Beatles (festivalový název)

• Norsko

Beatles

Norsko, 2014, 114 min

"Volal Ringo Starr." Tak jestli tenhleten retro snímek, nikomu nepřipomene nějaký retro snímek, pak nikdy neviděl žádný retro snímek.(12.4.2016)

S knižní předlohou to má pramálo společného. Jmenovitě - ústřední čtveřice, obě Kimovy femme fatale a asi tři motivy. Zatímco knížka je spíš generační výpověď včetně dobového backgroundu, film spíš mapuje dospívání, první lásky a tak. Je to trochu škoda, na druhou stranu to není žádná americká slaďárna. Líbila se mi kompozice, rámec utvořený psaním slohové práce, při které Kim v roli vypravěče reflektuje své příhody. Krásná byla kamera a samozřejmě severské exteriéry, pastva pro oči. Díky tomu, jak málo je toho společného s knihou, se od toho dá krásně oprostit a užívat si. Knížka se mi sice líbila víc, ale i film stojí za to. P. S. A jako milovník Beatles jsem si užívala hudební složku :-)(21.2.2016)

Příjemný "rodinný" filmeček, s mnoha tématy, která se týkají dnešní doby - jak vztahů mezi lidmi, tak politiky. Jeden z mála severských filmů, ve kterém se nikdo... (a kvůli pointě to neřeknu, hohoho)!(6.5.2016)