Fotbal za mřížemi

Mean Machine

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

bývalí kapitán anglické reprezentace už boduje pouze v zápasech s chlastem. jednoho dne napadne policistu a nejvyšší možný trest si odpyká ve vězení se zvýšenou ostrahou, které je proslulé pro své moderní nápravné metody a reformaci vězňů. nebude to lehký, vězni mu nemůžou zapomenout ,,prodanej“ zápas reprezentace. že jste v poslední době něco podobného viděli? ano, američané provedli remake a byla z toho trestná lavice! ale tady jsme (zaplať pánbůh) v evropě, ve staré dobré anglii a tak se jedná o fotbal. a ten je mi o trošku (asi o 90%) bližší než ten americkej. ale teď k filmu. američani tam měli trošku víc humoru a samotnej zápas byl přece jen akčnější. ale tady je J.Statham, kterého si si v roli mnicha musíte zamilovat. a to přesto, že je jeho role celkem malá. ale jinak nečekejte žádnej trhák.(27.5.2006)

Docela zábavná věc, později natočená Adamem Sandlerem jako Trestná Lavice, ovšem zde je to stylovější v anglickém podání :) Jason Statham je tady fakt totální magor :) takového golmana by potřebovala repre :) veselá podívaná...(23.12.2008)

Jeden z těch lepších sportovních filmů, ale tady vlastně ani tak o fotbal nejde. Nemusím tedy zkoumat, jak dalece je přenesena skutečná hra na filmový pás. Přesto určitý prvek realistického dotyku s míčem zůstal zachován, protože hlavní roli vězně hraje bývalý profesionální fotbalista Vinnie Jones. Ten nejenže zdatně kope, ale i hraje. Svým nevyzpytatelným kukučem se navíc hodí do vězeňského prostředí, ve kterém se to hemží pěkným výkvětem různých figurek až s dramaticko- komediálním rozměrem. Film sice nemá syrovost, se kterou kalkuloval, ale nedovolí si nudit. A je poměrně solidně a po britsku natočen. A angličané svoji hru milují. 80%(15.12.2011)

CITÁT - Na nic tu nešahej!!............... Kapitán anglického fotbalového týmu se dostává do vězení za alkohol a napadení policistů. Sebou do vězení si však bere ještě jeden vroubek a to má něco společného s tím, když dělal kapitána. Ve vězení by z toho mohl mít peklo. Většina kluků ve vězení nikdy nic nemělo a on měl vše, ale vzdal se toho svoji chybou. Jenže fotbal je fotbal a kvete i ve vězení a za chyby se platí. CITÁT - Nějaký další přání, hvězdo?......... Jason Statham má velmi zajímavé tetování na zádech. Jenže co se možná mělo stát peklem se mění na zábavu. Tvrdý a krutý začátek příběhu začal měknout jak národní tým po výhře MS. A najednou šlo vše až moc jednoduše. CITÁT - Přechodný nedostatek volných zdrojů....... No a nakonec je z toho dobrá komedie.(15.3.2014)

Britská, trochu drsnější variace na Trestnou lavici, ve které se pěstmi nešetří. A je to velice fajn. Vinnie Jones tyhle drsňáky vždycky uměl a Jason Statham v roličce nevyzpitatelného Mnicha je taky výbornej. A celý to navíc příjemně uteče, tréninkový sekvence jsou fajn, zápas jakbysmet a sem tam se utrousí i nějaká ta hláška. Prostě pohoda film. 70%(25.6.2008)