Fotbal za mřížemi

Mean Machine

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

Soundtrack John Murphy: 1. "Love Missile F1-11" ,2. "Let Me Entertain You" ,3. "Carnaval De Paris" ,4. "Ooh La La" ,5. "Wings" ,6. "You're Driving Me Crazy" ,7. "Mambo Jambo"(9.5.2011)

Britská, trochu drsnější variace na Trestnou lavici, ve které se pěstmi nešetří. A je to velice fajn. Vinnie Jones tyhle drsňáky vždycky uměl a Jason Statham v roličce nevyzpitatelného Mnicha je taky výbornej. A celý to navíc příjemně uteče, tréninkový sekvence jsou fajn, zápas jakbysmet a sem tam se utrousí i nějaká ta hláška. Prostě pohoda film. 70%(25.6.2008)

• Gilmour93

The Longest Yard je bezesporu vděčné téma, ale pokud se neumí pracovat s herci a v propojení komična s dramatickými momenty vládne diletantství (vidět Vinnieho, jak znázorňuje empatii či morální dilema mě úplně fyzicky bolelo), vyvstane divákovi na mysl, že režisér není povoláním režisér, ale snad doopravdy školník! Zase na druhou stranu, pořád to bylo poutavější než libovolný duel z Peltovy kaprligy.. A jen tak mimochodem, v Chelsea momentálně řeší, jestli Čech nebo Courtois a přitom je volný Mnich! Já myslím, že do jeho vápna by se odvážil málokdo a třeba takový Suárez by tam byl úplně bezzubý..(7.7.2014)

Trestná lavice po anglicku. Místo pubertálního Sandlera drsnej Vinnie, místo americkýho fotbalu pořádnej fotbal a místo průměrnýho zážitku zážitek naprosto excelentní.(18.2.2013)

BOhužel jsem viděl dříve americký remake (Trestná lavice) a tak mi tento snímek přišel takový chudý. TAkže jsem věděl uplně přesně co se stane a připadalo mi to trapné ( i když to byl originál). Na druhou stranu to bylo o fotbale ( o hře kterou znám) a hrál tam skalní fanda MU :D Vinnie Jones a Jason Statham ( a ne Sandler). Navíc ten ředitel veznice měl obočí jako Brežněv...(5.6.2009)

• - Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)