Extortion

• Slovensko Stratení v Karibiku

Americký kardiochirurg Kevin Riley (Eion Baily) sa rozhodne odísť s rodinkou na dovolenku do Karibiku. Po prílete a ubytovaní sa zdá, že prišli na dovolenku snov. Jeho malý syn sa chce previesť na vodnom skútri, požičovňa pri hoteli má však všetko požičané, a tak si Kevin prenajme na pár hodín obyčajný motorový čln len s kanistrom benzínu od miestneho rybára. Rodinka vyjde na more, a keď už sa chce Kevin vrátiť, objaví sa na obzore ostrov. Otec sa nechá synčekom prehovoriť, aby ostrov preskúmali. Ostrov je neveľký, s vegetáciou, ale pustý. Po krátkom prieskume sa chcú vrátiť, ale motor na člne nechce naskočiť. Na ostrove musia prenocovať. Ostrov sa tak zrazu stáva smrteľnou pascou a pomoc, ale aj nebezpečenstvo, môže prísť jedine z mora... (TV Markíza)

mira007

K tomuto filmu mne nejvíc přilákal Barkhad Abdi, který si tu střihl zase roli rybáře-gaunera. První polovina filmu je celkem fajn doktor s rodinkou na dovolené v karibiku, který si pronajme motorový člun, s kterým zůstane trčet na pustém ostrovu odkud začnou jeho akční trable. Jenže od poloviny filmu je to trochu přitažené za vlasy a vzdalující se realističnosti. ()

Juto

Neuveriteľná blbosť. Čo sa vo filme všetci zbláznili? Pri pozeraní filmu som si pokladal túto otázku. Najprv som si hovoril, že otec ktorý zoberie rodinu na otvorené more v polorozbitom člne a ešte k tomu bez vody musí byť imbecil. Ale nie všetci sú vo filme imbecili. Čo sa potom deje je neuveriteľná hovadina. 1/10 ()

HorrFi

Je mi takovou malou ctí bejt teprv čtvrtej člověk v Český republice a na Slovensku kterej má právo okomentovat film s názvem Extorion.. je škoda, že to co ze začátku vypadalo jako dobrej rodinnej survival se pak změnilo na tuctovej hon na černocha nicméně Barkhad Abdi už podruhý předvedl, že záporáci mu jdou docela dobře.. ()

dr.fish

Nevinný výlet na člunu se změní v drama boje o přežití. Film nám ukazuje, že se nemáme vzdávat ani ve chvíli, kdy už naděje není a proti nám stojí i oficiální autority. Takže osamělý běžec proti všemi s policií v zádech zachraňuje svou ženu a dítě kdesi zapadlé na pustém ostrově. Chvílemi mne to bavilo a chvílemi naopak iritovalo. Chtělo to trochu ten příběh dotáhnout. 60% ()

AdamesWWE

[7/10] Náhodne som narazil na tento film v TV a konštatujem, že na tak nenápadný film to je celkom slušné dielo. Páči sa mi prostredie filmu, ktoré je príjemne natočené a zobrazené, žiadne stereotypné lokácie. Herci sú pre mňa neznámi, ale na film v kľude stačili. Pár drobných akčných scén poteší, dej ma vtiahol prakticky okamžite a bol som zvedavý na rozuzlenie príbehu. Chýb sa vo filme určite zopár nájde, ale bavilo ma to. Ako som spomínal v úvode - nenápadný film, ktorý ale milo prekvapil. ()