Dvěma sestrám - dvojčatům je 15 a obě chtějí do Prahy na spartakiádu... Každou pětiletku vznikl radostný film o masových strahovských radovánkách. Ve studiu odškrtli jednu položku a tvůrci byli vyznamenáni medailí za zásluhy o tělovýchovu, jinak se nic nestalo. (oficiální text distributora)

vrba68

Něžný a půvabný filmeček pro tehdejší dospívající.Bohužel ne už pro ty dnešní. Čím to je , že dříve béčkový film vypadá v kontextu s těmi dnešními jako perla mezi fazolemi ? ()

technisub

Proč u filmů staršího data řešíte propagaci socialismu nebo ideologií.. prostě taková byla doba. Dneska máte v každym filmu propagaci konzumu, a komerčních výdobitků. Prostě to k tomu patří. Tenhle film má rozhodně co nabídnout, ať je to nostalgická vzpomínka, nebo i konfrontace životního stylu dnešní mládeže ;).. Paní učitelka je tam kouzelná.. holky hrají trochu prkeně, ale i to se dá celkem snést.. rozhodně snesitelnější, než většina dnešní české tvorby.. vlastně ona asi dnes už žádná tvorba není.. ()

Babbsi

Viděla jsem spousty ČS filmů - tedy mi náleží to privilegium, abych o tomto filmu mohla říct, že je to jedna příšerná slátanina, která by za jistých podmínek nedostala ani jednu *. Líbí se mi ovšem naivní zamilovanost Vládi Dlouhého. ()

milos.bradik

Film, který nezapře dobu vzniku, děj je sice o ničem, ale přesto se na něj dá dívat. Prostě je to o tom, jak se dva mladí lidé milují a ta spartakiáda je tam jen jako kulisa příběhu. ()