Fotbal za mřížemi

Mean Machine

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

Bezva oddychovka, kterou si mlžu pustit kdykoliv. Samozřejmě, že je tady spousta vězeňských klišé, ale vůbec mi to nevadilo. A magor Jason Statham neměl chybu.(7.7.2008)

Britská, trochu drsnější variace na Trestnou lavici, ve které se pěstmi nešetří. A je to velice fajn. Vinnie Jones tyhle drsňáky vždycky uměl a Jason Statham v roličce nevyzpitatelného Mnicha je taky výbornej. A celý to navíc příjemně uteče, tréninkový sekvence jsou fajn, zápas jakbysmet a sem tam se utrousí i nějaká ta hláška. Prostě pohoda film. 70%(25.6.2008)

• mandes

rozpočet : ? tžby celosvetovo : $92,723(17.12.2006)

Jeden z těch lepších sportovních filmů, ale tady vlastně ani tak o fotbal nejde. Nemusím tedy zkoumat, jak dalece je přenesena skutečná hra na filmový pás. Přesto určitý prvek realistického dotyku s míčem zůstal zachován, protože hlavní roli vězně hraje bývalý profesionální fotbalista Vinnie Jones. Ten nejenže zdatně kope, ale i hraje. Svým nevyzpytatelným kukučem se navíc hodí do vězeňského prostředí, ve kterém se to hemží pěkným výkvětem různých figurek až s dramaticko- komediálním rozměrem. Film sice nemá syrovost, se kterou kalkuloval, ale nedovolí si nudit. A je poměrně solidně a po britsku natočen. A angličané svoji hru milují. 80%(15.12.2011)

Čistej průměr. Dobrý Jason Statham. Dobrá hudba.(5.6.2009)