Hollywood v koncích

• Česko

Komedie / Drama

USA, 2002, 114 min

Tohle je můj první Allen. Asi to (podle zdejších komentářů) nebyla nejlepší volba pro začátek (ale to není moje chyba). Příběh má nápad, některé hodně dobré chvilky, ale taky některé hodně trapné a nudné momenty a navíc naprosto předvídatelný konec (což mi sice někdy nevadí, ale přesně v tomhle případu ano). Takže dávám 3 hvězdy a jdu shánět něco staršího od Woodyho.(4.7.2004)

Samotný nápad na film o režisérovi, který oslepne, ale tají to před štábem, je vynikající, ale obával jsem se, že Woody Allen to pojme nějak sociálně-kriticky nebo jako metaforu a bude po legraci. Naštěstí jsem se mýlil a Hollywood v koncích není jen výborná komedie, ale zároveň film, v němž Woody Allen sám sebe (jakož i jiné osobnosti s filmem spojené) docela ostře paroduje. Asi tak polovina gagů a slovních vtipů je sice určena pro zasvěcené, ale předpokládám, že jiní ani mezi uživateli tohoto webu nejsou, takže si myslím, že se vám to bude líbit stejně jako mně. 80%(11.4.2003)

V tomto filmu se dozvíte spoustu užitečných informací. Například to, že režírování filmů je těžká práce, speciálně, když den před začátkem oslepnete. Nebo když film v Americe nepřijmou, jeďte s ním do Francie, tam budete za Boha! ;-) Woody to myslím řekl docela jasně, nakolik to je auto-biografické, to už se my můžeme jen dohadovat. Každopádně, co se týče filmů Woodyho Allena, je to takový slabší nadprůměr, který v místech, kde film ztrácí tempo, zachraňuje Téa. 70 %.(13.1.2013)

Vynikající nápad a dobří herci. Ovšem vzhledem k průběhu je to strašlivě utahané. Semtam se objeví dobrá scéna či nápad, ale jako celek to těžce zaostává za potenciálem, který tak atraktivní námět poskytuje. Škoda...(21.6.2007)

Slučka Allenových neuróz sa v Hollywood endingu asi najabsurdnejšie zamotala. Otvorene, a dokonca, s humorom (čo u WA nie je paradoxne až tak obvyklé) ukazuje vo filme o točení vlastného filmu ješitnosť ľudí od fachu, spôsobujúcu rozklad vzťahov, obetovaných tvorbe nezáživností, plných originálnych "hlášiek". Dozviete sa, čo vznikne, ak dáte Allenovi rozpočet blocbusteru. Áno nemýlite sa, rovnako fádna pseudoromanca plná hypochondrií a psychosomatických porúch analyzovaných do aleluja, ako storáz predtým. Nehľadiac na štáb, hercov, divákov. Publikum v USA, odchované na príbehu a efektoch, starčeka s neurózou sprdne a pomätene zintelektualizovaná Európa žerúca Woodymu každý teplý prd, zavýska nad nekultúrnosťou američanov a prijme pacienta do láskavej opatery. Nadhľadová a vtipná sebakritika, korunovaná vetou (resp. jej parafrázou): "Kritici stoja na najspodnejšom stupni umenia.".(4.1.2006)