Fotbal za mřížemi

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

• RHK

Největší událostí téhle komedie je fotbalový mač mezi dozorci a vězni. Scenáristicky chvílemi trapné a laciné, režijně neumělé, ale se slušným tempem a docela zábavné. Zvláště, když člověk potřebuje vypnout a odreagovat se. Mimo obvyklá klišé vyčnívá postava šíleného brankáře Mnicha. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=oc3LtcVT1WA(6.12.2013)

• maxxxim

No, takže (obrovský povzdych). Keď som prvýkrát zmerčil tlupu borcov, ako za plotom väzenia naháňajú loptu, bral som to na ľahkú váhu. Po opakovanom prezretí mi bolo všetko jasné. To s určitosťou nemohlo byť väzenie, ale prinajmenšom nápravno-výchovné zariadenie pre sociopatov, ak nie dokonca, nechcem to vysloviť nahlas, ale čo ústav bol to ústav!! Herecké výkony na úrovni opice ( viem možno budem mať poťahovačky s Greenpeace alebo s Deťmi Zeme, ale risknem to ), ktoré by si ich úlohy vedeli určite zahrať presvedčivejšie. Nechcem byť vulgárny, ale režisér musí byť riadny trouba, keď sa podujme na niečo tak silného ako je táto dráma/komédia. Keby to malo aspoň čŕty komédie nepoviem, ale nájsť v deji niečo vtipné bez toho, aby človek nemusel "masovať nevymasovateľné" je priam nemožné. Keby sa dalo hodnotiť aj nižšie ako len odpad, dal by som vrecko do koša. Pri sledovaní tejto zlátaniny, či už z nudy, alebo donútenia prajem veľa štastia a čo je najdôležitejšie pevné zdravíčko. Lol nazdar!!! ja som to tiež videl-trošku nezvládnuté spracovanie futbalovej problematiky!!! Okrem KŇAZA a toho čierneho cipriška tam absloutne nikto nevedel seriózne pracovať s Umbrovkou, dokonca ani hlavný hrdina- dér parodér Pogateca sa akosi nevedel presadiť-bolo vidieť, že to nikdy nehrával-všimol som si asi najtvrdšie spracovanie lopty v galaxii, no strela mu taktiež robila obrovský stres. No zaujimavou postavičkou bol určite riaditeľ väznice,ktorému to naoplátku nezvládalo obočie:)-neviem či si to niekto všimol,ale bolo to tak.... To čo sa tam snažili ukázať??? Komu tym prospejete??? Kto ste? Čo môžete ešte znudiť a čoho budeme ešte svedkom? Hlavne že kedy je oficiálny odlet? Ten výbuch vo väznici a ten prepad na vecku-to je už dnes taká NUDA, že by jeden neveril... Ale zase musím uznať, že režisér Skolnick to nakoniec aj tak riadne nepozvládal a výsledok si môžetete pozrieť vždy, keď sa nie je na čom udrbávať... P.S: Ako spieva stálica slovenského neba Peter Nagy:To bol zase nápad, na tento film sa pozerať a vidieťako sa niečo zase presililo... Toľko od skúseného diváka: aj tak si myslím, že sa nájde niekto komu sa to páčilo,ale dúfam, že si nebudem musieť číitať jeho komentár... ŽE DIKI...(24.9.2008)

Vinnie Jones hral suroveho maniaka vo filmoch, v ktorych J. Statham zacinal, tak preco by si zasa na vymenu Statham nestruhol sialeneho suroveho manaiak vo filme Vinnieho Jonesa?(16.10.2007)

Fotbalová limonáda z vězení. Jo, je to docela zábavné. Má to švih, žádné zdržovačky. Všechny patřičné atributy jsou na místě a výsledkem je limonáda, pro niž tedy zabíjet nebudu, ale která unaveného poutníka televizními kanály příjemně osvěží.(5.6.2009)

bývalí kapitán anglické reprezentace už boduje pouze v zápasech s chlastem. jednoho dne napadne policistu a nejvyšší možný trest si odpyká ve vězení se zvýšenou ostrahou, které je proslulé pro své moderní nápravné metody a reformaci vězňů. nebude to lehký, vězni mu nemůžou zapomenout ,,prodanej“ zápas reprezentace. že jste v poslední době něco podobného viděli? ano, američané provedli remake a byla z toho trestná lavice! ale tady jsme (zaplať pánbůh) v evropě, ve staré dobré anglii a tak se jedná o fotbal. a ten je mi o trošku (asi o 90%) bližší než ten americkej. ale teď k filmu. američani tam měli trošku víc humoru a samotnej zápas byl přece jen akčnější. ale tady je J.Statham, kterého si si v roli mnicha musíte zamilovat. a to přesto, že je jeho role celkem malá. ale jinak nečekejte žádnej trhák.(27.5.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)