poster

Hollywood v koncích

 • Česko

  Hollywood Ending

 • USA

  Hollywood Ending

 • Slovensko

  Hollywood Ending

Komedie / Drama

USA, 2002, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shadwell
  ****

  Ještě než vysmolil Woody Allen „modré filmy“, zrealizoval pokračování Stardust Memories. Zatímco v Stardust Memories tematizoval sebevědomého auteura, zde ukazuje stejného tvůrce v područí velkých producentských zvířat. Woody zkrátka cítil podobně jako Altman (Hráč) nebo Wilder (Sunset Blvd.) potřebu si drcnout do hollywoodského systému. Ale paroduje pouze development (přípravu) a postprodukci (distribuci) filmu, samotné natáčení podobně jako Truffaut v Americké noci nijak nekritizuje, protože pro každého režiséra je natáčení to nejlepší, a koneckonců jak říkával francouzský velikán: „Filmování je nadřazeno skutečnému životu, a dokonce výsledné kvalitě díla.“ Proto Woody těsně před natáčením oslepne a přesune film z roviny reflexe producentů do sebereflexe. ____ Woody Allen je vypravěčem vně fiktivní svět filmu, když píše scénář a režíruje, a zároveň uvnitř fiktivního světa, když vyprávění směruje k jiným postavám a k divákovi skrz vlastní postavu Waxmana. Perfektní vedení herců, nebo perfektně hrající herci? Nevím, ale dialogy jsou často o hádkách, dokazujíc neurotickou rozpolcenost Allena. A titulkové sekvence, kde jsou herci řazeni „in alfabetal order“, přestože je jasné, že Allen bude první, jen dosvědčují nedostatek oponentury z venčí. Dopřejte prosím někdo Woodymu místo neustálého pochlebování špetky asertivního zhodnocení.(2.5.2008)

 • Radko
  ****

  Slučka Allenových neuróz sa v Hollywood endingu asi najabsurdnejšie zamotala. Otvorene, a dokonca, s humorom (čo u WA nie je paradoxne až tak obvyklé) ukazuje vo filme o točení vlastného filmu ješitnosť ľudí od fachu, spôsobujúcu rozklad vzťahov, obetovaných tvorbe nezáživností, plných originálnych "hlášiek". Dozviete sa, čo vznikne, ak dáte Allenovi rozpočet blocbusteru. Áno nemýlite sa, rovnako fádna pseudoromanca plná hypochondrií a psychosomatických porúch analyzovaných do aleluja, ako storáz predtým. Nehľadiac na štáb, hercov, divákov. Publikum v USA, odchované na príbehu a efektoch, starčeka s neurózou sprdne a pomätene zintelektualizovaná Európa žerúca Woodymu každý teplý prd, zavýska nad nekultúrnosťou američanov a prijme pacienta do láskavej opatery. Nadhľadová a vtipná sebakritika, korunovaná vetou (resp. jej parafrázou): "Kritici stoja na najspodnejšom stupni umenia.".(4.1.2006)

 • EdaS
  ****

  Já si nemohu pomoct, ale smál jsem se opravdu hodně. Minimálně tolik, jako u Darebáčků. Opravdu podařená komedie s prvotřídním hereckým ansámblem.(9.4.2003)

 • Aleee89
  ****

  Na Woodyho filmy se dívám strašně ráda a nevynechám jedinou příležitost podívat se na nějaký, který jsem ještě neměla možnost zhlédnout. Už dlouho mě jakýkoliv Woodyho film takto nepotěšil. Tenhle je vtipný, má spoustu komických scén a situací a jako už tradičně také výborné dialogy. Námět se mi líbil, protože to bylo originální a Allen na sebe zase napráskal další a další věci ze soukromí, protože to prostě bylo inspirováno jím. A navíc to "poselství" - Amerika filmy Allena nechápe a Evropa je miluje, to je prostě přesně on. A ještě malá poznámka a souhlas s názorem pode mnou, titulky na ČT jsou fakt nějaké úplně nedostačující, protože v nich není všechno, co postavy řeknou, což je škoda. Ale jinak fajn film.(17.6.2013)

 • Jordan
  ***

  woody už síce trošku zostarol čo je podľa mňa jednoznačným vysvetlením miernej sentimentality v tomto filme, ale každopádne sa jedná o peknú anekdotku s napzaj vtipnými scénkami a hláškami, ktorej nie je nič sväté (ani hollywood, ani európa, až by si jeden mohol myslieť, že to woody trochu preháňa a za jediný správny film pokldaá práve ten svoj)(3.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace