Hollywood v koncích

• Česko

Komedie / Drama

USA, 2002, 114 min

• kleopatra

Woody, Woody........nepotěšil jsi mě, takže ani já tě nepotěším, já vím, že každý film nemůže být Annie Hall, ale film o filmování, kde režisér chodí bezmála po čtyřech a nikdo si nevšimne, že je slepej? To je i na mě, tvojí věrnou fanynku, moc.(17.6.2004)

Není to Allenův nejlepší film, ale stále se zde jedná o výbornou komedii, která mě dokázala spolehlivě rozesmát množstvím situací, hlášek, gagů a hereckým výkonem samotného Allena. Jeho klasický neuroticky roztržitý hypochondr, který se zklidní, když mu táhne do bot a potřebuje pomoc, mu jednoduše přesně sedne. Miluji scénu v baru, kdy se sejde se svou bývalou ženou a schizofrenně se snaží mluvit o filmu, při čemž se mu nedaří zadržet svoji sžíravou zášť z toho, jak, proč a kvůli komu ho opustila. Je tu opět spousta vynikajících nápadů a scén. Na tento film jsem se těšil, protože to byl u mě první Allenův film po delší době a nezklamal mě. A ten zčásti předvídatelný happyend? Vždyť je to Hollywood...(26.4.2006)

Kam že to mám psát ten komentář? Raz, dva... Tak kam? Jedna, dvě, tři... Chtělo se mi napsat, že jsem se smál spíše tu než tam, ale neudělám to. Celkově se jedná o Allenův slabší snímek, vždycky se ale najde scéna, která vás spolehlivě odbourá (např. schůzka s Alem Hackem, či pád.) POŠLETE KVĚTINY H. J. OSMENTOVI K TÉ CENĚ ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS.(3.1.2006)

Woodyho Allena mám celkem rád, ale tohle zajisté není film z nejpovedenějších v jeho tvorbě. Moc velká nuda, možná trochu přehnané experimentování, ale stále to nese podpis Woody :-)(9.4.2004)

V tomto filmu se dozvíte spoustu užitečných informací. Například to, že režírování filmů je těžká práce, speciálně, když den před začátkem oslepnete. Nebo když film v Americe nepřijmou, jeďte s ním do Francie, tam budete za Boha! ;-) Woody to myslím řekl docela jasně, nakolik to je auto-biografické, to už se my můžeme jen dohadovat. Každopádně, co se týče filmů Woodyho Allena, je to takový slabší nadprůměr, který v místech, kde film ztrácí tempo, zachraňuje Téa. 70 %.(13.1.2013)