Krásná pokojská

Kráska z Manhattanu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 101 min

• castor

Bože, proč.. Jennifer Lopez je sice (alespoň zde) neuvěřitelně krásná, ale proč je všechno tak uhlazené, neuvěřitelně předvídatelné a - ta stupidně pojatá sociální barikáda. Režiséru Wangovi a Ralphu Fiennesovi přece jenom více sluší nezávislá produkce než komerce. Fiennes, který jinde bravurně zvládá přechod od jemnosti ke krutosti se sem příliš nehodí a pokud se už tu tedy snaží tvářit jako potencionální senátor, tak proč jeho herecký potenciál (tentokráte velmi konvenční) Wayne Wang nevyužil. Pak už nesnesu vedlejší postavy (Bob Hopkins a Stranley Tucci sice odvádějí solidní nadprůměr), ale ty hloupé kamarádky-pokojské? Jejich řeči typu „dneska prožiješ sen nás všech“ jsou pitomé, reakce senátora na lhání Lopezové absurdní a když už scénárista neví kudy kam, berličky mu nabídne mladej fracek, když na tiskové konferenci pronese pár sentimentálních vět o druhé šanci. Vše postrádá spád a chemie mezi Lopezovou a Fiennes je takřka nulová!! Škoda..(8.1.2006)

• sepp

To neni ani pohadka ani romanticka komedie, to je jen dalsi ubohost z dilen Hollywoodu. Ne, dekuji!(5.9.2003)

• AngelAngie

Tohle snad ne. "Líbilo" se mi to tak na první shlédnutí, ale na ta další už jsem měla otřevřené oči.(31.5.2008)

Přiznávám bez mučení, že se mi Lopezová v "Krásné pokojské" líbí a že ani v žádném jiném filmu se mi nezdála nudná nebo herecky špatná. Přiznávám bez mučení, že fandím pracovitým holkám. Přiznávám bez mučení, že tento film nepovažuji za trapný nebo slaboduchý, je to jen více méně žánrově čistá oddechovka. Škoda, že neobjevná.(19.3.2012)

• Hal_Moore

Klasický příběh Popelky. Nemůžu říct, že jsem se nebavil, ale záporů je zde více než kladů. Příběh je velice podobný Pretty Woman a je strašně předvídavý. Jako romantická komedie to celkem ujde. Ale znám spousty o mnoho lepších romantických komedií. Spousty. A kdybych je měl všechny srovnat, může Krásná Pokojská děkovat bohu, že ji nepotkalo hodnocení odpad!(23.7.2005)