Šimon a Matouš jedou na Riviéru

• Španělsko Simón y Mateo (více)

Klasická komedie s hrdiny kopírujícími Terence Hilla a Buda Spencera nabízí tradiční příběh dvou neohrožených hlupáků, kteří nevědomky pašují zbraně přes hranice. Ani tentokrát nechybí velká řada nezapomenutelných scén a geniální ústřední melodie. (Levné knihy)

vlKousek

Nejlepší komedie ve stylu Spencera s Hillem...tohle je možná ještě o chlup lepší. Vyrůstal jsem na tom a pokaždé se fakt chechtal už tomu gumovému kuřeti na začátku....a ta písnička, co tam je ústředním motivem je taky naprosto parádní. Nu co dodat, 5* jistojistě :) ()

Cucina_Rc

„ Když jsem jí tenkrát požádal o ruku, víš co mi řekla?“ „ Ne, děkuji pěkně, chcípnout hlady dokážu i sama.“ ()

pekas

Pořád klasika, hlavně díky dabingu. Škoda toho konce, ale scéna v baru není špatná. Nicméně slabší, než jednička. 78% ()

Eraser

Kopie, která málem předčila originál aneb Když dva dělají totéž, je to totéž. Nevím jestli někde jinde existuje takhle dokonalá nápodoba, která je dokonce lepší než některé filmy Buda Spencera a Terence Hilla. ()

PlayEasy

Ano, Azurové pobřeží je krásné... Ale ještě krásnější je tehdy, když je tam vydají Šimon a Matouš :-) 70% ()

ostravak30

Ta podoba s mnohem slavnější dvojicí je tak velká, že ještě na začátku snímku jsem si myslel, že budu sledovat T. Hilla a Buda Spencera. A vše ostatní jede v zajetých kolejích. Paul L. Smith je ten, co vymlátí všechny, Antonio Cantafora je spíše důvtipnější. Jediná změna je tak v tom, že jsou to hlupáci ve skutečnosti oba. A z toho plynou i jejich starosti a rádoby úsměvné momenty. Jenže kromě slavné hudební melodie nenacházím nic, kvůli čemu dávat vyšší hodnocení. Jediné s čím se tvůrci obtěžovali byla dějová linka, ale ani ta není nijak důmyslná. Vše ostatní prostě okopírovali. Včetně rvaček, které ale asi nikdy neomrzí ač viděno 100x jinak. A to se mi nelíbí. Nevymyslet nic vlastního, jen kopírovat jiné a mnohem lepší je ubohé. Tito dva pánové, při vší úctě k nim, nesahají B. S. a T. H. po kolena. Navíc jsem až nyní zjistil, že tohle už je druhý díl (moje chyba) a první jsem neviděl. ()

Stejšn

Kopie je prostě jen kopie a děj je nijaký. Je tam málo ze všeho, co to kopíruje (krom bouraček, aut tu zničili snad padesát). Ústřední dvojice je nesympatická a působí přitepleně. ()

radimartin

Povedená komedie, kterou jsem jako malý viděl nejméně třistaosmdesátisíckrát, s jednou z nejúžasnějších titulních písní. ()

mr.bredok

Jako dítě jsem se obrovsky bavil a byl to vždycky svátek, když šel tento film v televizi a dnes mě to rovněž potěší. Asi to nemá hodnoty, nad kterými se ukájejí filmoví experti, ale myslím, že soudného člověka to nemůže urazit.. ()

martins

První setkání s filmy Buda Spencera a Terence Hilla, který jsem viděl, ikdyž zde zaskakují dvojníci. Určitě jeden z nejlepších filmů tohoto druhu, srovnatelný s filmy estli se rozlobíme nebo Sudé a liché. Paula Smitha jsem dlouho považoval za Buda Spencera tak velká podobnost s ním pro mne byla. Nezapomenutelné hlášky: " Je tu sloup, já ho vidím" nebo třeba scénka s dvěma kamiony: " Říkám ti, že jsem ti nic nemyslel, jsi snad hluchej?" Co já, že jsem teplej?" nezapomenutlné.... ()

Gig

Je to kacířské, ale tahle dvojice lepší než samotný originál Bud  s Terencem. A taktéž je výtečný původní kinodabing s Mrkvičkou (ne Štěpánkem). ()