cameo, kdy v závěru musel jednat s rozvahou, aby neztratil hlavu. Snaha o evokaci 80. let se příliš nevydařila, ale úplně zklamaný nejsem. Některé postavy dostaly to, co si zasloužily. Haf! ()

korbitch22

Jak nesnášim všelijaký tupý vykosovačky a hlavně ty z minulé dekády, jako jsou nadhodnocený kokotiny typu Pátku 13. či nablblé noční můry, jejiž série jsou jen těžko pochopitelné a sledovatelné všeho všudy tři díly dohromady, o to víc mě tahle pocta žánru překvapila.Stylizace perfektní a překvapivá úmrtnost postav se musí ocenit.Jinak se režisér zuby nehty drží přesných standartů a žánrových klišé.Vraždy mohli bejt opět efektivnější, ale jak už sem psal, nečekal jsem nic a překvapilo mě to, stejně jako mě překvapuje, že starým žánrovkám vpálíte 5* i když jsou to kokotiny ntou a potom na 48% shodíte tuhle poctu žánru, která je natočená s umem i nadšením.55%. ()

*CARNIFEX*

Skupinka teenagerov ukradne školský autobus, aby sa dopravila na chatu jednej zo študentiek. V odľahlej časti hôr chcú podniknúť súkromnú párty a tak sa poriadne bez dozoru dospelých odviazať. Smelé plány narúša nečakaný problém s odvozom, ktorý sa po niekoľkých kilometroch stáva nepojazdným. Keď už sa zdá, že z danej situácie niet východiska, partii mladých sa naskytá náhradný plán, zabaviť sa v neďalekom, na prvý pohľad opustenom dome. "Na prvý pohľad". Už som zrejme pristarý na sledovanie týchto primitívnych teenagerských slasherov, ktoré vďaka dialógom či konaniu osôb priam sršia stupiditou. Spracovanie formou 80' rokov bude sedieť len samotným milovníkom tohto obdobia. Ja osobne ním nie som, takže z môjho pohľadu bolo jediným plusom občasne, slušne spracované gore. Divák sa taktiež nedočká holých ceckov, čo je pre tento subžáner, v kombinácii s násilím, doslovne požadovaným prvkom. Na záver už len skonštatujem, že je neskutočne smutné, ako je milovník tohto žánru natoľko zmagorený, že nerozozná kvalitu od kvantity. Rok 2015 je za poslednú dekádu, z pohľadu hororu, jeden z NAJSLABŠÍCH, pričom momentálne absolútne niet do čoho "pichnúť" - 45% ()

George Stobbart

2015 je hororovo solídny rok, ktorý navyše praje vydareným retro poctám a tak, ako nedávno zaúčinkovalo 70tkovo ladené "We Are Still Here", tak podobne (ale o niečo slabšie) funguje aj 80tkový "Lost After Dark". Na rozdiel od vážnejších 70´s sa tu teda pohybujeme v odľahčenejších 80´s a konkrétne v subžánri slasheru, pre ktorý to boli zlaté časy. No a kto ma trochu pozná, tak možno vie, že 80tkové slashery sú mojou krvnou skupinou, takže (našťastie) sklamaný nie som ani v tomto prípade; síce cítiť, že ten film je modernejší než sa tvári - až tak sa to zase naštýlovať nepodarilo, i keď tu očakávané náležitosti sú. Celkovo mi to pripomínalo tohtoročný austrálsky slasher "Charlie's Farm"; teda pekne natočené, miestami napínavé, s fajn záporákom a občas dobrým zamordovaním, no až príliš zabrzdené v prvej polovici a s lákavým predzáverečným fightom, kde si to však tunajší killer vybavil s Robertom Patrickom hanebne off-screen, kdežto na Charlieho Farme sa duel s Kaneom Hodderom vydaril. Po druhom pozretí zvyšujem na 4*, ale tie staré kúsky sú aj tak lepšie a na nič sa nehrajú ;) ()