Druhá světová válka se chýlí ke konci a válečná loď USS Indianapolis zatím tajně přepravuje jednu ze dvou atomových bomb, které by mohly ukončit válečné běsnění. Japonci však těžký křižník napadli a potopili. Mise USS Indianapolis byla utajovaná tak přísně, že loď nikdo nepohřešoval a informace o jejím napadení byla zveřejněna až o čtyři dny později. Téměř 300 členů posádky z celkového počtu 1197 ihned utonulo. Zbývající přeživší z USS Indianapolis uvízli ve vodách Filipínského moře, kde trpěli hladem, žízní, teplem a halucinacemi, zatímco se bránili neúprosným útokům žraloků. Strádání, které trvalo pět dní, přežilo jen 317 mužů. (Bontonfilm)

Honzulik

USS Indianapolis: Men of Courage - hodnotím jako slušný film, kde sice některé scény s modelem lodi byly dost amatérské, ale naopak záběry z moře s neustále útočícími žraloky byly velmi realistické. Velmi pozitivně hodnotím herecké výkony, kde exceloval Nicolas Cage v roli hrdinného kapitána Charlese B. McVaye III. Příběh věrně popisuje průběh a drsné následky potopení lodě USS Indianapolis, která možná rozhodla o osudu celé druhé světové války. O to větší škoda smutného konce hrdinného kapitána. Vymyšlený soudní proces, na kterém bylo třeba najít obětního beránka, vedl k ponížení a ukončení slibné kariéry tohoto důstojníka válečného námořnictva. Poznámka mimo film - kapitán McVay jednoho sychravého podzimního dne roku 1968 (bylo mu sedmdesát let) vyšel na zahradu před svůj dům v Litchfieldu. Podíval se kamsi nahoru na šedivé nebe, pak pomalu vytáhl z kapsy revolver, přitiskl ho k čelu a stiskl spoušť. V domě na stole zůstal ležet otevřený dopis, který našel včera v poštovní schránce. Byl stejný jako ty ostatní, které dostával už pětadvacet let. Kapitán se rozhodl, že tenhle bude poslední. „To kvůli vám zemřeli všichni muži z křižníku Indianapolis, kapitáne McVayi,“ stálo v poslední větě onoho dopisu... Mimochodem k očistění jeho jména americkým Kongresem došlo až v roce 2000 !!! ()

Mikecat

Námet dobry rezijne nezvladnute, kostra pribehu velmi slaba umierajuci na mori medzi zralokami na baterky si robia posmech zo zivota, z Boha, clovek na pokraji prezitia a zivota mysli viac na duchovno a zamysla sa nad sebou a nie nad sexi zenou v obtiahnutych satach...takisto vybuch lode spraveny maketou, cela lod vzbuchne a potom postupne vybuchuje kdetu kde tam lacne triky a lacne herecke vykony lod vybuchne potopi sa a zrazu maju na mori clny clny aj so sasobami ked predtym len tak naskakali do vody - nedomyslene lacne som znechuteny ()

Saxos

Film Operace žralok /1991/ jsem viděl v době jeho vzniku a je určitě lepší. Zápory novinky: je pravda, že skoro 2/3 posádky požrali žraloci, zde však zpracováno skoro jako Čelisti; do té vody taky mohli nahnat víc komparzu; odfláknuté linky o záchraně a pak i procesu s kapitánem. Klady: dobové záběry, fotografie i pár slov přeživších ze současnosti; hudba. ()

brasek

Boj o prežitie? Tak táto druhá časť snímku je absolútne o ničom. Prvá časť snímku hoci bola pretkaná mizernými digitálnymi trikmi mala aspoň aké také tempo a príbeh. Ak si chceli americkí filmári naozaj uctiť pamiatku námorníkov tak mali do snímku investovať oveľa viac finančných prostriedkov. ()

TOPmoovie

zo zaciatku taky mix dobrej kamery a pootm skolacky prevedenych pocitacovych trikov. neskor sa film zacne roztahovat do takej nudy ze vlastne akoby zazijete stroskotanie na mori. par real informacii na zaver je oK. ()

Sa.sa

Hodně nudný film... Jj ve válce mají umírat vojáci nebo námořníci... Jinak muselo to být peklo čekat na toho koho sežerou žraloci, ale na druhou stranu asi to byla Karma, která je zdarma. ()

rewoluce odpad!

...a tak pekne to začalo až to skončilo sotva v polovici filmu! Bohužiaľ asi som nútený napísať kritiku na tento zdrap filmového pásu, ktorá sa rovná zbytočne vyhodeným peniazom za celuoid! Mario Van Peebles a jeho režijný talent mi pripomína sranie z lietadla vo výške 9km. Strašná sprostosť tento film. a Nicolas Cage ten ma neprekvapuje už vôbec, lebo jeho čuch na scenáre stratil už dávno. Jedným slovom je tento snímok ODPAD! ()

skipik12

Nechapu, jak tomu muze dat nekdo odpad!!!! Je to na zaklade skutecne udalosti, celkem dobre natocene. Mohli by si odpustit milostne a dojemne sceny ale to asi k tomu patri. Za me 70%- do dnes jsem nevedel,jak to bylo s atomovkama- celkem husty. Jako ze potrebovali pak hodit vinu na kapitana? TVl valka je fakt svinstvo. A fakt nechapu jak nekdo muze psat ze to stoji za hovno. Tohle je pamatka vojakům, zo tam zustali!!!! ()

jiri.juricek

Průměrný válečný snímek, který ničím nenadchne, ale ani neurazí. Na jedno shlédnutí ujde. Výtky mám k hereckým výkonům, kdy některé byly až křečovité a nevěřil jsem jim. Taky vizuální stránka filmu není příliš hezká, naštěstí těch záběrů není mnoho. Plus dávám za dojemný konec a reálné záběry. ()

cb566524

Stará dobrá Operace žralok nepřekonána. Tohle je hodně slabé, grafika lodi místy ubohá, Catalina přímo strašná a spousta historických nepřesností. Třeba japonská ponorka I-58 v tuto dobu už měla demontované palubní dělo, aby se vešly Kaiteny, navíc dělo nebylo u věže, tam byl hangár pro palubní hydroplán, ale vzadu osamoceně na palubě.. A nepřesností je tam víc. Škoda peněz na natočení... ()

vonBahnhof

ooo boože! Je tam všetko! Box, tanec, tmave brejle, zjazvené tváre, cigary! Doooprdeele ... dve šarže v zasadačke so zeleným stolom a červeným kobercom preberajú prísne tajné informácie a za chrbtom im na zemi zvárač boduje plechovú krabičku. 17min18s Indianapolis proplouvá pod GoldenGate, 17min52s dlouhá prohlídka těžkých zbraní, 17min 59s - prohlídka dost těžkých brejlí. Ako náhradný program odporúčam dokument o žralokoch alebo o Titaniku. ()

BEZHLAVY

Prvnich 10 minut to vypadalo nadejne, pak se to zvrhlo v parodii na filmy o zralokovi prechazejici v parodii na americky establishement... ()

Duffson odpad!

Nechapu 2 veci...proc se Cage ujal teto role pac kdyby snad videl co z toho ma byt za amaterskou sracku tak by radsi sedel doma a koukal do zdi. A druha, jak je doprdele mozny, ze v teto dobe nekdo pouziva efekty a digitalni zpracovani jako nekde z devadesatych let?! Je to odporne zahrane, katastrofalne zpracovane a smesne nadabovane!!! Prosim nekoukat. ()