Krásná pokojská

Kráska z Manhattanu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 101 min

• Slartibarkfast

Předpokládám, že to měla být jakási romance ala Pretty Woman. Ta se ale šeredně nepovedla. Nepřišla s ničím novým a dokonce ani zábavným. Prakticky od začátku víte o všem, co se stane. Někdy si tak říkám, jestli tohle "kopírování" scénářů někam povede. Nezáživná věc, která vás donutí koukat na hodinky už po prvních záběrech. 25%(6.10.2010)

• Jeanne

Nejlíp tam vypadá ohař hlavního hrdiny! Ačkoli ten můj je mnohem krásnější... :-) A pokud to měl být film pro to, aby se Jennifer Lopez měla kde ukázat (nechce se mi říkat, kde si měla zahrát), tak by už možná neměla zabírat celou šířku obrazovky! :)(5.1.2004)

• mandes

rozpočet : $55 million tržby celosvetovo : $154,906,693(11.3.2007)

• Jossie

Hezká pohádka, úžasný Ralph Fiennes, ale to je i na romantický film trochu málo.(12.5.2005)

• Karlos80

Naivní a více než nepravděpodobná americká slátanina s ještě naivnějším obsazením hlavní role v podání více modelky než herečky umělé Jenifer Lopez. Vrátit honorář, a příště hrát zadarmo, možná pak by se nám dostalo i nějakých kvalit.. Takhle jestli to chodí v hemerice, tak tady u nás stopro ne ! Nejvíce mě však dostal ten malý kluk syn Marisy s tím svým úžasným sentimentálním proslovem na konci filmu. To bylo tak úžasné, kdo by to do toho kluka bejval řekl? Vždyť on byl snad sám chytřejší než ten americký kongresman. A pak výrok Marisy: "Já půjdu na manažerský kurz?" To se může vidět vážně jen v takových to pitomoučkých a nudných filmech bez jakékoliv šťávy a náboje. Takovýmhle filmům se je fakt lepší obloukem vyhnout, stále stejné a dopředu jasné a ohrané klišé, které zaujme tak akorát nějaké náctileté puberťačky a lidé trpící komplexem méněcennosti a strátou vlastní identity. Ta jedna hvězda je snad akorát za to že je to řádná a nenáročná oddychovka, ale rozhodně ne komedie já jsem se tedy nezasmál ani jednou a těch vtipných scén, jestli tam byli dvě tak to bylo hodně. Asi holt nerozumím poctivému americkému humoru... Film byl jak už tu bylo psáno očividně inspirován "koukatelnou", hvězdně obsazenou a nikdy nepřekonatelnou klasikou Pretty Woman a Popelkou jakbysmet. To už ale nesmrtelná klasika Pretty woman na mě působí věrohodněji, tam byl základ jednak v hercích ale také v dobrém scénáři.. Zbytečný a určitě i drahý film a pro mě bohužel víceméně muka z donucení za 1,5/5*.(14.4.2007)

• - Natáčení probíhalo v manhattanském hotelu Roosevelt, v newyorském hotelu Waldorf-Astoria a v okolí Bronxu. (Terva)

• - Při hádce Marisy (Jennifer Lopez) a Christophera (Ralph Fiennes) poté, co Christopher zjistí, co je Marisa zač, vidíme z pohledu zepředu, že má Marisa vlasy u ucha uvolněné, zatímco ze záběrů zezadu vidíme, že je má strčené za uchem. (Reesam)

• - Na post režiséra byl zvažován John Hughes, podle jehož příběhu námět k filmu vznikl. (Karlos80)