Reklama

Reklama

Mr. Robot - Série 1

(série)
USA, 2015, 8 h 5 min (Minutáž: 45–62 min)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Ve dne klaďas, v noci padouch. Kancelářského IT bezpečáka naverbuje tajemná hackerská skupina, která chce srazit na kolena globální korporaci. (Netflix)

Recenze (36)

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Upřímně jsem si myslela, že mě seriál nebude bavit, jelikož se jedná o téma, které mě je docela nesympatické, ale překvapivě mě to do sebe vtáhlo a rozhodně se jedná o jeden z nejpovedenějších seriálu současnosti, jelikož se věnuje nejen hackerům, ale i problémům celého světa. Akorát mi trochu vadilo to bláznovství Eliotta, to mi ten pozitivní pohled na seriál trochu pokazilo, nicméně jsem hodně zvědavá na další řadu. ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Anti- society feeling aj pointa tvrdo bije do očí, je prvoplánová, účelová a geniálne nádherná. Zujímavé, paranoidné, svižné a inteligentné. Skladá poctu Klubu bitkárov, nie len menom jedného z hrdinov, ale aj hudbou a predovšetkým myšlienkou. Bojuje za samostatnosť, za slobodu nie len ľudí, ale do konca aj zvierat. Veľmi dobre sa seriálu darí zamestnávať moju hyperaktívnu myseľ. Doporučujem! ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po zhlédnutí první série se cítím nadšen. Naprosto fantastická výprava mezi Elliotovy zblázněné neurony. Ani pořádně nevím, co mám začít chválit nejdříve. Seriál pojednává o věcech, které jsou mému srdíčku neskonale blízké, tudíž jsem jakousi spokojenost z mé strany očekával již před zhlédnutím úvodního dílu. Moje očekávání byla však zbytečně nízká, neboť tvůrci si nachystali pro diváky záležitost takřka až nadčasovou. Seriálu nemám co vytknout. Nechybí zde pořádné zvraty, nechybí zde luxusní depresivní atmosféra, kterou naprosto dokonale dokresluje fantastická hudba, která je jedním z naprosto nejluxusnějších prvků celého seriálu. Postava hlavního hrdiny mi je neskutečně sympatická, protože se jeho určité charakterové rysy shodují s těmi mými. Další postavy jsou rovněž povybírány skvěle. Děj naprosto skvěle zobrazuje takovou menší kyberválku. Dále musím hrozně pozitivně ocenit, že seriál si nevymyslel vlastní operační systémy a vlastní síťové aplikace, nýbrž sáhl po tom, co se skutečně používá a jak se nastalé situace či problémy skutečně řeší. Je to opravdu velice realistické a drtivou většinu zobrazených věciček, jsem měl již možnost si ve svém životě osahat a vyzkoušet. Za tohle skládám seriálu velkou poklonu. A v neposlední řadě musím také vyzdvihnout časté rozhovory hlavního hrdiny k divákům. Seriál z vás dělá dalšího člena děje, tím pádem vás dokáže mnohem intenzivnější vtáhnout a nepustit. Jsem zvědav, s čím přijde příští série. Už teď se moc těším. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Plány partičky geniálních počítačových individuí nahackovat nadnárodní megakorporaci – se všeříkajícím názvem Evil Corp – a tím přinést lidu svobodu od peněz, dluhů, účtů… (asi?) – se rozjížděly tak zeširoka a zboku, až o ně vlastně v průběhu přestalo jít. A to proto, že se ve svébytném (a pozvolném) stylu vyjevovala paranoia, antisociálnost (skoro fobie) a rozdvojená osobnost hlavní postavy, v podání Ramiho Maleka vysoce zajímavého studijního případu. Kvůli němu stojí za to dát Mr. Robotovi šanci dál, protože fascinuje řádově víc, nežli podvratně idealisticko-anarchistický program seriálu. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak u tohohle seriálu mě fakt bavilo počkat si na další díl v očekávání, s čím na mě, na diváka, vyrukují autoři nyní. Počátek s hackováním, samomluvou k divákovi, depresivní atmosférou s mimoňěm se schopnostmi nad chápání ostatních, jenž chce přinést revoluci se "svou" partou, která se následně díky Tyrellovi a drogovému dealerovi přenesla bohužel trochu někam, kde mě to "přestávalo brát", ale následný dějový převrat /(to ani nebyl zvrat), který ve všem dosavadním udělá značný magvlajs, mě zase donutil to sledovat dál. No a když už... tak zas víme prd, krom další kapky do moře konspiračních teorií. Druhá série bude, takže počkáme, jak moc bude Elliot poslouchat svou rodinku ;) ()

Galerie (129)

Zajímavosti (3)

  • V epizodě můžeme spatřit scénáristu a režiséra Sama Esmaila, při scéně v metru a při přeměně Elliotovi (Rami Malek) identity. (ČSFD)
  • Když Gideon Goddard (Michel Gill) ke konci epizody volá administrátorovi v Dullesu, jeho mobilní telefon je offline. V notifikační liště je vidět symbol režimu letadlo. (Pavian)
  • Elliot v budově Steel Mountain instaluje za ovládání termostatu Raspberry Pi, což je levný počítač tzv. velikosti kreditky. Termostat je připojen pouze jedním UTP kabelem, jedná se tedy o PoE (napájení po Ethernetu) termostat a v instalační krabici není dalšího napájení. Ve skutečnosti by se při úspěšném napájení Raspberry Pi rozblikaly LED diody, avšak tento kus nemá PoE modul a musel by být napájen externím 5V zdrojem s konektorem microUSB. Taktéž není ve slotu SD karta, takže zařízení ani nemůže naběhnout. Avšak způsob provedení zapojení odpovídá skutečnosti, jen rozpletením jednotlivých žil kabelu ztrácí linka na kvalitě a u delších vzdáleností pak nemusí být funkční. Žlutý stripper, nástroj na odizolování kabelu, je běžně k těmto účelům používán právě v této podobě. (Pavian)

Reklama

Reklama