Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (více)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

AxelWers

Niečo na spôsob Paranormal Activity, ale je to ľahšie. Kto má rád takýto typ.... hororov, tak si určite príde na svoje. Ak nie ste fanúšikom hororov typu PA, tak o nič neprídete. ()

Denila

V tomto případě se musím přiklonit k jedné hvězdě. Děj a příběh o nemocné není špatný, ale něco tomu chybí.. na to že to má být horor je to celkem nuda. Moc se toho vlastně neděje, babka je stará a nepříjemná, taky nevypadá nic moc.. někdy z ni jde husí kůže a stojí za to snad jen jedna scéna v jeskyni a hláška typu: "Blbí běloši, samé skryté půdy a komory.." ★/★ ()

fallanga

Ze začátku to vypadalo dobře. Tedy, spíše průměrně. Vypadalo to jako hororově pojatý lékařský dokument. Horor, kde hlavním tématem bude Alzheimer. Z tohohle by se dal natočit celkem pěkný film. Ale potom se do toho zatáhlo nadpřirozeno a la český Ghoul a všechno šlo do háje. Už to nebylo zajímavé. Byl z toho další obyčejný found footage. A navíc ne moc dobrý. ()

chlebo

Nebyť to zas točené na mobil, kameramanom, ktorý mal už v tak mladom veku artritídu, bolo by to oveľa lepšie, ale myšlienka ako taká je fajn. Artritída, alzheimer, schizofrénia (?) , v podstate je to milý filmík z lekárskeho prostredia. No dobre, už sa nebudem hrať na yntelygentného, pochválim príbeh, uznanlivo pokývam hlavou za to, že to nebolo až tak strašne otrepané a konečne bez zbytočných vulgarizmov idem do piče. PS: zas padesáttri je myslím zrovna tu troška krivda.. ()

joelly01

Nevim cim to je, ale za posledni dva tydny kdyz si vybiram horor tak vzdycky vyberu takove hovno ze... no ze jinak se to opravdu nazvat neda. To uz neni zadny novy dobry horor film? To uz jsou jen same takove unyle a nestrasidelne hnusoty? Takovy kybl hnusu jako Lake Mungo to neni, minimalne za to "pojidani hlavy" dam jednu, at zase nejsem za negativni rypalku. Ale stejne je do debilni a Frau Joelly radi: "Ruce pryc!" ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Ženská pořád jenom někde stojí, občas vyskočí a ostatní okolo kříčí + trapný pokus o "příběh". Bylo mi jedno jak to skončí. Nuda. ()

Knor

Nic převratnýho, ale že bych se nudil říct nemůžu. Ta hnusná šílená bába mě několikrát pěkně vyděsila. Velmi slušný FF s několika velice dobrými chuťovkami. ()

celticek odpad!

Velmi těžce zle popsat slovy, co je to za hnůj. Mix Paranormal activity se vším, co jste už milionkrát viděli. ()

Najt

Me tohle bavilo. Zakoukal jsem se a cekal co se bude dít, i kdyz ta atmosféra nebyla nijak hutná, co se dvou třetin filmu týče, tak me to bavilo hlavne kvuli tomu, ze to je fakt skvěle natočené. Foundfootage filmy mi nevadí, ale nejsem ani jejich fanoušek, a když budu hledat co mi na nich vadí, tak je roztřesená kamera, coz tady ale vůbec nehrozí a to je fajn. Na druhou stranu díky F-F film působí autentičneji. Už od začátku mě to vsechno zaujalo a scénář měl hlavu a patu, takze vtáhnutí do děje probehlo rychle a nemuselo se dít nic extra a mě to nevadilo, protože i tak se na to dobře koukalo. Škoda, ze nepřidali více záhadných momentů viz. scéna s kuchyňskou linkou to bylo parádní. No a konec se rozjedea objevi se pár nepříjemných a strašidených momentu s jedním záběrem, kterej Vás vyvede z míry. Opravdu neprijemne az nechutně luxusní.. toto bylo trosku creepy překvapení a za mě opravdu povedený FF horor. ()

Homerking

Studentka Mia a její přátelé si jedou natočit nemocnou, divnou babku aby mohli stvořit dokument o Alzheimerově chrobě. Jenže babka má mnohem vážnější a děsivější problém než je Alzheimer. Solidní FF horor jehož tvůrci si řekli fajn posednutých dětí bylo dost, natočíme film o posednuté bábě, jen škoda že z tohoto námětu "nevytřískali" víc. Je tu sice perfektní Jill Larson ,pár slušných slušných jump scares a skvělá závěrečná scéna ale to je asi tak všechno. ()

lusa

Slušné prekvapenie. Nie som z tých ktorým by ff vadil, naopak, tu je tá kamera až príjemná. Dobrá atmosféra a posadnutá nagymama je vskutku pôsobivá. 3* ()

Hedy

A prý že důchodci s Alzheimerem nejsou nebezpeční. Když má mladá šikmooká dívka se svými kameramany natočit dokument o ženský, jejichž čelo by se dalo používat jako terč pro rekreační střelbu, dojde k průseru. Stařenka se začne sebe poškozovat na úrovni toho nejkrutějšího emaře. Jenže tím to nekončí. Naopak. V domě se začnou dít věci děsivé jako svině ale také nevysvětlené. Babča se začne chovat jako absolutní cvok a snaží se zahradničit. Až někdy ke konci filmu dostáváme vysvětlení v podobě úchylného pediatra který zabíjel krvácející dívky kvůli indošskému rituálu zahrnující hady. Proč? Proč si kurva nechávají vysvětlení úplně celého filmu na konec. A proč nedají nějaké náznaky na začátek. Člověk si prochází hodinu filmu a celou dobu si myslí že z ní Alzheimer udělal děmonem posedlého upíra ozářeného radioaktivitou. Místo toho dostáváme vágní vysvětlení toho proč se všechny ty sračky dějí právě této anorektické důchodkyni. Kvůli tomu že ho zabila se do ní dostal duch. Kvůli tomu se mění v hada. To vše kvůli tomu že pediatr chtěl být nesmrtelný. Proto k tomu na konci využil holčičku která by byla zbytečná nebýt konce. Každopádně film to špatný nebyl. Bafačky a lekačky tam byli solidní. A hlavní babča byla děsivá i bez toho démona v těle. Bylo to nakloněné ke 4. ale bohužel dávám 3 hvězdy. ()

pivomamrad

Začátek celkem dobrý, od objeveni prvního hada film bohužel nabral strmě klesající úroveň. Hrozně jsem se nudil a pověstnou hadí hlavu jsem skoro zaspal. Slabší podprůměr. ()

Aywes

Vlastně docela dobrý. Bylo by až příliš jednoduché film odsoudit jen proto, že je found footage. Ve skutečnosti má ale vcelku originální nápad, který sice eskaluje do klasické FF, ale ten docela nápaditý základ tam je. Posledních cca 20 minut se i na okamžik zvrhne v slušivý bizárek. Škoda, že je toho tak málo. Špatný to ale určitě není. ()

jkpj22

Film je v podstatě průměrný FF, nic nového nenabídne, ale pár záběrů se povedlo a konec je docela silný. Tři hvězdy, i když horší. ()

J.Mayen

Filmy o posednuti mam rad a shledavam je jako jedny z nejstrasidelnejsich, kdyz pominu uvodni sdeleni, ze urcite pasaze jsou podle skutecne udalosti a bla bal. Debora se nelisi nicim moc jinyhm od podobnych snimku, kterych od do Blair Witch vznikalo jako hub po desti. Co mi opravdu nikdy neprestane vadit a podobych snimku se asi budu muset v budoucnu vyvarovat, jestli nebudu chtit dostat epileptickej zachvat, tak jsou roztresene padajici kamery, neustale vypninani nebo vypadavani svetla, nekontrolovane strihy a zabery kamer do prazdna, popravde mi i nekolik pravdpodovne velmi dulezitch zaberu uniklo, nebo jsem je zkratka nevidel. Nechci tu spoilerovat, na jedno kouknuti a na 3 hvezdy staci, jen neudelejte tu stejnou chybu a nedivejte se na film v cestine, to snimek jeste o nekolik stupnu degraduje. ()

Kennedy_R

Vše co je zde, jsme již viděli někde jinde. Finále negraduje do nějakého překvapivého zvratu, konec je předvídatelný. Místy jsou v ději hluchá a nelogická místa. Na jedno shlédnutí ucházející, se slušnou atmosférou strachu a lekání. Celkové hodnocení je lepší průměr. ()

Nikolas__

Nedoceněná hororová pecka roku 2014! Ne že by to bylo nějak extra děsivé, ale podařené, to ano, velmi! Taking of Deborah Logan se tak určitě zařadí k nejlepším found footage filmům roku 2014! ()