Druhá světová válka se chýlí ke konci a válečná loď USS Indianapolis zatím tajně přepravuje jednu ze dvou atomových bomb, které by mohly ukončit válečné běsnění. Japonci však těžký křižník napadli a potopili. Mise USS Indianapolis byla utajovaná tak přísně, že loď nikdo nepohřešoval a informace o jejím napadení byla zveřejněna až o čtyři dny později. Téměř 300 členů posádky z celkového počtu 1197 ihned utonulo. Zbývající přeživší z USS Indianapolis uvízli ve vodách Filipínského moře, kde trpěli hladem, žízní, teplem a halucinacemi, zatímco se bránili neúprosným útokům žraloků. Strádání, které trvalo pět dní, přežilo jen 317 mužů. (Bontonfilm)

Matli

Když pominu ty efekty, které jsou někde naprosto zbytečné a horší než v dokumentu na ČT2 před patnácti lety, tak je to celkem normální film podle skutečné události a Cage tam i celkem dobře pasuje. Takže žádný extra velký průser. 40% ()

Hapretor

Dost nuda. Téma nabízí nervy na dranc a ono to bylo takové nemastné neslané ... N. Cage hraje čím dál v horších a horších počinech a o jeho výkonech raději pomlčím ... ()

BOURQUE

Silný príbeh, ktorý by jednoznačne zaslúžil lepšiu prípravu a réžiu. Slušný výkon od N. Cage a T. Sizemore. Záverečné krátke rozhovory so „skutočnými postavami“ a autentické fotografie/videá podávajú ten nevyčísliteľný plus. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

MickeyStuma

Mario Van Peebles se chopil režie velkorozpočtového snímku o jedné zásadní americké události na sklonku 2. světové války s Japonskem, jenž už jednou byla v roce 1991 pro televizi natočena. Je to událost, která předcházela svržení atomové bomby na Hirošimu a však má s tím hodně co do činění. Loď U.S.S. Indianopolis, o kterém film je, dopravovala součásti oné atomové bomby. Snímek nejen rekonstruuje událost na moři, ale dává zároveň i ohromný kopanec do vlastních řad, neboť se jedná i o ohromnou kritiku tehdejšího velení. Loď byla zasažena japonskou ponorkou, následně se potopila a přeživší námořníci byli ponecháni napospas osudu ve vlnách plných žraloků. A kdo byl za to nakonec souzen? Jak už to bývá, na konci filmu jsou dodány přímé záběry, fotografie a výpovědi očitých svědků. Jestli snímek dokáže chytnout za srdce, těžko říct, ale vžít se do těch námořníků je i tak setsakramentsky těžké. Snímek není natočen špatně. V dramatizaci se netlačí za každou cenu na plyn a naopak tomu všemu dává volný průběh. Bohužel jsou moc okaté CGI efekty. Jejich nepřirozenost je až zarážející. Vzpomínkový film a pocta všem námořníkům na lodi U.S.S. Indianopolis. ()

yvona

No,.... takový pohled na posádku - tedy hlavně na "černé chlapce z kuchyně"- a jejich přiblblé žvásty.. Všechny postavy se mi pletly a bylo mi úplně fuk,koho žralok pozřel a koho ne,protože jsem stejně nevěděla o koho jde. Přeživší jedinci na člunech přes všechen ten marast probírají svůj citový život a filosofují. Místy je film tak uhozený,že se ani nechce věřit, že je z roku 2016. Zpracováním tak 80.léta. Tři hvězdičky jen jako pocta skutečným účastníkům. ()

Rathalos

Tak tuto velmi smutnu skutocnu udalost som mal moznost vidiet uz v spracovani vo filme z roku 1991,ale tato zalezitost z roku 2016 sa mi pacila este viac,zdala sa mi natocena tak viac citlivejsie,od srdca,dojalo ma to,nechapem,co sa vam tu poniektorym nepacilo,velmi pekny film,skvela praca rezisera i herecke vykony na vysokej urovni,plny pocet hviezdiciek mojimi ocami...:-) ()

Cinematrix

Téma zajímavý, ale film naprosto sračkoidní odpad. Tak takhle například okomentoval film uživatel grizly007. Myslím si, že kdyby takhle sofistikovaně komentoval film každý uživatel čsfd, ušetřilo by nám to spoustu času, protože celá databáze by se mohla zrušit. Neříkám, že Mario Van Peebles je nejcennějším šperkem na Pandoře Hollywoodu, ale co se týče filmu, držel se poměrně přesně historických událostí. Jen si mohl odpustit ty přesné statistiky přeživších k dané situaci holdování žraloků, ale uznávám, že sdělit divákovi, že po 3 dnech bylo snědeno zhruba 100 námořníků, by vyznělo stejně nepoutavě, jako výše zmíněný komentář uživatele grizzly007. Film má přehlednou, statickou kameru a nedostatek rozpočtu je vidět jen na nedostatku velkoplošných záběrů, přestože i takové zde jsou. V žádném případě se nejedná o akční film, takže nižší rozpočet zde byl naopak plusem, neboť se nejednalo o žádný blockbuster, který by odváděl režisérovu pozornost k inklinaci na vizuální stránku. Filmu bych vytknul snad jen horší casting, kdy si herci byli dost podobní. Tedy kromě jednoho černocha, kterého jsem poznal, protože v tmavých záběrech nebyl vidět. Nejsilnější byl asi závěr, jak už to u takových filmů bývá. Mělo to dohru i u mě doma, protože přítelkyně po filmu měla chuť na sex, líbí se jí Nicolas Cage, ale já na to neměl čas, protože jsem si googloval informace o USS Indianopolis... ()

bearmeedek

Film byl natočen na motivy skutečné události. A ta se odehrála přesně v těchto dnech před 73 lety. A určitě, vzhledem k závažnosti situace, není až tak o kvalitě zpracování triků a áčkovém podání. Například plující loď USS Indianapolis nebo její potopení je filmařsky hodně odrbáno, ale o to tu nešlo. Ani opravdové žraločí hody nejsou podány v horrorovém stylu „Čelistí“ a dalších žraločích trháků. Ale je to o to působivější, že se to fakt událo. Tohle by snad ani žádný žraločí scénárista nevymyslel, nebo by si to nedovolil. Každý z prvních třech dnů ztroskotání zahynulo nebo převážně bylo sežráno žraloky kolem 200 námořníků. Podle přeživšího námořníka brázdilo moře v místě ztroskotání 120 až 150 velkých bílých žraloků. A následný proces s kapitánem lodi byl také šokující. Historie přepravy atomové bomby určené pro Hirošimu mi nebyla známa a je tedy dalším zajímavým zjištěním. Takže odsoudit kvalitu je snadné, ale film si určitě zaslouží poctu za zpracování tohoto tématu malým nadprůměrem – 65%. ()

rublik05

Přiznám se, že do shlédnutí tohoto snímku jsem vůbec netušil, jak velkou nebo dokonce zásadní roli měla loď USS Indianapolis v 2. světové válce a jaký vliv měla na její ukončení. Takže děkuji tvůrcům za menší dovzdělání. Když se ale podívám na snímek jako takový, tak se nemohu zbavit dojmu, že se zpracováním jedná o velice lacinou béčkovou TV produkci. Nicolas Cage po dlouhé době v roli vojáka, konkrétně kapitána válečné lodi. Jeho role mu vcelku sedla, přesto působil nudně a postrádal jsem větší charisma. Ostatní herci hodně nevýrazní nebo nesympatičtí, zpočátku jsem měl velký problém se zorientovat kdo je kdo. Celkově snímek působí dost lacině, jak filmařsky, tak i hereckými výkony či atmosférou. Emoce zde vůbec nefungují, ty nejemotivnější scény na diváka absolutně nijak nezapůsobí. Upřímně jsem čekal mnohem lepší zpracování tak silného tématu, jakým zkáza lodi a následná záchrana námořníků dozajista je. Už jen vzhledem k uctění památky padlých námořníků. Tak třeba příště. 3/10. ()

TSZ

Nebyl to zas tak velký průser, jak se asi všeobecně očekávalo a nebýt ukrutné délky (béčko trvající přes 2 hodiny je z diváckého hlediska smrtící) a závěrečné soudní taškařice, která byla spíše k smíchu, byl bych ještě o kus spokojenější. Tvůrci zaslouží uznání za technickou stránku, protože ačkoliv rozpočet byl evidentně miniaturní, potopení lodi ani následná žraločí hostina nepůsobí vyloženě blbě a lacině. Celý příběh mě však bavil mnohem víc, když ho ve dvou větách odvyprávěl Quint v prvních Čelistech. ()

Shitonit

Tenhle film, tak tenhle film mi udělal velikou službu. Uvědomil jsem si, že Nicolas Cage, je přátelé, definitivně totálně v totálním propadlišti filmových dějin. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Čekal jsem válečný film, atomovky, boj o přežití, akci a napětí...a já to prozíval. Ukecaný, podprůměrný TV film se žraloky. Souhlas s "dezert" a "sedm.1" ()

mac000

Jelikož jsem neviěl ani jeden ze souvisejících či v komentářích na CSFD citovaných filmů, Van Peeblesovo dílo se mi líbilo. A rozhodně k tomu přispěl i Nicholas Cage. Jen malou faktickou poznáku - trosky USS Indianapolis byly nalezeny 19. srpna 2017 na Filipínách, v hloubce přes 5 km, týmem Paula Allena (Paul Allen byl s Billem Gatesem spoluzakladatelem Microsoftu). ()

Ivoman

Takové krásné téma, tolik mrtvých, tolik způsobů smrti a střihač s režisérem byli snad sjetí nějakým dobrým matrošem nebo co. Natočeno více než úděsně, triky jak od Asylumu, kam zmizel rozpočet netuším. ()

DeDanu

Příběh sám o sobě nepředstavitelný horror, ale bohužel, zpracování pokulhává. Film mne nedokázal chytit za srdce. A to je veliká škoda, protože předpoklady k tomu měl... ()

ostravak30

Je to zase jiný pohled na události ohledně svržení atomové bomby v Japonsku. Takže pokud tenhle film měl divákovi přinést něco nového, tak byl za mě účel splněn. Druhá věc jsou technické parametry filmu. Samotný výbuchy, záběry ponorek, žraloků apod. vypadají opravdu hodně lacině a triková stránka tak není z nejkvalitnějších. Naopak vyniká Nicolas Cage, který tak jasně dokazuje, že hraje přesně to, co mu scénář dovolí a jakou roli mu přidělí. Hraje-li ve špatných filmech, tak to je tím, že ten film je opravdu špatný. Možná je škoda, že se podobného námětu nezhostil zkušenější režisér. ()