Fotbal za mřížemi

Mean Machine

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

Sportovní filmy mě moc neberou. Na tohle jsem se koukal kvůli tomu, že dvojka Vinnie Jones a Jason Statham v jinejch filmech celkem fungovala. Vinnie Jones skoro vždycky hraje různý psychopaty a magory, ale tady má trochu vážnější roli, což mi k němu zrovna dvakrát nesedělo. Naopak toho psychopata hraje tentokrát Jason Statham a scény s nim byly asi nejzábavnější. Škoda, že nedostal víc prostoru. Jinak o nějakym dramatu se moc mluvit nedá. Spíš je to taková anglická černá komedie, ale zasmál jsem se jen párkrát za celej film. A jako (skoro) každej sportovní film, je i tohle plný nejrůznějších klišé. Jinak si vzpomínám, že jsem před lety viděl film na stejný téma se Sandlerem a ten se mi asi líbil víc. Je to tak někde na rozhraní 2 a 3 hvězd. Tentokrát zaokrouhlim nahoru, když se blíží to MS v čutaný. A Stathamův brankářskej styl mi připomněl legendárního Reného Higuitu.(10.6.2014)

Ve věznici se chystá vítězství charakteru nad hmotou - fotbalový zápas Bachaři vs. Muklové. Bachaři disponují sehraným týmem, proti kterému stojí soubor dirigovaný bývalou star Danny Meehanam. Danny spáchal největší ostrovní hřích - prodal zápas v dresu Albionu, což mu potetovaní sympaťáci dávají sice pořádně sežrat, ale kdo by dokázal odolat nabídce beztrestně si kopnout do dozorce. Hvězdou zápasu však kupodivu není Danny, ale divoce psychopatický brankář Mnich, kterého se bojí protihráči, spoluhráči, rozhodčí a snad i diváci sledující zápas na vlnách vězeňského rádia.(21.6.2009)

Absofuckenlutely!!!(17.10.2007)

Bývalá fotbalová superstar Danny Meehan je uvězněn za útok na policie. Kdysi prodal zápas ve fotbale a věznici mu to dávají všichni sežrat. Když dozorci zorganizují zápas, tak se během hry musí postavit před tu samou otázku, za kterou ho všichni nenávidí. Pohodový filmec se skvělým Vinniem Jones v hlavní roli.....(23.1.2008)

Další z variant filmu z roku 1974. Oproti té Sandlerově je drsnější a trochu krvavější a méně humorná. Ale díky posunutým pravidlům měl i evropský fotbal konečně grády. PS: Navzdory tomu, že Sandlerova verze je ze tří téměř stejných filmů nejmladší, považuju ji za nejlepší.(6.2.2013)