poster

Červená želva

 • Francie

  La Tortue Rouge

 • Japonsko

  レッドタートル ある島の物語

 • anglický

  The Red Turtle

 • Slovensko

  Červená korytnačka

Animovaný / Fantasy

Francie / Belgie / Japonsko, 2016, 80 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ***

  Bylo fajn vidět v kině něco úplně jiného než běžně, ale zas takovou senzaci bych za tím teda nehledal. Nadšené ohlasy se holedbají symbolikou všech zásadních okamžiků lidského života, no já v tom viděl spíš jeden zásadní okamžik života želvy...(3.12.2016)

 • Rob Roy
  ****

  Zklidnění, smíření a koloběh života. Moc dobré. Ezoterický zážitek. Nominace na Oscara bude. Trošku jsem tam viděl vibrace z mého oblíbeného Kim-Ki Duka Jaro, léto...(10.10.2016)

 • ScarPoul
  *****

  Presne také aké som potreboval aby to bolo. Meditatívne, pomalé a vo svojej jednoduchosti veľmi krásne. Nadprirodzený motív využitý veľmi citlivo a príbeh jedného stroskotanca so všetkými malými drámami aké sa len na opustenom ostrove môžu stať, využíva Dudok de Wit k potvrdeniu umeleckého zámeru. Červená korytnačka sa tak pre mňa stáva po dlhom čase animákom aký nie len pohladil na duši ale aj potešil srdce. Nižšie hodnotenie dať nemôžem. Pre mňa animák roka. Hudba nádherná.(27.11.2016)

 • Tuax
  ***

  Moc si nedokážu představit, vidět toto v kině. V tom případě bych byl s hodnocením ještě o dost níže. Naštvaný ze sledování bych byl ještě více. Což o to je to takové snové, poetické a s animací studia Ghibli, jenže vzhledem k závěru je to celé hozené do vod nesmyslnosti. Kdyby se na konci probudil na záčátku tonoucí trosečník, tak by to celé mělo smysl a neměl bych problém i s pěti hvězdami, protože by si prosnil strasti i slasti plný život a pak by se probudil do reality. Jenže tak jak je to pojaté, to prostě není ani fantasy, ač to má ty prvky, je to snové a není to sen ač to má ty prvky, je to příběh o životě a není to reálný život ač to má ty prvky atd. Hraje si to na umění s tajemným podkladem, ale jen hraje. Co mi vadilo možná ještě víc, že je to strašně zkratkovité, skokové, tvůrci si tam dali to co se jim hodilo, bez ladu a skladu. Ale tohle bych zase byl schopen úplně prominout, kdyby to na konci neztratilo smysl. Co se mi líbilo byla hudba a ozvučení, to bylo velmi povedené. Škoda jen, že obsah je jen předstíraný.(1.12.2016)

 • Katullka
  *

  Zoofilní eroťák s podkresem Janáčka. To nechceš.(9.1.2017)

 • - Timeline: Film byl spoluprodukován společnostmi Wild Bunch a Studiem Ghibli ve spolupráci s Why Not Productions. Vincent Maraval, přeseda Wild Bunch, navštívil Studio Ghibli v roce 2008 a potkal se s Hayaem Miyazakim. Ten mu pustil krátký animovaný film Father and Daughter a požádal jej, aby našel jeho režiséra - Michaëla Dudoka de Wita. Miyazaki totiž chtěl s Maravalem spoluprodukovat režisérův první celovečerní film. Zástupci společnosti Wild Bunch se s režisérem setkali v Londýně a k projektu jej přemluvili. Film si odbyl premiéru 18. května 2016 na filmovém festivalu v Cannes, kde soutěžil v sekci Un Certain Regard. 13. června snímek otevíral festival animovaných filmů Annency International. Ve Francii se film objevil v kinech 29. června 2016. (Hal_Moore)

 • - První film studia Ghibli produkovaný mimo Japonsko. (ganjoman)

 • - Ze Studia Ghibli se na filmu podílelo pouze šest zaměstnanců. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace