Fotbal za mřížemi

Mean Machine

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

Není tu nic, co bych neviděla už někde jinde. Zrecyklovali hodněkrát viděná klišé a za jejich vydatné pomoci stvořili tenhle film.(8.2.2011)

CITÁT - Na nic tu nešahej!!............... Kapitán anglického fotbalového týmu se dostává do vězení za alkohol a napadení policistů. Sebou do vězení si však bere ještě jeden vroubek a to má něco společného s tím, když dělal kapitána. Ve vězení by z toho mohl mít peklo. Většina kluků ve vězení nikdy nic nemělo a on měl vše, ale vzdal se toho svoji chybou. Jenže fotbal je fotbal a kvete i ve vězení a za chyby se platí. CITÁT - Nějaký další přání, hvězdo?......... Jason Statham má velmi zajímavé tetování na zádech. Jenže co se možná mělo stát peklem se mění na zábavu. Tvrdý a krutý začátek příběhu začal měknout jak národní tým po výhře MS. A najednou šlo vše až moc jednoduše. CITÁT - Přechodný nedostatek volných zdrojů....... No a nakonec je z toho dobrá komedie.(15.3.2014)

Další z variant filmu z roku 1974. Oproti té Sandlerově je drsnější a trochu krvavější a méně humorná. Ale díky posunutým pravidlům měl i evropský fotbal konečně grády. PS: Navzdory tomu, že Sandlerova verze je ze tří téměř stejných filmů nejmladší, považuju ji za nejlepší.(6.2.2013)

Nedomrlý pohrobek Vaughnovsko-Ritchieovské éry, který dokonale servíruju vězeňská a sportovní klišé bez kapky vlastní inovace, přičemž se tváří jako studie jednoho napraveného charakteru. Vinnie Jones je sice dobrý ranař, ale tuhle dramatičtější polohu jsem mu nezbaštil. Alespoň, že je Jason Statham pořád stejný ďábel, postavu tak vtipného magora má totiž málokterý film. Jenže tak dementně natočené sportovní klání, jako je zde závěrečný zápas, jsem ještě neviděl. Amatérské video z okresního přeboru. Vzhledem k námětu a tvůrčímu obsazení je to profláknuté tak neskutečně, až mám pocit, že je to schválně. Režírovat to Ritchie sám, byla by z toho absolutní bomba, minimálně obsahově absurdnější a vizuálně lákavější.(25.6.2008)

"Slyšel jsem, že jste rozumnej !!" - "Kdybych byl rozumnej, seděl bys teď ve svejch chcankách a přemejšlel, jak vstát s rozbitejma kolenama.." ;)(9.1.2015)

• - Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)