Hollywood v koncích

• Česko

Komedie / Drama

USA, 2002, 114 min

Další Woodyho film, kterej není špatnej, ale spíš jen tak proletí hlavou. Pár geniálních bonmotů ( ostatně skoro jako vždy ), hodně ukecané, jazz. Ale jen tohle mi už ke spokojenosti stačit nemůže. Chybí tomu srdce.(2.1.2006)

Prumerny Woodyho film, pro ktery hraje velke plus uz to, ze me narozdil od vetsiny jeho filmografie nijak nevytocil a dalo se na to v klidu koukat. Kvalitni herci (Tea Leoni je super), zajimavy namet produkce filmu a typicky priklad toho, ze i kdyz znamy reziser natoci totalni zhovadilost poslepu, lide mu to sezerou a budou to povazovat za umeni, pokud ne v Hollywoodu, tak minimalne ve Francii. "Sex is better than talk. Ask anybody in this bar. Talk is what you suffer through so you can get to sex." 5/10(5.4.2010)

Já si nemohu pomoct, ale smál jsem se opravdu hodně. Minimálně tolik, jako u Darebáčků. Opravdu podařená komedie s prvotřídním hereckým ansámblem.(9.4.2003)

Ještě než vysmolil Woody Allen „modré filmy“, zrealizoval pokračování Stardust Memories. Zatímco v Stardust Memories tematizoval sebevědomého auteura, zde ukazuje stejného tvůrce v područí velkých producentských zvířat. Woody zkrátka cítil podobně jako Altman (Hráč) nebo Wilder (Sunset Blvd.) potřebu si drcnout do hollywoodského systému. Ale paroduje pouze development (přípravu) a postprodukci (distribuci) filmu, samotné natáčení podobně jako Truffaut v Americké noci nijak nekritizuje, protože pro každého režiséra je natáčení to nejlepší, a koneckonců jak říkával francouzský velikán: „Filmování je nadřazeno skutečnému životu, a dokonce výsledné kvalitě díla.“ Proto Woody těsně před natáčením oslepne a přesune film z roviny reflexe producentů do sebereflexe. ____ Woody Allen je vypravěčem vně fiktivní svět filmu, když píše scénář a režíruje, a zároveň uvnitř fiktivního světa, když vyprávění směruje k jiným postavám a k divákovi skrz vlastní postavu Waxmana. Perfektní vedení herců, nebo perfektně hrající herci? Nevím, ale dialogy jsou často o hádkách, dokazujíc neurotickou rozpolcenost Allena. A titulkové sekvence, kde jsou herci řazeni „in alfabetal order“, přestože je jasné, že Allen bude první, jen dosvědčují nedostatek oponentury z venčí. Dopřejte prosím někdo Woodymu místo neustálého pochlebování špetky asertivního zhodnocení.(2.5.2008)

• kleopatra

Woody, Woody........nepotěšil jsi mě, takže ani já tě nepotěším, já vím, že každý film nemůže být Annie Hall, ale film o filmování, kde režisér chodí bezmála po čtyřech a nikdo si nevšimne, že je slepej? To je i na mě, tvojí věrnou fanynku, moc.(17.6.2004)

• - Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)

• - Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)