Danny Meehan býval fotbalovou superhvězdou a miláčkem Británie. Měl slávu, peníze, rychlá auta, krásnou přítelkyni. Jako kapitán anglické reprezentace však udělal osudovou chybu, když „prodal“ důležitý zápas Světového poháru s Německem, a zasloužil se tak o sestup národního týmu. Jeho kariéra se zhroutila, začal pít a na dno dopadl, když v opilosti napadl dva policisty a byl odsouzen na tři roky do věznice se zvýšenou ostrahou v Longmarshu. Je jasné, že to nebude mít lehké, protože i vězni a dozorci jsou fotbalovými fandy a dávají mu od začátku najevo, co si o něm myslí. Na druhou stranu tu má Danny i vlivného příznivce, vězeňského správce, který sestavil fotbalový tým z dozorců a dalších zaměstnanců a chce, aby ho Danny trénoval. On ale navrhne, že dá dohromady mužstvo z vězňů a mohou uspořádat zápas. Dannyho pomocníky se stanou silák Massive a starý vězeň Doc, který ho zasvětí do vězeňských tradic a praktik. Stále je tu ovšem otázka, zda dokáže změnit partu ztracených existencí a nepřizpůsobivých psychopatů v sehraný a úspěšný tým. Zejména když ho tvoří taková individua, jako svalnatý šílenec Mnich, děsivý, ale čestný Billy Limpit, pyroman Nitro či nadšenec Raj. Danny si uvědomuje, že když zklame, spoluvězně to pořádně naštve. Navíc se ocitá před stejným problémem jako kdysi, když ho správce nutí vydíráním k zahození zápasu. Zpočátku myslí především na své zájmy, jenže časem si mnohé uvědomí a rozhodne se neudělat stejnou chybu dvakrát. (TV Nova)

metztlimoon

Fotbal nepozerám, preto som ostala na vážkach, keď mi toto odporučil kamoš pri pive. Ale ak má film prívlastok "anglická komédia", stojí za to dať mu šancu. Naozaj neľutujem. Dej bol jednoduchý, dialógy nezakryjú anglický slang, prostredie nabité testosterónom mi nevadí. Ak bola prvá pola filmu mierne "nudná" a nevtipná, tak v druhej polke (resp. v prvom polčase) to zachránili tí dvaja exoti za mikrofónom - Bob a Bob. Najlepší futbalový zápas, aký som kedy videla. Absofuckinlutely, Bob. Total score 75%. ()

method1

Nemyslel jsem si, že tenhle film byl dřív než Trestná lavice. Příběh je prakticky úplně stejný, jen ta komediálnost je úplná jiná. Adam Sandler je pro mě srdcovka, takže logicky je dle mne Trestná lavice lepší. Ale to řekne určitě každý. Tomuhle dávám dvě hvězdičky. není to žádné mistrovské dílo. Prostředí filmu dost nudné. Proč dvě? Jedna za vtipnost některých hlášek a chvilek, u těch jsem se i zasmál, a druhá za Jasona Stathama. ()

Sympy

Kdykoliv tam byl Statham nemělo to chybu-naprosto úžasně podanná postava.Hlavní postava není zrovna můj favorit ale musím uznat že zde vyčníval ze svých klasických rolí a zahrál ji důvěryhodně na tento druh filmu i dostačivě. ()

Bohdy67

Docela zabavne ikdyz casto bezduche vezenske drama...Mozna az moc trapny happy end,korunovany hereckou "kvalitou" Vinieho Jonese jenz je podobna jako ta fotbalova 61% ()

lvi_psouk

Nepovedená záležitost, čerpající námět z Trestné lavice s Adamem Sandlerem. Nebýt Vinnie Jonese a Jason Stathama, stálo by to za starou belu! ()

Qaylie

Předchůdce filmu Trestná lavice. Film je sice originální, ale v porovnání s filmem kde hraje Adam Sandler v roce 2005 je pro mě tato verze horší. Nevím proč. Nejspíš mi chyběla zábava nebo více napětí. Celkově? Prostě podprůměrný film. ()

flouny8

Hubenýho Vinnie Jonese a v kladné roli jsem snad ještě neviděl. Ale docela mu to tady sedlo. Takové průměrné béčko. Mě osobně se mnohem víc líbila Trestná lavice. ()

P@\/EL

Drama z vězeňské prostředí, které nebylo až na jednu podlou vraždu zas tak drsné. On film podle mě vyzněl spíše přátelsky a poměrně pohodově, což dosvědčuje i řada úsměvných scén. To platí i o psychopatovi v podání Jasona Stathama, který mi přišel vyloženě jako komická postava. Chválím hlavně za povedený konec v podobě fotbalového zápasu mezi vězni a dozorci. ()

leonskennedy

Super komedie Vinnie Jones dobrej ,ale Jason Statham jako bláznivej mnich výbornej a Danny Dyer jako totalní blb taky super.Fotbalovej zápas ve kterém nechybí brutalní zákroky.Já se bavil.Je podle toho natočena Trestná lavice se Sandlerem. ()

zeleznak

Jsou filmy, ke kterym nema smysl psat komentar/recenzi. Toto je jeden z nich. I kdyz jsem vlastne timto pravidlo porusil 🤣. ()

klokan4

Snímek plný klišé - krutý vedoucí, zlí(zpočátku) dozorci, hodný vězeň, šikana vězňů vedoucím, zlý zabijácký vězeň(Mnich), fotbalový zápas "O všechno" s dobrým koncem. Tak se dá vystihnout tento film. Tři hvězdičky dávám kvůli dobré kameře a kvůli tomu, že jsem se až tak moc nenudil. ()

alameida

jakákoliv podobnost s vykoupením z věznice shawshank je čistě náhodná. moc dobrá černá "pohádková"komedie (ne tak jako snatch) s pár dramatickými scénami. jo, bavila jsem se. ()

BMAXX

Skvělá předělávka The Longest Yard do Anglické soccer podoby. Vinnie Jones je naprosto skvělý. A není sám... psychopatický Statham, výborně komentující Flemyng, nestárnoucí Hemmings. Takovou sebranku, kterou tu naskládal Skolnick museli asi honit po celé Anglii, Skotsku a Irsku :-D ()

fifas2

První film, ve kterém Vinnie Jones skutečně působí jako fešák a nejen jako bouchač a tvrďák. Ačkoliv jsem fanouškem kopané, stejně mě bavil i americký remake s Adamem Sandlerem. Příjemný film. Doporučuji shlédnout oba :-). ()

nandu991

Rikal jsem si jak hrozne Sandler vykrad Mean Machine... V podstate je to stejnej scenar, akorat kriminalnici neprijizdej do lochu busem ale antonama... Ale pak zjistim ze je jeste jeden film... S Burtem Reynoldsem... no nic... zejtra budu chytrejsi... ()