Chutně a levně s Láďou Hruškou

Reality-TV
Česko, 2014, 135 min

Účinkují:

Ladislav Hruška

Láďa Hruška patří mezi oblíbené televizní reportéry, ve zpravodajství TV Nova pracuje od roku 2012. Diváci ho ocenili v roli potravinového inspektora, kdy kontroloval kvalitu potravin v obchodních řetězcích a restauracích. Nedlouho nato byla jeho role „ochránce potravin" rozšířena na toho, kdo přináší domácí speciality bez chemických přísad, které si navíc zvládne připravit opravdu každý. Ochutnejte i Vy pokrmy, které pro Vás připravil. (Bontonfilm)

cocrHeLL

Myslím, že k tomuhle by se hodila nejvíce hláška Romana Vaňka v pořadu Jídlo s.r.o.: "Na udatného Romana přichází nový útok, naprosto nečekaný. Na to Roman nebyl připraven. Už to vypadalo, že Romanova práce už sklízí ovoce ... kdo by si však pomyslel, že to bude zrovna Hruška?" ()

Koryntos

Chutně a levně si dnes uvaříme bílkovinovou bombu, máme pro vás připraveny 3 recepty podle toho v jak velké solventní, či insolventní situaci se nacházíte. První verze pro lidi z buržoazních rodin, kteří Vánoce tráví pod jedlí. Co nejdříve po dešti vyjděte směle na zahradu a pozorně sbírejte žížaly, čím tlustší, tím větší obsah bílkovin. Žížaly dejte na pekáč pokapejte extra olivovým panenským olejem, posolte vločkami mořské soli a 7 druhy pepře, pečte zprudka po obou stranách 10 minut, vyjmete a tradá, blaf je na světě. Varianta pro střední třídy, aneb ty kteří Vánoce tráví pod smrkem. Použijte stejné suroviny, ale v rámci úspor to hoďte na minutu do mikrovlnky. Na závěr pro všechny ostatní socky, tudíž většinu republiky, kteří Vánoce tráví pod umělým stromkem od Honga z tržnice a zapíjí to krabičákem od stejného prodejce. Svěží a plni radosti se vypravte hnedka po dešti do zahrady v tomto případě se bude jednat o zahradu cizí, nejlépe o zahradu první jmenované skupiny, kde jsou žížaly tlusťoučké na tři prsty, no prostě žůžo labůžo, vůbec se nežinýrujte a házejte je do papuli hlava nehlava, bo i ta sůl je nad zlato a vy na to milé socky stejně nemáte love, ale na druhou stranu snědli jste právě nejzdravější variantu tohoto jídla a můžete být na sebe právem hrdí, s touto stravou se totiž budete po světě plahočit do 100 let, takže makat na buržoazní třídu budete moci v takové kondici, jakou z tolika bílkovin budete mít až do krásných 95 let, naštěstí buržoazní třída se takového kmetského věku nedožije, protože s přemíry smaženého masa exne kolem 50 let na žlučníkovou koliku. No a co z toho milé děti plyne. Láďa hruška je jako Anna proletářka, ano on je hrdina a vlastně v dobré víře a ouplně nevědomky zachraňuje svět. (Jsem břídil koka sušenky na návštěvě v Čechách mi móc chutnaly.) Pokud v nich tedy opravdu byla koka. ()

Kosmik 1 odpad!

V posledních letech, kdy se gastronomie v ČR alespoň trošku pozvedla hlavně díky pořadům Zdeňka Pohlreicha a zdálo se, že lidi konečně dostanou rozum, tak pak se někde z bahna vyloupne troska jménem Hruška, kterému k "vaření" stačí vaječňák od Vánoc, týden starý chleba, případně to co zbylo od slepic a psí chlupy sesbírané z gauče a ještě dostane svůj pořad, to je k zblití a za tuhle ostudu a zahrávání si se zdravím lidí by se mělo zavírat. A to jsem si myslel, že nemůže přijít nic horšího než Babica. 0% ()

KASUGI

Hodnocení oveček mě nepřekvapuje. Vsadím boty, že tak půlka lidí si z pořadu neuvařila ani prd, jenom papouškuje, co zdejší "elita" ohodnotila. Já netvrdím, že legendární "kůžičky" jsou fajn, nebo nějaké banány v rohlíku, nebo co to bylo, ale minimálně první půlka byla opravdu zajímavá a nabídla možnost vytvořit si podomácku známé potravinové produkty jako pribináček, veka atd. Nejde o to, jestli vás to vyjde levnějc, ale že vás někdo konečně navede, jak se takový výrobek vůbec dělá a vy si ho pak můžete upravit dle vlastní chutě, takže třeba na naše extrakakaové BeBe sušenky nedám dopustit. Upřímně, ten mediální hon na čarodejnici Hrušku je trapný. Nikdy se nenazval šéfkuchařem, pouze experimentátorem, tak co všichni pění. Brilantní ukázku, jak funguje takové mediální divadýlko, předvedl jeden časopis, který v tradičním blogu: Palec nahoru-Palec dolů, dal Láďu Hrušku do kolonky Palec dolů z toho důvodu, že byl nejprodávanějším knižním autorem. To zní logicky... takže tu máme jaro, travička se zelená, tak ovečky hybaj na pastvu! ()

Jello Biafra odpad!

Komerčná televízia TV H@vna už padla na úplné dno. Maximálny dement menom Láďa Hruška sa snaží divákom tejto kedysi pozerateľnej televízie ukázať, že aj z posledných zvyškov surovín sa dá uklohniť nejaká bašta. Zdôrazním že sa len snaží, pretože také "delikatesy" ako toastové sushi či špagetová pizza môže vložiť do svojich úst len absolútny masochista s plechovým žalúdkom. Táto relácia totiž mieri na českú spoločenskú vrstvu zvanú "Řízkaři", ktorí nosia účes a la Mullet, ponožky v sandáloch a nechýba im v igelitke paštika. Je mi ale jasné, že čím viacej ľudia tento hnoj sledujú, tým viacej je medzi divákmi Ľáďa Švestka považovaný za akýsi pomyselný model exota či televízneho šaška. Pre mňa osobne je táto relácia niečo ako nemecké fekál porno. Absolútna televízna žumpa. Neverím že by som to niekedy povedal, ale: zlaté Babicovy Dobroty. ()

insurgentes

Já se na to koukám jako na psychosociologickou sondu do kulinářské duše národa, a to musím hodnotit kladně, i když výsledek té sondy je samozřejmě dost zdrcující. Na to se nedá koukat jako na pořad o vaření, to je snad jasné, ne? ()

Endavour odpad!

Pečené kuřecí kůžičky - zhlédnuty 3 díly na YouTube a já mám převeliké nutkání si koupit kvér a najít toho prevíta! :) ()

feryk odpad!

Občas přemýšlím, co za lidi si koupilo jeho knížku. Pokud někdo potřebuje recept na to, jak namočit starý chleba v mléce, přidat prošlé piškoty ve slevě, tak je něco špatně. Jo a abych nezapomněl, všechno co vám zbylo doma smíchejte, dejte zapéct a voalá, máte nadívaného bažanta. :D Levně, chutně a zdravě. :D Ale vlastně proč se divím, dneska většina lidí neumí uvařit ani to mléko, takže to asi o národu leccos svědčí. Tenhle pořad včetně jeho knihy je za mě odpad. ()

tereez

Fascinující sonda do kuchyně českých bydlenek. Živoucí důkaz toho, že i přes několik -nHa poslech VHÉÉÉLMI nHepříjemných- vad řeči lze prolézt hned několik zpravodajských redakcí rozhlasu a posléze i televize. Noční můra? Ale kdeže.. komická vsuvka mezi všemi těmi vraždami a bábami pod kořenem, novodobý Pejsek s kočičkou. Geniální koncept nutí diváka pravidelně čekat na to absolutní dno (zatím jsem jej našla někde u smažené tlačenky a salátu z kuřecích kůžiček). Počítám, že za dvacet let budou kuchařské relace TV Nova vypadat jako Hruška říznutý Teletubbies - a národ bude plesat. Nemohu jinak než 5/5, žádný jiný televizní pořad za posledních dvacet let ve mně nevzbudil nutkání pravidelně v 19:50 přepínat na TV Nova s očekáváním, že si zase budu chtít při sledování servat obličej.. ()

Macintosh odpad!

Přiznám se, že se mě tento pořad a hlavně jeho dopad na povědomí Čechů o gastronomii, dotkl mírně osobně. Konečně se začínáme vzpamatovávat ze sraček, jež nám byly servírovány za dob socialismu, ve kterých české kuchyně s radostí pokračovaly. Což je do značné míry způsobeno vlivem gastronomické modly, která je nepochybně uměle marketingově vytvořena, avšak zastává nanejvýš správné gastronomické hodnoty - ano mám na mysli Zdeňka Pohlreicha, či Romana Vaňka, chcete-li. Začínal jsem být na vrcholu blaha, že se třeba konečně něco změní a v tom přijde tento gastroretard a začne opět dávat za vzor ony hovno schnitzely, kterých tu máme jak najebaných. O tom, že tuto "ikonu" uznávají z větší části důchodci, ani nemluvě - podle mě by měli mít ve svém věku úctu k jídlu a ne hltat tyto marketingové sračky a hnát se za ušetřením každého halíře na úkor toho, že výsledek bude na hranici poživatelnosti. Ale na to jsem si, pravda, už mohl také zvyknout. Avšak opět upadám do mé labužnické deprese, že se tady v Česku asi nikdy normálně nenažeru.... ()

Nelishka91 odpad!

Může mi prosím někdo vysvětlit, odkud vylezlo tohle individuum?? Protože vážně nechápu jak TOHLE mohl někdo vypustit do světa. ()

amyth odpad!

Tam kde Prima udělala do světa díru s Polreichem - tak musela zákonitě přijít TV Zhovna se svou parodií. Naprosto zgrcoidního prodavače lyží nahradil, jak to říci slušně, primitivní debil, kterému dělá problémy i ten jednoduchý prohoz pánvičkou. Existovalo spoustu možných formátů které se daly zvolit pro tzv. "levné domácí vaření" - stačilo najmout profesionálního čistého kuchaře který by nepropadnul před kamerou a dát mu na každý díl k dispozici běžnou spíž běžného občana - a mistře ukažte co z toho uděláte. Místo toho samozřejmě zvolila bulvární televize poplatná svému zaměření bulvární způsob vaření. Šílenost ()

brzozin odpad!

Dlouho jsem přemýšlel, kdo tak asi může koukat na zprávy tv Nova. Co to je proboha za lidi. Dneska už je mi to jasné. Jsou to ti samí, kteří vaří a žerou tyhle kejdy z odpadu, na kterých ušetří 2,50 kč na každé porci. Kdysi jsem někde četl, že v každé společnosti je tak 25% osob duševně zaostalých. Jsou to lidé, na něž míří takřka veškerá reklama, jsou cílovou skupinou všech komerčních tv stanic a bulvárního tisku. Milují senzace za každou cenu. Jako například tu šokující skutečnost, že v mínus 15 stupních zmrzne voda, že z pomazánkového másla jde upéct štrůdl nebo z vařených kuřecích kůží lze udělat salát. A honem honem se spěchají vyfoti, aby celý národ v telce viděl, že oni se taky hrdě hlásí do stáda planety Nova. Babicovi jsem dal svého času plnou palbu, protože to byla sranda. Ale tohle individuum se u toho tváří tak hustopřísně, že to až vypadá, jako by referoval o novinkách z válečné zóny. ()

haffen odpad!

Kurvenie surovín v priamom prenose a dôkaz, že sa dá uvariť "chutné" jedlo aj z vecí, ktoré pôvodne mali byť výplňou smetného koša. 0% ()