Pařížská blbka

The Parisian Bitch

Komedie

Francie, 2015, 82 min

• Jara.Cimrman.jr

"Nejhorší je, že jsem se ocitla v pasti v podobě toho největšího podvodu lidstva všech dob - v práci." Život obyčejných lidí není tím pravým životem pro Camillu a ta logicky chce více. Jenže to by se musela umět lépe narodit a nechovat se jako afektovaná kráva rozhazující kolem sebe dementní moudra. Tak nějak jsem přitom intuitivně cítil, že by situace zachycené skrytou kamerou mohly být vtipné, ale nedokázal jsem se postavit na vlnu humoru budoucí choti prince Harryho, takže jsem se za Camillu po celou dobu pouze styděl. Ano styděl, protože mi za ni bylo trapně. Nicméně jednu hvězdu za odvahu jí dát musím.(5.3.2016)

• Rihan

Stupidní, trapné, zbytečné.(27.2.2016)

• hansel97

Tenhle film má jedno jediné pozitivum. A jaké? Odpovědí je sto procentně hlavní hrdinka Camilla ztvárněná slibnou jmenovkyní, která je něco jako francouzská Amy Schummer. Její film ovšem dopadá naprosto stejně jako Schummer a její Vykolejená. Scénář se opírá pouze o na sebe nenavazující vtipy a schopnost Camilly komicky improvizovat a strhávat na sebe pozornost. Nápad je zajímavý, ovšem forma skryté kamery mu dost podráží nohy, často působí neuvěřitelně (kdo ví) a rušivě. Nepochybuju o tom, že Camilla je talent na stand-up komictví atd., ale některé vtipy byly fakt tragické a příliš urážlivé. Jako sketch do pořadu dobré, jako celovečerní film nefunkční...(4.3.2016)

Hehe, ono je to překvapivě výborně udělané. Camille Cottin je femme fatale v tom nejzvrácenějším slova smyslu. Blbkovské nápady, ohnivý drive a francouzská přezíravost v jednom. Cokoliv se na plátně zrovna glosuje, je (pro mě neuvěřitelně) stylově promyšlené, plus samozřejmě v rámci té správně nekorektní nálady. Když blbka vysvětluje anglickým postarším dámám, že se dole pro prince Harryho celá depilovala, zdůrazňuje, že to bylo už v Paříži. Protože v místní Anglii není dobrá depilace. Jedním dechem se zamýšlí, že tím se dá vysvětlit, proč mají angličtí muži tak rádi zahrady a keře. Málokdy ztrácí dech.(13.8.2015)

Hodně v pohodě komedie. Konečně něco, co vážně zaujme a pobaví. Taková ta vtipná lidská naivita a demence ve skvělém podání.(29.2.2016)