foto

Matt Lanter

  • nar. 1.4.1983 (33 let)
    Massillon, Ohio, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Matthew Mackendree Lanter, jenž se narodil 1.4.1983 v Massilonu v Ohiu, je americký herec a model. S rodinou se přestěhoval do Atlanty, kde vystudoval Collins Hill High School a následně navštěvoval University of Georgia. Věnoval se baseballu, fotbalu, basketbalu, golfu i gymnastice, ale zájem o filmový a televizní průmysl byl mnohem silnější.

V roce 2004 se zúčastnil reality show, ve které se hledal nejrozkošnější model Ameriky. Nezvítězil, a proto se přestěhoval do Los Angeles, kde začal budovat svou hereckou kariéru. Získal roli v seriálu POINT PLEASANT a brzy poté následovaly menší roličky v seriálech GREY’S ANATOMY nebo HEROES. Jeho první větší úspěch přišel se seriálem COMMANDER IN CHIEF, který byl velmi dobře hodnocen, ale trpěl nízkou sledovaností. Velká výzva přišla koncem roku 2007, kdy přijal nabídku pro chystaný animovaný seriál STAR WARS: THE CLONE WARS. V něm daboval hlavní postavu, samotného Anakina Skywalkera. Svůj hlas mu propůjčil v pilotním dílu, který byl uveden v kinech, ve všech epizodách samotného seriálu i ve videohrách.

V roce 2009 ztvárnil jednu z hlavních rolí v parodii DISASTER MOVIE, která nasbírala otřesné recenze a vysloužila si šest nominací na Zlatou malinu. Ještě téhož roku přijal roli do druhé sezóny seriálu 90210, tedy do nové generace Beverly Hills z roku 1990. O rok později natočil další parodii od tvůrců jeho předchozího filmu, nazvanou VAMPYRES SUCK. Ve filmu, který si střílí hlavně z fenoménu jménem Twilight Saga, ztvárnil hlavní roli. Matt v současné době natáčí horor THE ROOMMATE a televizní film TINKER BELL. Není pochyb, že o Mattovi v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Ondra "Andrew78" Novák

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace