Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

Redi

Tentokrát mě Jensen s bandou pochybných existencí neuchvátil naplno. 4+1 naprostých idiotů, které si ani nejde oblíbit (vyjma jednoho... samozřejmě postavy Madse, který si s Jensenem fakt rozumí, a ty jeho postavy si dává vždy na výbornou) v jednom baráku plném domácích zvířat, kde neoslní ani závěr, který je od druhé třetiny předvídatelný jak filmy od Marvelu. Ale jinak sranda, z které jen nejsem na větvi jako třeba z Adamových jablk nebo Blikajících světel. ()

marvan

Spoiler. Mænd og høns se zpočátku tváří jako velmi nekorektní, cynická a zatraceně dobře udělaná komedie. Na opuštěném statku se potkává skupina bratrů, degenerovaných násilnických buranů s různými formami postižení. Násilí, soulož se zvířátky i chovankyněmi starobince doplňuje tenhle venkovský "kolorit" soužití úchylných kreatur a vydatně čerpá z motivů buranského filmu. V závěru bratři zjistí, že jsou výsledkem děsivého experimentu: jejich otec držel v klecích ve sklepě 4 ženy a prováděl na nich genetické pokusy zahrnující inseminaci spermatem různých zvířat. Proto po dvoře běhají zdegenerované slepice s rukama a přilétají čápi z lidskýma nohama. Z podrobností experimentu jednoho vesnického "kutila" by se nejspíš zvedl kufr i Dr. Mengelemu. Potud je vše na hraně, ale budiž. Ovšem závěr filmu mi vyrazil dech. Vidíme novopečenou rodinku buranů kolem stolu, včetně jakýchsi dětí, v záběru je vše krásně prosluněno a podbarveno vemlouvavou hudbou, do níž nám komentátor sděluje, že bratři v experimentu svého otce pokračují a podsouvá nám, že bychom to měli vnímat jako šťastný konec. Vždyť se všichni tak hezky kolem stolu usmívají a do toho unyle hudlají housle. Když si domyslím, že tohle "štěstí" je výsledkem brutálního a nelidského násilí a že mám brát jako normu, že si někdo dál ve sklepě vyrábí děti, nejsem si jist, jestli tvůrcům tak trochu nehráblo. ()

hroubek

Slušný bizár. Nemůžu se rozhodnout jestli se mi to líbilo, nebo mě to znechutilo. Nicméně režisér a scénárista Anders Thomas Jensen napsal a zrežíroval hodně netradiční a místy dost originální film, který ne každý rozdýchá. Film má opravdu tenkou hranici mezi absurditou a inteligentním dramatem. Už jen ty dialogy, jsou  opravdu zajímavé a mají v sobě skryté významy a pointy, a ke všemu odkazují na blížící se události. Po herecké stránce je to výborné, a každý z herců předvádí výkon, na který nebudete připraveny. Film často klouže z jednoho žánru do druhé. Místy je vtipný, pak dramatický, a třeba scéna ze sklepa má doslova hororový náběh. O kuřatech a lidech je zajímavý film, ale jen málokoho dokáže oslovit a neznechutit. Za filmovou výzvu, která opravdu výzvou byla děkuji uživatelce leila22. ()

vyfuk

Pro změnu zase něco bláznivějšího, ale zároveň vážného. Taková hodně zvláštní kombinace opět trochu absurdního humoru, ale vlastně i dost zvráceného a bizardního příběhu, které vrcholí až do zdárného a ještě víc zvráceného konce. To celé v obalu velice kvalitní hudby, se kterou jsem již dneska setkal a nelitoval ani v jednom. Ten film je ve výsledku vtipný, ale i vágní. A uprostřed to docela dost zbytečně ztratí drive, který je u něčeho takového silně důležitý. Nakonec bohužel toto dílo mě tedy neoslovilo natolik, ale dokážu si představit jeho smysl v rámci odkazu a snahy o realizaci od tvůrců. Docela dobré, ale zároveň docela škoda. K tomu Mads ve velice nové a zajímavé roli, která je neuvěřitelná. ()

coscarelli

Uz sa zdalo , ze tento buransky perkelt ostane nedovareny, ale v polovici varenia reziser pridal stupne a riadne okorenil. V prijemnom smradlavom spinavom prostredi sa citim svoj, zblizujem sa s tou vidlacou, neujedaju mi z taniera, ale pekne poprosia. Opat danske absurDno zahalene v jemnom mysteriu, ktore kladie vela otazok, neskor je na ne odpovedane a prijemne sfinišovane. V tychto produktoch nuda nema miesto, kedze postavy a ich kecy su poctivo nacierno napisane. Spokojnost celkom na 4 spinave. A vystupuju tu aj zvieratka. ()

Vajonek

Ač to bylo místy trochu nechutné a člověk si říkal, jestli už to není za hranou, většinu filmu jsem se dobře bavila, žasla nad tím, co vše neotřelého se dá vymyslet a očekávala, jak vše dopadne. No a právě kvůli úplnému závěru, který mi do filmu vůbec neseděl, musím nakonec jednu hvězdičku ubrat. I přes účast mého oblíbeného Madse Mikkelsena:) ()

klukluka

Nepochopil jsem. Tatinek bastlil ruzne po svete mutanty nesouci z casti i jeho DNA. Bylo jich 2+3, jednoho dne se vsichni potkali, věčně se navzajem tesali, ale nejak fungovali a pak o sobe zjistili celou pravdu. A dál? Vic toho tady nebylo, fakt ze ne. ()

F.W.Colqhoun

Život je život. Škoda, že Anders Thomas Jensen nejspíš nikdy neviděl Jařabův Vaterland: Lovecký deník (CSFD aktuálně 51%) - surreálnější, o tři třídy pokročilejší, ale čímsi příbuzný skvost české kinematografie. V zásadě se Jensen rozvíjení divoké historky o "bratrech" drží svého kopyta a nadále ohledává legračně primitivní a nemotorné vztahy v chlapských společenstvích. I tentokrát koketuje s misogynstvím a vrství zcestné situace, na jejichž pozadí črtá svět opravdových chlapů jako mnohem citovější, než jak je obvyklé jej prezentovat [a než vůbec dovedou pochopit všechny bezcitné ženské]. Přestože potenciálně humornými situacemi disponuje film v množství neskromném, napojení se na bratrské společenství a legrandu tentokrát jaksi vázne - nepochybně proto, že Jensen nechal postavy až příliš vzdálit tomu, s čím se lze pohodlně ztotožnit. O kuřatech a lidech, přestože nejsou novými Adamovými jablky, potvrzuje Jensena jako současného předního tvůrce relevantních buddy-movies. ()

kolemjdouc

totálně ujetá ptákovina .Frankenstein zase úplně jinak.Jen budete zírat jak se herci,které znáte z různých politických a kriminálních scénářů,dokáží odvázat a dokonce urvat...Scénář tohoto filmu vám je servíruje hezky jednoho po druhém,kdyby nastoupili na scénu najednou, nebylo by to ono.O čem film je ,vidíte v popisu ale jistě oceníte práci těchto herců.Mikkelsen opět dokázal jak je flexibilní,tvárný jako modelína.Hraje přesně tak, jak si ho režiséři vytvarují.Což neznamená,že ostatní byli nějak pozadu.Kaas je ale víc vidět v jiných filmech.Překvapil mě Malling.Ještě nikdy jsem nezažila abych viděla film, kde hraje hlavní roli biologický výzkum,jako totální kabaret.Maskéři odvedli dobrou až vynikající práci ,vyrobit rozštěp není asi jednoduché,skvělá kamera kdy byly cilivě snímané záběry zblízka anebo celého prostoru.Malý počet herců o to víc máte času se soustředit na děj.Ten navrátivší se čáp je jen třešnička na dortu...25.5.2019 :tak jsem se na to podívala znova a znova jsem se perfektně pobavila.Ti chlapi ze sebe vydali neskutečně energie v každém záběru na jejich tváře. ()

jakeer

Chcel som napísať, že toto je už aj na mňa príliš, ale ono je to skôr málo. Dej nebol zaujímavý a primárny pocit je útrpný. Ako mám rád režiséra Jensena, hercov Mikkelsena, Kaasa a v podstate všetkých ostatných, ktorých poznám z mojej milovanej dánskej kinematografie, tak toto išlo úplne mimo mňa. Príbeh nemal žiadny presah, akurát bol samoúčelne bizarný. ()

DannyBoy80

Tak tohle bylo na mě už moc ujeté, režisérovy dřívější černé komedie se mi líbily, ovšem tady už to vcelku přehání. Mikkelsen a Kaas hrají teda hodně divné týpky a oni to umí, ale ani oni nezachrání film kde křížení kdečeho s kdečím má přinést salvu smíchu. Bohužel nepřináší. ()

Disease

Anders Thomas Jensen točí čím dál větší úchylárny, ale tentokrát mě tak úplně neoslovil. Místy sice vtipné, ale na předchozí komediální kusy to nemá. Scénář ovšem velmi originální, ostatně divím se, že vzhledem ke své scénáristické plodnosti dokáže udržet laťku tak vysoko. ()

York

Skvelej film, beztak nejlepsi seversky, co jsem videl (asi jsem ale jiny nevidel). Hlavne teda ale byla uleva, ze tam neresi zadne spolecenske tema, jako treba v Bronu. ()

Piškotka

Dost ujeté a místy bizarní. Bratři jak se patří. Jeden otec, různé matky, zvěřinec v strašidelném domě. Více drama než komedie. Oblíbeného Madse bych tady skoro nepoznala. ()

Oyer

Další zeměpisný poznatek pro svou praxi : dánové jsou strašně ošklivý a hrozně divní. Děkuji panu Jensenovi za ten poznatek, za nejvzrhleší filmový filmový zážitek. Většina lidí tvrdí, že toto stačí vidět jednou. Já se na to ještě klidně podívám. Můj žaludek snese hodně. Díky za to, že jsem objevil dalších pár originálních vtipů a díky za to, že jsem zjistil, že se umím ještě hlasitě od srdce zasmát. ()

JohnyD

Neviem, ako to ten Jensen robí, že dokáže tak jednoduchý príbeh o hľadaní otca/rodiny/minulosti tak netradične prerozprávať, aby ste sa pri tom tak bavili a dostali aj nejakú tu radu do života. Vcelku sa divím, že Mikkelsen sa ešte vracia k takýmto roliam, keď to už nemá zapotrebné, ale chválabohu za to, jeho masturbujúcu Elias stojí za to. Film, ktorý si robí dobrý deň z vedcov, veriacich (prerozprávanie príbehu o Abrahámovi, z toho som málom zomrel od smiechu) a Jensen tu dávkuje čiernyhumor, na ktorý ste zvyknutí z jeho predchádzajúcich snímkov. No a záver ako v rozprávke, alebo bájke dostávate ponaučenie, že nejde, o to ako sa dopracujete k výsledku, ale na čom záleží, je aby ste boli proste šťastní, aj keď ste banda hovad z podpriemerným IQ. Pre mňa zatiaľ najlepší Jensen 10/10 PS: Nič pre ľuďí, ktorí si nevedia urobiť srandu zo svojich hodnôt a nebrať to vážne a a vidia v tom nejakú agitku alebo nebodaj nový spôsob vnímania sveta. Je to čierna komédia, ktorá vás má pobaviť. Nič viac! ()

Vesecký

Váhal jsem mezi trojkou a čtyřkou. Přestože se mi netradiční dánský humor docela líbil, snad bych se už víckrát na tenhle film nepodíval. Je to trochu komedie a trochu sci-fi, šikovná je jistá graduace příběhu, kdy stále více a více začínáme tušit, že tihle povedení bratři jsou jakýmsi podivným výtvorem bláznivého a geniálního vědce, jen nevíme, co s tím má co dělat plemenný býk, pak se objeví podivní mutanti slepic a nakonec i čápa... V tajemném sklepě se ale objevují i pohřbené matky našich hrdinů, to už je trochu i horor, pak Gabrielovi stačí začíst se do tátova deníku a vše je rozluštěno. Lepší tři hvězdičky, řekl bych tak 65 %. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech