Hollywood v koncích

• Česko

Komedie / Drama

USA, 2002, 114 min

Slučka Allenových neuróz sa v Hollywood endingu asi najabsurdnejšie zamotala. Otvorene, a dokonca, s humorom (čo u WA nie je paradoxne až tak obvyklé) ukazuje vo filme o točení vlastného filmu ješitnosť ľudí od fachu, spôsobujúcu rozklad vzťahov, obetovaných tvorbe nezáživností, plných originálnych "hlášiek". Dozviete sa, čo vznikne, ak dáte Allenovi rozpočet blocbusteru. Áno nemýlite sa, rovnako fádna pseudoromanca plná hypochondrií a psychosomatických porúch analyzovaných do aleluja, ako storáz predtým. Nehľadiac na štáb, hercov, divákov. Publikum v USA, odchované na príbehu a efektoch, starčeka s neurózou sprdne a pomätene zintelektualizovaná Európa žerúca Woodymu každý teplý prd, zavýska nad nekultúrnosťou američanov a prijme pacienta do láskavej opatery. Nadhľadová a vtipná sebakritika, korunovaná vetou (resp. jej parafrázou): "Kritici stoja na najspodnejšom stupni umenia.".(4.1.2006)

V tomto filmu se dozvíte spoustu užitečných informací. Například to, že režírování filmů je těžká práce, speciálně, když den před začátkem oslepnete. Nebo když film v Americe nepřijmou, jeďte s ním do Francie, tam budete za Boha! ;-) Woody to myslím řekl docela jasně, nakolik to je auto-biografické, to už se my můžeme jen dohadovat. Každopádně, co se týče filmů Woodyho Allena, je to takový slabší nadprůměr, který v místech, kde film ztrácí tempo, zachraňuje Téa. 70 %.(13.1.2013)

Kam že to mám psát ten komentář? Raz, dva... Tak kam? Jedna, dvě, tři... Chtělo se mi napsat, že jsem se smál spíše tu než tam, ale neudělám to. Celkově se jedná o Allenův slabší snímek, vždycky se ale najde scéna, která vás spolehlivě odbourá (např. schůzka s Alem Hackem, či pád.) POŠLETE KVĚTINY H. J. OSMENTOVI K TÉ CENĚ ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS.(3.1.2006)

„A co divácká věková skupina?“ – „No, film se bude líbit dospělým, i teenagerům, mládeži, dětem, dospívajícím, taky batolatům a novorozencům…“ U tohoto snímku jde především o to, jestli jste ochotni přijmout tu nadsázku, tedy fakt, že v je v komedii (!) možné, aby slepý režisér dokázal za pomocí utajení a několika pomocníků natočit film, či nikoliv. Pokud ne, raději se na Hollywood v koncích vůbec nedívejte. Ti, co to přijmou, si užijí nadprůměrnou komedii, která sice nepatří mezi Woodyho nejlepší kousky, ale humor rozhodně nepostrádá, stejně tak situační komiku a několik solidních hlášek. Navíc je tam snad akorát ta linie se synem. Z mé strany to budou slabší 4*. „Ale tvůrčího hypochondra nechci.“ –„Ty záchvaty byly pravé!“ – „I ten mor? Alergie na kyslík? Klíněnka? Ta napadá jen kaštany!“(15.9.2013)

Další Woodyho film, kterej není špatnej, ale spíš jen tak proletí hlavou. Pár geniálních bonmotů ( ostatně skoro jako vždy ), hodně ukecané, jazz. Ale jen tohle mi už ke spokojenosti stačit nemůže. Chybí tomu srdce.(2.1.2006)

• - Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)

• - Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)