foto

Eion Bailey

  • nar. 8.6.1976 (40 let)
    Santa Ynez Valley, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Eion Bailey vyrůstal v Santa Ynez Valley v Kalifornii. Když nehrál basseball nebo nelétal (jeho otec vlastnil jednu z menších leteckých společností), tak navštěvoval s přáteli blízké turistické město Solvang. Ve škole nebyl nejlepším žákem. Naštěstí začal na střední škole hrát drama a nakonec odešel studovat na American Academy of Dramatic Arts v New Yorku.

Objevil se v několika menších seriálových a filmových rolích. Ve vedlejších filmových rolích stojí za zmínku role Rickyho ve Fincherově kultovním KLUBU RVÁČŮ. A samozřejmě role vojína Webstera ve velice populární HBO minisérii BRATRSTVO NEOHROŽENÝCH. Od té doby hrál ve spíše průměrných a ne moc známých filmech a na svou velkou roli teprve čeká. Mohla jí být role Batmana v Nolanově filmu Batman začíná, nakonec byl ale vybrán Christian Bale.

Larry Gelbart řekl, že vidí v Eionovi reinkarnaci Henryho Fondy, tak doufejme, že se nezklamal a brzy ho v nějakém vynikajícím snímku uvidíme.

Lukáš "Mawete" Pečinka

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace