Učitelka Samantha Caineová byla před osmi lety nalezena na pláži u New Jersey a nepamatuje si nic ze své minulosti. Má osmiletou dceru Caitlin, hodného přítele a najala soukromého detektiva Mitche Hennessyho, aby pátral po její minulosti. Poté, co se objeví v televizi ve vánočním průvodu, je přepadena mužem, který s ní má nevyřízené účty. V ohrožení života ho však ke svému překvapení profesionálně zabije. Ve stejnou dobu objeví Mitch stopu a Samantha najde ve dvojitém dnu svého starého kufru pušku pro odstřelovače. Při dalším pokusu o její zavraždění opět zcela profesionálně zlikviduje útočníky a zachrání sebe i Mitche. Od muže, který tvrdí, že byl její instruktor, se dozví, že se jmenuje Charly Baltimoreová a byla elitní vládní agentkou a nájemnou vražedkyní. Doba se však změnila a pro nové zájmy svých zaměstnavatelů se stala hrozbou. Jenže zabít ji není tak snadné, a proto vrazi unesou její dcerku. Charly je odhodlána zachránit ji a přitom odhalí, že měla být odstraněna. Stojí totiž v cestě zrůdnému plánu, kterým by její pronásledovatelé vydělali miliardy za cenu smrti tisíců nevinných lidí. Aby plán překazila a zachránila dceru, rozpoutá s pomocí Mitche malou soukromou válku. (TV Nova)

jiziczek

Zpočátku se to tváří jako docela zajímavá oddychovka, ale pak se ukáže, že jsou všichni nesmrtelní (kladní hrdinové ještě nesmrtelnější než záporní) a celkový dojem nenávratně klesá... ()

Spike86

Začátek poněkud zmatený a překombinovaný, šlo to podat trochu jasněji. Jinak je to takový thriller s určitou dávkou nadsázky a pár vtípky. Díky Jacksonovi hvězdička navrch. ()

Tomulka

Takový nenáročný odpočinkový akční snímeček, ale Geena Davis je super (až na ty její divné rty s tím se asi nikdy nesmířím. Samuel L.Jackson je Samuel L.Jaskson on hrát prostě umí!!! ()

Chlo0opek

Celkem zajímavý námět, ale naprosto mi nesedla podoba Greeny, která vypadala po ostříhání příšerně a navíc mi film přišel plný chyb a ne zrovna vtipných průpovídek. Rozhodně jsem čekal víc. ()

Pompeius

Akční béčková harlinovská rutina, ovšem s pár dobrými momenty. Dá se na to vždycky podívat, když v TV není nic lepšího. ()

Beawish

Geena Davis se role drsné agentky zhostila s takovou věrohodností, jak by se to asi podařilo Jiřině Bohdalové. ()

Primus tesla

Dobrá oodychovka. Pomalý start mě sice dost nudil a patetické slzotvorné scény taky, ale výbušný závěr si tu čtvrtou hvězdu zaslouží. ()

zurivymlok

Asi poslední pokus Rennyho Harlina o natočení "áčkového" filmu je svým způsobem přelomový snímek; je to první nebo minimálně jeden z prvních snímků (v tomto ohledu se možná dá považovat za první Harlinův předchozí film "Ostrov hrdlořezů), kde je určena k nakopávání všech především mužských padouchů žena. Do té doby hrály ženské v tomto typu filmů většinou spíše podřadnou roli sexuální symbolu. Pár let po tomto filmu se roztrhl pytel se ženskými hrdinkami v akčních filmech - Kate Beckinsale, Milla Jovovich, Angelina Jolie a nově třeba Scarlett Johansson (Avengers). Jinak však tento film zase tak za moc nestojí. ()

Raziel811

Veskrze průměrný film. Ať už režií, vizuálem a dokonce i scénářem. Zcela nesympatická Geena Davis, které nelze věřit ani jediné slovo. Film drží v průměru snad jen S. L. Jackson, který si střihl klasický part sidekicka. ()

kyblik2

Strašne nedocenený film. Možno je moje vysoké hodnotenie podložené tým, že si ma film získal už pred 13 rokmi a zanechal vo mne stopu, akú majú problém zanechať dnešné filmy v "červených percentách". Od začiatku do konca akčná jazda so super hereckým obsadením a vynikajúcou hudbou. Film sa netvári ako áčko zato je to jedno z najlepších B-čiek aké som kedy videl. Tento film si zaručene zaslúži byť v červených číslach no pri počte 4644 hodnotení je 65% myslím aj tak OK. ()

Arrosage

65%? Mám pocit, že většina zdejšího osazenstva nepozná dobrý akční film, ani kdyby kdyby na něj ukazovala obrovská blikající šipka. ()

Sa.sa

Už se stal kultovním filmem za ty roky... Super byla scéna jak na začátku zlomila vaz jelenovi či s krájením zeleniny a jeho hozením :)) "vždyť já jsem SRPŠ"... "netrefíš se do jezera ani když stojíš na dně..." ten výbuch na konec byl epickej ()

chosan

Na film z devadesátých let je to slabota v té době vznikaly akční klenoty, ale tento je spíše béčkového typu. Film neurazí, ale žádný zázrak to není! 40%. ()

oregon.fox

Pro film tohoto typu se nikdy nevyžadují dobré herecké výkony (přesto Geena Davis a především pak Samuel L. Jackson nezklamali) ani bůhvíjak kvalitní scénář, ale potřeba je především rychlá a svižná akce. A tu zde naleznete. ()

miccio

Podle hodnocení ostatních soudím že jsem viděla zřejmě jiný film... Něco tak trapného, špatně zahraného, zcela nereálného a nechtěně komického jako druhá polovina filmu jsem dloooouhoo neviděla! Ta první polovina je pro změnu velmi nudná. Ani nevím proč dávám i tu jednu *. Film jsem dokoukala do konce, ale do samého závěru jsem si nebyla jistá - a nevím to dosud - jestli to tvůrci filmu mysleli vážně a není-li to čirou náhodou parodie na akční filmy s ženskou hrdinkou v hlavní roli. S.L. Jacksona mi bylo líto, doufám že se k takovým hrůzám víc nepropůjčí. ()

Ludva

[2010-04-10] * Rozjezd je solidní se spoustou vtipných dialogů, přestože Davisové nelze uvěřit, že by mohla být agentkou CIA (zatímco maminka v šálce a kožíšku jí jde skvěle). Tradičně hloupé finále akčních filmů je zde ještě umocněno (tradičně otravně dabovanou) dceruškou. ()

Bloodoom

Trošku lepší než nadprůměrný akčňáček :) Člověk na začátku filmu může vypnout a jen sledovat jak hezky se tam lidičkové hýbou. Geena se, dle mého, své role zhostila obstojně a občas bych ji tu vraždící mašinu i věřil. ()

rixard79

Velmi dobrý a dost neznámý akční film, který navzdory Béčkovému scénáři, dosahuje, a to jen díky skvělému hereckému výkonu S. L. Jacksona a hláškám G. Davis, podobných kvalit jako serie Smrtonosných pastí a zbraní. Je to opravdu skvělá zábava na dlouhé zimní večery. Dávám 3,5*, ta další půlka je za hudební doprovod. ()

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Jack Black je nový Bourne

Jack Black je nový Bourne

04.10.2008

Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)