Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Aress

100% .... Samozrejme az na par scén a momentu, ktere byli popudlive, byl tento filmy exkluzivně uprimny a duchaplny. Je potreba tocit vic takovychto filmu kde dochazi ke konfrontaci 2 svetu a člověk ma najednou chut zpochybnit ten otrocky system ve kterem zijem a ktery uspesne produkuje ovce do stada, bohatých a mocnych, na porazku. Tyto filmy by se meli podporovat mnohem vic nez "scifi comics akcnaky", ne ze bych scifi a komiksy nemel rad, ale tento typ pribehu dokaze napáchat vic uzitku ..... Samozrejme ze mnoho lidi scenáristu, rezisera a podporovatelé tohoto filmu odsoudí ale chce to cas....."ani Rim nebyl postaven......." dal uz to kazdy zna ;) ()

markyzgero

to, co dělá captain fantastic nadprůměrnym filmem, je scénáristická nestrannost. neni moc filmů, který divákovi umožněj vlastní názor a je celkem jedno, na čí straně z mnoha budete stát ()

mac000

Ze začátku jsou postavy až příliš černobílé. Ben (V.Mortensen) až příliš alternativní otec, Jack (rovněž výborný F. Langella) až příliš staromódní tchán a děti až příliš nadšené způsobem, jak žijí. Ale během příběhu se hranice chápání světa jeho protagonisty posouvají. Objevují se trhliny v tom, co považovali za bezchybné a začínají být tolerantnější k tomu co "není jejich svět." Závěrečná scéna je jednou z nejpůsobivějších celého filmu. ()

Shitonit

Zajímavě natočenej film, dobrá kamera, dobrej nápad, děti byli fantastický, a celkově se jedná o hodně procítěnej filmík. Těžko popisovat tak, aby to někoho neodradilo. Za mě jasných pět hvězdiček. ()

BarMaja

S tímhle filmem jsem dlouho otálela, ale nakonec musím přiznat, že si mě získal a taky to, že ty kritiky fakt dávají teď smysl. Nejvíc na tom filmu obdivuji to, jak si vlastně zachoval vcelku nestranný postoj a ukázal obě strany mince z dobrých i špatných hledisek. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Sice volnomyšlenkáře, hipisáky, vegany a Kelly Family "nesnáším", ale tyhle jsem si za hodinu oblíbil. Neskutečně "osvobozující" tragikomedie, možná i k zamyšlení. ()

Mahowny

"Chceme dokončit misi. Máma chtěla být zpopelněna. A my chceme uctít její přání. A spláchnout ji do záchodu."....Tahle Road movie o trochu "jiné" rodině mě bavila. Navíc mě v době očekávání prvního potomka nebezpečně ovlivnila, což pěkně vyděsilo mojí manželku. Captain Fantastic je naplněný citáty a myšlenkami a je tak velmi inspirativním zážitkem. Navíc po řemeslné stránce je to kvalita, supr kamera, herci i režie a scénář, který sice ke konci trochu ztrácí plyn, má předvídatelný konec a občas až moc vysvětluje postoje, přesto je nadstandardní. Málokdy se mi stane, že film tak moc vystihuje moje vidění světa...... asi budu také trochu "jiný". ()

existimi

"Power to the people, stick it to the man!" Miluju tyhle typy filmů. Velmi kontroverzní téma, které určitě nenechá rodiče chladnými. Není to ovšem film jen o alternativní výchově dětí. Je to mnohem, mnohem víc. A je to krásný. Za mě určitě jeden z nejzajímavějších filmů uplynulého roku. Navíc úžasnej soundtrack, takže co víc si přát. ()

Silhouette

Ano, vypadá to jako agitka, ovšem agitka s právě opačným ideologickým znaménkem - konzervativní. Přikláním se však k názoru, že liberální (dle americké terminologie) tvůrci filmu v zápalu natočili spíše nechtěnou sebeparodii. Film v podstatě představuje přehlídku kompletního argumentačního arzenálu konzervy: "Jací jsou to pitomci a paka, tidle sluníčkáři a alternatývci! Voni by se chtěli vrátit zpátky na stromy! Jsou to nemakačenka - vytvářet hodnoty nechtěj, ale moderní průmyslové výrobky používají a obdivují. Předstírají, že bojují za idealistickou změnu světa, ve skutečnosti ale věnují své úsilí nedůležitým hovadinám (například celá akce s kremací matky). Uctívají své ideology (N. Chomsky Day) jako vůdce, čímž odhalují svou komunistickou podstatu. A hlavně - nejhroznější je - že vystavují smrtelnému nebezpečí svá malá dítka!! Liberální totalitarismus!" Celé téma snahy o život v souladu s přírodou mě dost zajímá, bohužel však známé filmy z tohoto ranku většinou zklamou. ()

Don82

Myslíte si, že jste jiní? Film není o boji proti společnosti, nebo snad o tom, že teď hned všeho necháte a poběžíte do lesa, tam ulovíte jelena vlastníma rukama, pak rozděláte oheň křesadlem a večer, po té co jste se vrátili z dlouhé tůry si přečtete Platona. Ne. Captain Fantastic je (dle mého) o životních prioritách, o tom, co nás dělá šťastnými a o tom, co vlastně chceme. Nečekejte agitační proslovy. Film vše dávkuje postupně a velmi jemně. Skrytě, v pěkně natočených scénách a promyšlených dialozích, zanechávající v mysli diváka jednu kritickou otázku za druhou. Občasný černý humor jen dokresluje druhotnou linku filmu, že ne vše se má brát tak strašně vážně. Je poněkud těžší vystihnout ústřední myšlenku celého filmu. Je to spíše skládačka různých myšlenek a náznaků co je asi tak na současném světě špatně a co bychom měli dělat jinak. Odpovědi musí najít divák sám. ()

G3orgig

Ve srovnání s většinou ostatních filmů, které jsou na karlovarském festivalu ke zhlédnutí, je Captain Fantastic krásně stravitelný, nenáročný mainstream, což sice zní trochu urážlivě, ale opravdu to myslím v tom nejlepším slova smyslu. Přesto, že z něj vyznívá silná kritika americké společnosti, tak jeho scénář je typicky americký a objevuje se i jistá dávka nepříjemného patosu. Každopádně za sebe mohu říci, že jsem se velmi příjemně bavil, několikrát upřímně zasmál a občas téměř ukápla i slza a tak by tomu asi mělo být. Nicméně kvůli poslední, naprosto za vlasy přitažené části filmu (mám na mysli poslední půlhodinu, nejen poslední scénu) nemůžu jít výše než na 4*. Přesto se jedná asi o nejzábavnější film, který jsem letos na KVIFF viděl a určitě si zalouží jít do české distribuce. ()

george82

Naprosto dokonalý film, ve kterém je naprosto vše. Viggo je tu excelentní stejně jako jeho 'děti'. Velké plus režisérovi. ()

blowup

Tak jak? Dvě nebo tři...Myšlenka za 2. Několik odrazujících scén - odpor ke křesťanům a krádež podpořená zmínkou o Noamovi mne dokonale odpudila. A jako nedobrá třešeň na hnusném levičáckém dortu nahý hrdina. Avšak obraz, kamera a zpracování dobré, ale co na tom vidělo tolik diváků KVIFF, mi není jasné, i když vlastně jo...někdy se s většinou míjím. ()

darthvader77

Velice inspirativní film poukazující na zkaženost naší společnosti. Výborná ukázka skvělého prostředí, ať už tvrdý výcvik, čtení světových klasiků, hry na kytaru či mluvení s dětmi bez obalů. Jasně je to banda psychopatů, ale těch správných psychopatů. Samozřejmě, že nic netrvá věčně a tak se partička žijící na samotě v lese musí vydat do společnosti. Aragorn je naprosto fantastický a hraje jako o život. Je to úplně něco jiného, než když Viggo hrál v Pánu prstenů a to jen dokazuje jeho výborný herecký zásobník. Hrozně mně oslovili ta anarchistická svoboda, která říká, že člověk by měl být sám sebou. Jediné, co by šlo vytknout je možná až příliš šťastný konec, ale myslím si, že úplně poslední scéna, kdy otec nachází se svou rodinou rovnováhu na pomezí konzumní společnosti a spjatí s přírodou je nádherné poselství. A u některých scén jsem vysloveně chcípal, ale hlavně u vysvětlování znásilnění :D ()

Fczelkamaya

Ve Varech nám to nebylo přáno. Přes smsky, na pokladnách a ani po 2,5 hodinovém čekání ve frontě před sálem. Takže až dnes. A závěr? Kdybych to viděla ve Varech, byl by to pro mě jednoznačně nejlepší film letošního festivalu (51. KVIFF)! ()

MyrnaAlec

Proč Viggo nehrál rovnou tohodle fotříka a mučil mě bezkrevným Aragornem ??? Tahle postava je v jeho podání perfektní, o nic menší borec je tu MacKay. Každý dítě by chtělo takovýho tátu i tu bojovku v divočině, ale pak je otázka kdy toho nechat a vyrazit do světa, což je i téma filmu. ()

Califf

Svérázný a inspirativní nezávislák, kterému bohužel notně podkopává nohy posledních 20 minut, ve kterých se režisér rozhodl úplně zbytečně zvolit vyšlapanou cestičku po zajetých kolejích - made in USA, škoda. Jinak nemám co vytknout, ale i přes tento neduh dám plnou palbu, a to za skvěle hrajícího Aragorna a především za moje oblíbence Sigur Rós. ()

Eilem

Vo všeobecnom ponímaní žáner dráma / komédia sa môže zdať skreslený. Ten kto však pozná Vigga Mortensena dobre vie, čo možno čakať. Správne netradičné, tak " viggovsky" solídne. S videnou a prezentovanou myšlienkou v mnohých aspektoch súhlasím. Nezlomnosť a sila rodinného puta v originálnej podobe. 8/10 ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz